Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Marek Nowak lubi Komentarz

  Ale jak mam rozumieć fakt że Pani Dagmara przygotowuje dzieci do startu w zawodach mimo strajku, a jej koledzy po fachu straszą że nie przeprowadzą egzaminów? O to chodziło z tą "obłudą"? Czy może o to że zawody i przygotowanie do nich dzieci to hobby p. Dagmary? Rozumiem że nauczyciel "z powołaniem" , pasją itd. różni się od tego "bez" że mu się zwyczajnie "chce" i koniec końców robi więcej. Idąc dalej tym tropem i argumentacją którą słyszę -odnoszę wrażenie że jeśli oświata dalej będzie niedofinansowana to zostaną sami ci którym się "nie chce". Wniosek pierwszy jest taki że nauczyciele są różni - jedni którym się che, mają powołanie, poczucie misji i... ci drudzy. Czemu domagacie się podwyżek dla wszystkich? Czemu ktoś komu wisi kalafiorem ma dostać tysiaka tylko po to by wam się dalej chciało? To ja mam lepszy pomysł! Zamiast tych 18h róbcie 25h i za to dostaniecie kasę (i nawet podwyżkę) a komuś komu się nie chce tych godzin zabraknie...Oczywiście trzeba zmienić podstawę programową żeby oprócz fikołków i rzutu piłką lekarską pani Dagmara w ramach swojej pracy mogła prowadzić treningi dla "dwójek" , "trójek" i czegoś tam jeszcze. To wszystko da się zrobić, więcej - to trzeba zrobić! Bo strajkowanie każdemu 1000+ tylko konserwuje ten chory system. Skończy się gadanie że nauczyciel nic nie robi, skończy się pomiatanie że dostaje tyle co w biedronce. Ja bym jeszcze ograniczył obowiązek szkolny i wprowadził szkolnictwo średnie i wyższe odpłatne z szerokim wsparciem stypendialnym - albo wyniki albo tata płaci...

 • Marek Nowak lubi Komentarz

  jak dla mnie osoby prowadzące WF nigdy nie były i nie będą nauczycielami.
  Ta grupa naprawdę odstaje poziomem od NAUCZYCIELI.
  Dlatego w interesie nauczycieli musi nastąpić zróżnicowanie płac.

 • Marek Nowak lubi Komentarz

  To może odwrotnie, tym co się nie podoba, niech zmienią prace ?

 • Marek Nowak napisał/a komentarz do Ważny głos nauczycielki oddanej zawodowi. "Teatr obłudy i zakłamania"

  To proszę iść do Biedronki pracować jak ci dzieci przeszkadzają,najlepiej jak by było dwoje dzieci na nauczyciela i dziesięć tysięcy na miesiąc

 • Marek Nowak otrzymał brązowy medal w kategorii Guru Dnia

 • Marek Nowak lubi Komentarz

  Ja też uczę wych. fiz. - w podstawówce - chociaż kończyłem dzienną geografię. Mistrzem w przeszłości nie byłem, medalu nie zdobyłem, w klubie nie grałem (za duża była w latach 70., 80. konkurencja), ale jestem pasjonatem sportu i staram się to wpoić moim uczniom. Chociaż mam już trochę lat (za kilka emerytura), to jeszcze z nimi gram w piłkę, biegam i przeżywam porażki. Jestem zapalonym kibicem piłki nożnej, o wiele większym niż wszyscy uczniowie. Tak więc nie wszyscy nauczyciele w.f. to lenie i fajtłapy.

 • Marek Nowak napisał/a komentarz do Ważny głos nauczycielki oddanej zawodowi. "Teatr obłudy i zakłamania"

  niskim?poziom nauczania sięgnął dna już niżej się nie da

 • Marek Nowak lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • Marek Nowak otrzymał brązowy medal w kategorii Promotor Dnia

 • Marek Nowak napisał/a komentarz do Ważny głos nauczycielki oddanej zawodowi. "Teatr obłudy i zakłamania"

  poziom nauczania jest w Polsce taki jak w Bangladeszu.Nic im nie dawać niech strajkują,pozwalniać dyscyplinarnie zatrudnić młodych

 • Marek Nowak lubi Komentarz

  A po co dawać nauczycielom lepiej żeby szkoły były na niskim poziomie wtedy jest lepiej zarzadzać durnym społeczeństwem.

