Politechnika zwycięska - relacja z meczu AZS Politechnika Koszalińska - SPR Pogoń Szczecin

W ramach 16. kolejki PGNiG Superligi Kobiet odbył się mecz pomiędzy beniaminkiem a czwartym zespołem ubiegłego sezonu. Politechnika Koszalińska przystępowała do spotkania w okrojonym składzie co dawało większe szanse Pogoni Szczecin na zdobycz punktową.

Michał Halski

W szeregach zespołu z Koszalina nie zobaczyliśmy Emilii Łach, Joanny Chmiel, Pauliny Muchockiej, Sylwii Matuszczyk. Wielkim osłabieniem był również brak Solomiy Shyverskiej. Mecz rozpoczęła seria niecelnych rzutów zawodniczek z obu zespołów. Dopiero w 2. minucie kibice zobaczyli pierwszą bramkę w meczu autorstwa Sylwii Piontke. Od tego momentu inicjatywę przejęła Politechnika, która dzięki dobrej grze w obronie i skutecznym atakom prowadziła w 5. minucie 3:1.

Szósta minuta była pechowa dla Martyny Huczko, która niefortunnie upadła i doznała kontuzji. Potrzebna była pomoc pogotowia ratunkowego. Zawodniczka ta musiała opuścić halę i nie mogła już pomóc swojemu zespołowi. Mecz do 10. minuty był bardzo wyrównany, koszalinianki odskakiwały, ale podopieczne Roberta Nowakowskiego odrabiały straty. Jednak następne piętnaście minut to koncertowa gra gospodyń. Koszalinianki zdobyły siedem bramek z rzędu. Głównymi bohaterkami w tym czasie były Kamila Całużyńska oraz Sylwia Lisewska.

Pogoń zdołała jeszcze zdobyć bramkę (18. minuta 12:5) ale obraz gry nie zmienił się już do końca pierwszej połowy. Zawodniczki Politechniki Koszalińskiej utrzymywały przewagę dziewięciu bramek i to one schodziły zwycięskie po trzydziestu minutach. Druga połowa praktycznie nie różniła. Politechnika utrzymywała przewagę, szczecinianki nie potrafiły przebić się przez dobrze grającą obronę przeciwniczek. Na uwagę zasługuje też dobra gra bramkarek obu zespołów Anny Morawiec, Agnieszki Kwiecień (AZS Politechnika Koszalińska) oraz Adrianny Płaczek (SPR Pogoń Szczecin).

Ostatnie dziesięć minut to lekkie rozluźnienie podopiecznych Waldemara Szafulskiego, które nie potrafiły wstrzelić się w bramkę, która strzegła Karolina Sagała. Jednak nie zmieniło to zbytnio obrazu gry. Wynik w ostatnich sekundach ustaliła Jagoda Olek rzutem z drugiej linii.

KU AZS Politechnika Koszalińska - SPR Pogoń Baltica Szczecin 35:26 (19:10)

AZS Politechnika Koszalińska: Morawiec, Kwiecień - Kobyłecka 4, Olek 1, Bilenia 9(0/2), Dworaczyk 6, Całużyńska 9, Szafulska 1, Błaszczyk, Lisewska 5(2/2), Koprowska, Nowicka
Upomnienia:
Kobyłecka, Dworaczyk, Bilenia
Kary:
4 minuty (Koprowska, Kobyłecka)
Karne:
2/4

SPR Pogoń Baltica: Płaczek, Sagała - Huczko, Jakubowska 2, Kucharska, Sabała 4, Andrzejewska, Kicińska 1, Cebula 5, Rostanowska 3, Piontke 3, Gryglicka, Pasternak 2, Cegłowska 2, Kuznetsova 2
Upomnienia:
Kicińska, Jakubowska, Cebula
Kary:
8 minut (Jakubowska, Kucharska, Kuznetsova, Rostankowska)