Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • xbiegacz lubi Komentarz


  To dopiero początek żużlowej "ofensywy" Bruskiego, który niebawem sam zawita na Polonię przy okazji bardzo silnie obsadzonego turnieju dla Tomka Golloba. Zdjęcie przy wypełnionym stadionie kibiców zawsze dobrze się sprzeda przed wyborami... Kto wie, może ktoś to kupi i uwierzy, że prezydent to przyjaciel bydgoskiego sportu :D

 • xbiegacz lubi Komentarz

  Bruski ze swoją świtą jak zawsze wie wszystko najlepiej:)Zamiast zacząć remont od trybun na łukach to zaczyna na prostej,gdzie w dodatku chce zlikwidować miejsca stojące.To jest SKANDAL,bo to właśnie na koronie stadionu, t(ł)oczy się życie i jest to epicentrum stadionu:)))
  Widać idą wybory samorządowe i Bruski liczy,że jeszcze znajdzie naiwnych co oddadzą głos na niego.Zaraz pewnie fotki z Tomkiem sobie porobi itd,itp.

 • xbiegacz lubi Komentarz

  Do tego "remontu" to jeszcze daleko. Pozwolenia na budowę będą uzyskiwać do listopada czyli do wyborów. Jeśli Bruski wygra to ten "remont" będzie przesunięty znów o 4 lata. Pewnie że powinno się zacząć od 1-szego łuku ale obecny prezydent nie słucha nikogo. Podobnie było z lodowiskiem. Pisały stoważyszenia hokeistów, kibice a on zrobił po swojemu. Ślizgawkę z mini trybunkami za 23 mln! Podobnie jest teraz ze stadionem Polonii. Sam projekt wygląda jak z lat 90-tych. Zwykła betonowa trybunka bez dachu. Napewno z takiej byliby zadowoleni w oddalonym niedaleko od Bydgoszczy Solcu Kujawskim czy Inowrocławiu. Chociaż w tamtych miasteczkach pewnie zrobiliby z dachem. Bez dachu ta trybunka po 2-3 latach będzie przeciekać a krzesełka będą wyglądać jak śmiecie. Ktoś może powiedzieć że dach nie potrzebny ale ileż to razy w czasie meczu przeszła poteżna ulewa a pozniej przemoczeni kibice 2 godz czekali aż tor bedzie zrobiony. Ile razy mecz trwa przy siąpiącym deszczu. To wszystko sprawia że kibic przy niepewnej pogodzie zazwyczaj zostaje w domu przed TV. Poza tym jeśli jakimś cudem ta betonowa konstrukcja powstanie to przy zwycięstwie ponownie Bruskiego zakończy się na tej jednej trybunce...

 • xbiegacz lubi Komentarz

  Takich tytułów: "Stadion Polonii będzie remontowany" to już w poprzednich latach było pełno. Ostatnia w 2016. Poprzednio w 2013, 2010 i w 2007 roku. Wystarczy "wygooglować". Odkąd w Bydgoszczy rządzą duet Dombrowicz - Bruski to są tylko obietnice przed wyborami. Po wyborach już stadion idzie w odstawkę. Także nie piszcie ma SF że bedzie remontowany tylko...czy wreszcie bedzie remontowany..

 • xbiegacz napisał/a komentarz do Get Well i GKM zabierają im kibiców. Co zrobią?

  Gdzie ty pracujesz, w zakładzie karnym?

 • xbiegacz napisał/a komentarz do Get Well i GKM zabierają im kibiców. Co zrobią?

  Mecze koszykówki i siatkówki też ogląda garstka kibiców. Średnia frekwencja na meczach Łuczniczki w tym sezonie to zaledwie 1,9 tys. osób. Na ostatnim meczu Pałacu było może z 300 kibiców (w całym sezonie śr. 760 osób na mecz). Artego, mimo dobrych wyników sportowych to zwykle ok. 500 do 1 tys. osób. Także nie przesadzałbym z tą sportową konkurencją. W Bydgoszczy ogólnie ludzie są mało aktywni, każdy powód jest dobry, żeby nie iść na mecz. Problem żużla to jednak sprawa bardziej skomplikowana, moim zdaniem związana przede wszystkim z brakiem perspektyw, celu sportowego itp.

