Cenna wygrana Piotrcovii (wyniki)

W sobotę zespoły z PGNiG Superligi Kobiet rozegrały cztery spotkania w ramach 15. kolejki. Cenne zwycięstwo odniosła Piotrcovia Piotrków Tryb., która przed własną publicznością pokonała KSS Kielce.

Sławomir Bromboszcz

W Piotrkowie Tryb. zmierzyły się zespoły, które w tabeli dzieliła różnica zaledwie punktu. Zawodniczki obu drużyn stoczyły niezwykle zacięte i emocjonujące spotkanie. Po kwadransie gry na prowadzeniu znalazły się piotrkowianki 9:7, jednak to piłkarki ręczne z Kielc zeszły do szatni z dwubramkową zaliczką 16:14. W drugiej połowie podopieczne Stanisława Mijasa ponownie przejęły inicjatywę i w 57 minucie prowadziły 27:25. Szczypiornistki z Kielce w 59 minucie zdołały doprowadzić do remisu 28:28. Ostatnie słowo należało jednak do piotrkowianek, które zdobyły bramkę na wagę zwycięstwa 29:28.

Coraz lepiej na parkietach PGNiG Superligi prezentują się piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin, które w sobotę podejmowały KGHM Metraco Zagłębie Lubin. Przez pierwsze 40 minut na boisku niepodzielnie panowały mistrzynie Polski, które prowadziły wysoko 25:12. Pewne prowadzenie uśpiło czujność podopiecznych Bożeny Karkut, które z upływem czasu zaczęły tracić przewagę. Zespół Roberta Nowakowskiego zagrał ambitnie do końca i pomimo niekorzystnego rezultatu walczył o przegraną jak najmniejszą ilością bramek. Beniaminek ze Szczecina ostatecznie poległ 26:30.

Do interesującego pojedynku doszło w Lublinie, gdzie zawitały piłkarki ręczne Ruchu Chorzów. Zespół z Górnego Śląska uskrzydlony ostatnim zwycięstwem nad Vistalem Łączpolem Gdynia zamierzał sprawić kolejną niespodziankę. W pierwszej połowie drużyny toczyły wyrównaną walkę. Do szatni szczypiornistki SPR-u zeszły ze skromną dwubramkową zaliczką. Po zmianie stron uwidoczniła się przewaga wicemistrzyń Polski. Lublinianki zdominowały poczynania na parkiecie i efektownie zwyciężyły 38:21.

Mniej emocji dostarczył mecz w Gdyni, gdzie na przeciw siebie stanęły miejscowy Vistal Łączpol i Start Elbląg. Podopieczne Thomasa Orneborga od pierwszym minut zaczęły nadawać ton rywalizacji i po kwadransie gry prowadziły 8:5. Do szatni gdynianki zeszły z zaliczką aż dziewięciu bramek, co nie zwiastowało emocji w drugich 30 minutach. Po zmianie stron gdynianki w dalszym ciągu pewnie kontrolowały wynik pojedynku i ostatecznie wygrały wysoko 37:25.

Pogoń Baltica Szczecin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 26:30 (8:15)
Najwięcej bramek: dla Pogoni - Olga Kuzniecowa 6, Katarzyna Sabała 5; dla Zagłębia - Karolina Semeniuk-Olchawa 9, Joanna Obrusiewicz 7.

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. - KSS Kielce 29:28 (14:16)
Najwięcej bramek: dla Piotrcovii - Anna Szafnicka i Jewgienia Knoroz po 7; dla KSS - Marta Rosińska 6, Marzena Paszowska 5.

SPR Lublin - Ruch Chorzów 38:21 (16:14)
Najwięcej bramek: dla SPR - Małgorzata Stasiak 8, Walentina Nestsiaruk 5, Małgorzata Majerek i Alina Wojtas po 4, dla Ruchu - Natalia Lanuszny 6, Anna Pawlik i Kinga Polenz po 3.

Vistal Łączpol Gdynia - Start Elbląg 37:25 (20:11)
Najwięcej bramek: dla Vistal Łączpol - Mateescu Loredana Maria 8, Patrycja Kulawińska 7; dla Startu - anna Szott 6.