 • Marek Nowak lubi Komentarz

  Trochę nauczycieli wf w swoim życiu spotkałam, niewielu jest takich, którzy pracują z pasją i którzy zasługują na jakiekolwiek podwyżki. Większość nie wie co się dzieje na lekcjach, nie prowadzą rozgrzewek, mylą się w punktacji podczas "meczów". Zdecydowanie bardziej pochłania ich siedzenie na ławce i plotkowanie. Nie zmyślam, ale tak jest. Mówi się też, że młodzież nie chce ćwiczyć. Nie mogę wypowiedzieć się za wszystkich, ale młodzież z chęcią grałaby w piłkę, kosza czy cokolwiek innego gdyby nauczycielowi się chciało. Jeśli nauczycielowi się nie chce i siedzi jak za karę, to uczniowi też się odechciewa. Między innymi w taki sposób odebrano mi zapał do chodzenia na lekcje WF. Nauczyciele nie potrafią nawet powiedzieć jak dobrze odbijać piłkę, nie poprawiają błędów.
  Wątpię też że razem z podwyżką jakość lekcji pójdzie w górę.

  Poza tym nie uważam nauczycieli za osoby biedne. U nich pełny etat wynosi chyba 20 godzin tygodniowo. W ciągu dnia pracy mają więcej niż 15 minut przerwy. Ktoś zaraz powie, że pracuje 20, ale po pracy sprawdza sprawdziany. Większość sprawdzianów jest testowa albo ma niewielką ilość pytań. Nauczyciele bardzo często sprawdzają sprawdziany na lekcjach, kiedy inna klasa pisze kolejny sprawdzian (oczywiście pomijam nauczycieli od polskiego czy matematyki, bo tu faktycznie jest więcej do sprawdzania). Dodatkowo nauczyciele mają wolne w święta, ferie czy wakacje (przychodzą tylko w sierpniu na poprawki i jakieś zebrania). Pewien nauczyciel mi mówił, że co chyba pięć lat mogą wziąć rok płatnego urlopu (z tym jak to działa mogę się mylić). Nauczyciele mają dużo dodatków, premii. Za zajęcia pozalekcyjne przeważnie mają płacone (mniejszość robi cokolwiek charytatywnie). Uważam, że jeśli chcą podwyższyć swoje pensje, to polecam udzielać korepetycji, dobry nauczyciel wyciągnie do 100 zł za godzinę. Jeśli będzie dawał 10 godzin korków w tygodniu, to zarobi 1000 zł brutto. Wtedy będzie pracował tyle czasu, ile każdy Polak.
  Niby nauczyciel zarabia tak niewiele a na dojazdy samochodem go stać.

  Ja rozumiem, że każdemu jest mało i każdy chciałby mieć jak najwięcej a narzekanie mamy we krwi, ale nauczyciel powinni najpierw zmienić sposób prowadzenia lekcji. Większość robi to nieudolnie, zniechęca uczniów do nauki i prowadzi zajęcia w nudzący sposób. Są też nauczyciele, którzy znęcają się psychicznie nad uczniami (jest ich garstka, ale są) i uczniowie nic z tym nie mogą zrobić.
  Na koniec dodam, że na swojej ścieżce edukacji spotkałam kilku naprawdę dobrych nauczycieli, których miło wspominam do dziś.

 • Marek Nowak lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • Marek Nowak lubi Komentarz

  Teatr obłudy i zakłamania urzadza pani Dagmara Ciarka! Kto jak kto ale WFiści maja najlepeij ze wszystkich nauczycieli- maja swoje gabinety max 2 osobowe, czego nie mają poloniści i matematycy nie mówiąc o nauczycielach przedmiotów zawodowych( ci ostatni maja najgorzej). A w pracy nie wykazują się zaangażowaniem- czekają aż ktoś, coś załatwi i zorganizuje. Ale do nagrody to pchaja sie pierwsi i sie wychwalają/

 • Marek Nowak napisał/a komentarz do Ważny głos nauczycielki oddanej zawodowi. "Teatr obłudy i zakłamania"

  nauczycielu jeśli nie pasuje ci praca to ją zmień wakaty na budowie czy też w Biedronce czekają a jesli ci to nie pasuje weź kredyt wyjedz,wcale nikt was nie chce trzymac na siłe.

 • Marek Nowak lubi Komentarz

  Widziałem jej płytę za 5 pln razem z innymi w tej samej cenie w koszu przed kasami w oszołomie. Podwójna platyna. Nie schodzi z playlisty najpopularniejszych stacji radiowych w kraju. Cudownie wypełniła lukę po Kasi Kowalskiej i Edycie Bartosiewicz.

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.