 • xbiegacz napisał/a komentarz do Get Well i GKM zabierają im kibiców. Co zrobią?

  Tezy Pana Matowskiego mogą świadczyć o tym, że ten człowiek jest kompletnie oderwany od rzeczywistości. Twierdzenie, że spadek frekwencji na Polonii ma cokolwiek wspólnego z bliskością "Apatora" i "GKMu" to chyba jakiś ponury żart. Frekwencja spada z roku na rok i praktycznie sięgnęła dna, ale nie z powodu bliskości innych ośrodków żużlowych, lecz w wyniku fatalnego i niestety coraz gorszego zarządzania klubem. Organizacyjnie, wizerunkowo, sportowo oraz infrastrukturalne ten klub to totalna porażka. Tak długo, jak W. Gollob będzie u sterów nic się nie zmieni. Kibice i sponsorzy nie wrócą, niby dlaczego mają wracać? W Bydgoszczy trzeba zacząć od zera, tak jak to miało miejsce w Lublinie czy Poznaniu, ale to będzie możliwe dopiero, gdy miasto spłaci długi i całkowicie zakręci kurek (czyli po wyborach samorządowych). Przyznam szczerze - mimo że jestem wielkim fanem żużla - to przy obecnym "właścicielu" nie widzę żadnych argumentów, aby ubiegać się o kolejne dotacje publiczne.

 • xbiegacz lubi Komentarz

  Pamiętam jak na żużel bydgoskiej Polonii, za PRLu chodziło systematycznie na każdy mecz i po 25ooo tys. kibiców. Czy te czasy kiedyś wrócą? Myślę że tak, pod warunkiem że społeczeństwo polskie, te w Bydgoszczy też, nie będzie notorycznie zubożałe. A tak jest cały czas pod rządami tzw. "Solidarności". Niestety.

 • xbiegacz napisał/a komentarz do Rusza przedsprzedaż biletów na SEC w Chorzowie. Bilety dostępne TYLKO na WP SportoweFakty!

  I wszystko jasne, 19 zł było jedynie chwytem marketingowym. W praktyce tych biletów jest bardzo mało, w dodatku dotyczą wyłącznie miejsc, z których pewnie mało bedzie widać. Ogólnie ceny na wysokim (jak na takie zawody) poziomie. Nie chcę być złym prorokiem, ale ta impreza frekwencyjnie może okazać się wielkim niewypałem. OneSport już teraz rozczarowało..

 • xbiegacz napisał/a komentarz do Kluby walczą o kibiców. Wszystkie mecze mistrzów Polski już od 90 zł

  Karnety w cenie średnio 37-41 zł za mecz (GetWell) czy 37-47 zł ( Falubaz)... drogo, to ile będą kosztowały normalne bilety 50-60 zł? Żużel stał się drogi, przez co mecze oglądają głownie "wytrawni i wierni" kibice, brakuje napływu nowych fanów. Wydaje mi się, że ktoś, kto nigdy nie był na żużlu nie wyda 50 zł z czystej ciekawości, w dodatku za mecz ligowy. W sumie to nie do końca moja sprawa, bo ja oglądam żużel już niemal wyłącznie w TV (Bydgoszcz), ale nie wróży to najlepie dla tej dyscypliny. Z roku na rok jest coraz drożej i z 3% inflacją nie ma to wiele wspólnego. Jeszcze nie tak strasznie dawno zwykły bilet kosztował max 20-25 zł, też jeździli i nawet było ciekawiej.

