Turcja: Szósty gol Grosickiego

W niedzielnym meczu 20. kolejki tureckiej Super Lig z Ankaragucu swojego szóstego gola w sezonie zdobył Kamil Grosicki z Sivassporu. Drużyna polskiego skrzydłowego wygrała 3:0, przedłużając serię spotkań bez porażki do ośmiu.

Maciej Kmita

Grosicki wpisał się na listę strzelców w 16. minucie minutę po tym, jak prowadzenie 1:0 Sivassporowi zapewnił Michael Eneramo, który asystował przy golu Polaka. Wynik meczu na 3:0 dla Sivassporu ustalił w 66. minucie Cihan Ozkara.

Dla "Grosika" to szóste trafienie w tym sezonie. Polski skrzydłowy ma na koncie sześć asyst, co czyni go liderem klasyfikacji kanadyjskiej Yigidos. Drugi w tym zestawieniu z sześcioma golami i pięcioma asystami jest właśnie Eneramo, który rok temu o tej porze był przymierzany do Wisły Kraków i Legii Warszawa.