 • xbiegacz lubi Komentarz

  Ja się z Tobą nie zgodzę, bo uważam, że bilety powinny kosztować maks 10zł, zarobek to jedno, a teraz to nie to powinno być najważniejsze, bo przy takiej garstce kibiców to różnica niewielka. Na razie to jest jedyna szansa dla Golloba, żeby przyciągnąć ludzi na stadion. I jeśli chodzi o sponsorów to jednym z czynników może i są długi, ale jeśli nikt nie widzi reklam to po co za nie płacić?

 • xbiegacz lubi Komentarz

  Ale czemu patrzysz na inne kluby? Przecież w wielu sportach jest tak, że bilety w obrębie jednej ligi są różne, liczy się poziom drużyny/renoma, a te czynniki raczej w ostatnim czasie Polonii nie sprzyjają. Mi chodzi o to, że czymś trzeba spróbować ściągnąć ludzi na stadion. A czy te ceny dają taką szanse? Bo według mnie nie. Z resztą taki wywiad to jest przytyk w stronę kibiców, co też zniechęca na pójście na stadion. Spójrz na to z tej strony, że jeśli nie będzie kibiców to po co prowadzić klub?

 • xbiegacz lubi Komentarz

  No dobrze. Pan Wladyslaw splaci dlugi w przyszlym roku, nawet kosztem okupowania dolow tabeli i mizernej frekwencji na trybunach. Sezon 2019 rozpocznie sie z “0” na koncie. Bo skad pieniadze? Miasto bedzie cos jeszcze dawac? Sponsorzy? Jacy sponsorzy? Ci sami co w 2017? Czyli prawie zero? Kto polozy jakiekolwiek “siano” na prywatny folwark Pana Wladyslawa? Drugi temat: Miala byc przejrzystosc finansow - o ile pamietam WG sam o tym wspominal. Jest gdzies jakis raport? Zapewne latwiej byloby namowic potencjalnych sponsorow gdyby takowy raport istnial. Poki co mam(y) tylko zapewnienia Pana Wladyslawa ze dlug splacany. No ale jakos do konca w to nie wierze. Taki ze mnie niedowiarek. Zobacze - bedzie ok - szacunek dla Pana Golloba. Na koniec: oby dalej warczalo przy S2 + dzieki Siopek za te wszystkie lata. (P)olonista od 1985.

 • xbiegacz lubi Komentarz

  Metropolii? I to pisze mieszkaniec 198 tysięcznego (dane ze strony miasta) miasta do mieszkańca 360 tysięcznego miasta. Toż wy nawet razem z Włocławkiem nie macie tylu mieszkańców

 • xbiegacz napisał/a komentarz do Kolejny cios dla Polonii. Odchodzi Marcin Jędrzejewski

  Szlag mnie trafia, jak czytam niektóre komentarze. Ktoś totalnie niezorientowany może nawet odnieść wrażenie, że SENIOR robi w Polonii coś pozytywnego… może nawet spłaca zadłużenie. Tymczasem on jest co najwyżej pośrednikiem w przekazywaniu publicznych pieniędzy na ten cel. To żadna zasługa! W ogóle ciągłe pisanie o zadłużeniu Polonii jest pozbawione jakiegokolwiek sensu. Absolutnie nie jest żadnym usprawiedliwieniem dla obecnej sytuacji. W praktyce klub w ogóle nie jest zadłużony, to jedynie zapis księgowy, spłatę zaległości sprzed lat w 100 proc. wzięło na siebie miasto (to zresztą długi, które wygenerowała pięknie zarządzana i nadzorowana spółka miejska). Klub otrzymuje w każdym roku środki publiczne na spłatę zadłużenia i nie musi przejmować się tym problem. Do tego SENIOR otrzymuje z ratusza kasę na bieżącą działalności. Wbrew pozorom to bardzo komfortowa sytuacja i w wielu miastach marzyliby o takiej dotacji (np. w Krakowie, Rzeszowie i praktycznie wszystkich ośrodkach II ligi), gdyż nawet te kilkaset tysięcy złotych każdego roku to nie jest mało. Co PODATNIK otrzymuje w zamian? Polonia to w żużlowym środowisku pośmiewisko, synonim nieudacznictwa, upadku. Rola władz miasta w tym przypadku też jest co najmniej zastanawiająca. Z jednej strony prezydent przekazuje dotacje, z drugiej niczego od „właściciela” klubu nie wymaga. SENIOR nie musi pozyskiwać sponsorów, zawodników przecież nie szkoli, miły i ugodowy nie jest, nawet kibiców nie musi na mecz wpuszczać. Przypomnę, że ostatniego spotkania Polonii w 1 lidze nawet nie można było oglądać na żywo, bo SENIOR ograniczył liczbę biletów do 1 tys. i znacznie podniósł ich cenę. Takie zarządzanie klubem szkoda nawet komentować, jak długo to będzie jeszcze tolerowane?

 • xbiegacz napisał/a komentarz do Stal może mieć mega-mocny skład. Jest szansa, że zostaną bracia Lampartowie

  Tylko po co? Z kim oni będą rywalizować i kto to będzie chciał oglądać. W II lidze jedynie Ostrów coś znaczy, reszta to druzyny półamatorskie. Szkoda kasy na taki skład, zwłaszcza na Hancocka.

 • xbiegacz napisał/a komentarz do Eskilstuna Smederna - Masarna Avesta

  Dla mnie najlepszy komentarz w Eleven. Nawet lepiej niż w nsport, ale oczywiście wszystko kwestia gustu.

 • xbiegacz lubi Komentarz

  Ale ja trochę nie bardzo rozumiem ten wszechobecny hejt na Lotos. Hejtować to się powinno zarząd klubu z Gdańska że podpisał kontrakty z zawodnikami nie mając podpisanej umowy ze sponsorem głównym. Lotos jako sponsor nie zerwał obowiązującej umowy tylko po prostu nie podpisał nowej - do czego ma pełne prawo i w biznesie taka sytuacja nie jest niczym nadzwyczajnym. Za to podpisywanie kontraktów z zawodnikami w momencie gdy nie mamy zapewnionej NA PIŚMIE umowy sponsorskiej jest dla mnie po prostu frajerstwem. To zarząd klubu musi mieć gwarancje budżetu. A Lotos tylko może sponsorować ale nic nie musi.

 • xbiegacz napisał/a komentarz do Trefl Gdańsk walczy o przetrwanie. Klub wydał komunikat

  Wina leży po obu stronach, klub przez lata nie zadbał o żadne alternatywne wsparcie i polegał jedynie na "politycznych" mega funduszach z Lotosu. Natomiast sponsor mógł wcześniej uprzedzić o zmianie swojej strategii marketingowej i w ten sposób dać więcej czasu na znalezienie innego rozwiązania. Ta sytuacja przypomina trochę historię innego klubu z Gdańska (żużlowego Wybrzeża). Generalnie dla sportu byłoby lepiej, transparentnej, gdyby duże koncerny ze znacznym (większościowym) udziałem Skarbu Państwa nie sponsorowały pojedynczych klubów, lecz np. całe rozgrywki ligowe. Pozytywne przykłady to: PGE Ekstraliga czy Lotto Ekstraklasa (wcześniej także Orlen Liga). Powiedzmy sobie szczerze, że jest to nieuczciwe i "nienaturalne" -zwłaszcza wobec mieszkańców innych rejonów Polski (oraz dopingowanych przez nich klubów) - kiedy klub ze względów geograficznych czy politycznych otrzymuje w prezencie 4-10 mln zł na sezon od państwowych gigantów. Sportu i wyniku nie powinno się kupować za publiczne pieniądze. Tym bardziej, że żaden "prywatny" sponsor z wolnego rynku takich pieniędzy, jak Spółki Skarbu Państwa nie zapewnia.

 • xbiegacz napisał/a komentarz do The World Games 2017 we Wrocławiu

  Co Ty! Eleven ma znakomitych komentatorow, nie takich nudnych amatorow, jak Polsat.

 • xbiegacz napisał/a komentarz do Finał MPPK w Ostrowie Wlkp.

  Eleven jakos nie ma problemu z burza nad Warszawa.. i nadaje z Poznania, choc tam z torem i pogoda problemy. Polsat to jednak amatorszczyzna.

 • xbiegacz napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Jak zwykle polsat pokazal gdzie ma kibicow zuzla.. nie dosc ze komentatorzy polsatu tragiczni to jeszcze wylaczyli transmisje przed koncem zawodow. Masakra.

 • xbiegacz lubi Komentarz

  Hej sympatyczny Kolego. Każdy z nas kibiców chce dobrze dla Polonii tylko różnią nas poglądy na parę spraw i jest to temat do mądrej i spokojnej dyskusji ,a nie to co tutaj się wydarzyło o czym lepiej już nie pisać.
  Piszesz Damian ,że nam potrzebne jest nowe otwarcie ,a nie starych lisów to pytam się co tam robi Władek ? Przecież to stary działacz (wiceprezes) z tych minionych "gorszych" czasów. Czy Polonii pomagają co rusz wylatujące czarownice ? Po co stary Gollob na meczu dla Tomka ,gdy przyszło parę tysięcy ludzi wrzucił swój felieton do programu szargający Lesia ? Jeszcze polewaczka z hasłem A.H. Takimi ruchami powoduje się reakcję i trudno się dziwić ,że ktoś broniący siebie atakuje adwersarza.
  Akurat na Władka nietrudno znaleźć haki w postaci klubu z Warszawy który prowadził senior rodu czy pieniądze na zakład ślusarski "W.Gollob" zamiast na prąd i wodę w klubie ,a de facto unikanie płacenia Vatu bo przecież kasa szła na jazdę braci ..... i można tak jeszcze dłuuugo ,ale po co ?
  Teraz własciciel Polonii spogląda cały czas w tył i szuka tam winnych o których wszyscy wiemy i nie mamy zamiaru ich bronić . Czy papa "brał" klub, żeby go wyprowadzić na prostą czy też żeby bawić się w detektywa Rutkowskiego?
  Po co będąc "golasem" brał klub? Jak "kupował" wiedział dobrze w jakiej klub jest sytuacji finansowej i gdy teraz niewiele mu się udaje znów wraca o lata wstecz i tam szuka winnych ! Nic nowego ,ale co poniektórzy to kupują . Władek jest osoba konfliktową i roszczeniową i niestety bez pomysłu na uzdrowienie sytuacji. "Nie potrafisz nie pchaj się na afisz" ... i takiego szukał Bruski (największe zło sportu ,a przed wszystkim Polonii).
  Dobro Polonii ponad wszystko i to nas łączy.
  Proszę jak chcecie to mnie oplujcie (to nie do Ciebie Damian) ,ale pamiętajcie to Sobie wtedy wystawicie laurkę.
  Miłego weekendu :)))

 • xbiegacz lubi Komentarz

  Żartujesz ? Czy na prywatny klub ktoś ma dawać kase ? Juz raz jeden klub w Bydgoszczy dostawał kse od miasta i sponsorów a potem właściciel go sprzedał i klub znikł z miasta.
  Mogę zaraz poszukać Ci kilkanaście wywiadów do gazet jak W. Gollob wyzywa byłych sponsorów. "Zniszczyli co się dało i nikt w tym nie przeszkadzał. A.H. cytat 33, Władysław Gollob" Myślisz ze dla kogos kto dawał kasę teraz takie słowa są miłe ?
  Szkoda komentować słow człowieka który dziś mówi ze, Piotra Protasiewicza, Andreasa Jonssona, nigdy nie powinno być w Polonii. Tak jakby wszystko co dobre to zasługa klanu G.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.