Europejskie puchary: świetna postawa polskich drużyn, 9 zespołów gra dalej

Wszystkie polskie zespoły występujące jeszcze w europejskich pucharach zapewniły sobie w tym tygodniu awans do kolejnego etapu rywalizacji.

Ag Sta
Ag Sta

To był naprawdę udany tydzień dla polskich drużyn występujących w europejskich pucharach. Łącznie do kolejnej fazy rozgrywek męskich i żeńskich awansowało 9 zespołów!

W fazie play off 12 Ligi Mistrzyń są Atom Trefl Sopot oraz Bank BPS Fakro Muszynianka Muszyna. W Lidze Mistrzów dalej grają PGE Skra Bełchatów i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Wszystkie te zespoły zakończyły fazę grupową miłym akcentem, wygrywając swoje spotkania.

Dzięki wygranej 3:0 z Arago de Sete do Challenge Round Pucharu CEV awansowała Asseco Resovia. Rzeszowianie stoją jednak teraz przed dużym wyzwaniem, bo na tym etapie rywalizacji mogą trafić na któryś z zespołów, który odpadł z Ligi Mistrzów. Najbardziej spektakularnej rzeczy dokonał jednak BKS Aluprof Bielsko-Biała w Pucharze CEV kobiet. Bielszczanki gładko przegrały przed tygodniem 0:3 z Urałoczką Jekaterinburg, ale u siebie wygrały bez straty seta, a później okazały się lepsze w tzw. złotym secie.

W Challenge Cup w 1/8 finału są AZS Politechnika Warszawska i Tytan AZS Częstochowa. Chociaż obu zespołom w lidze idzie średnio, na europejskich parkietach radzą sobie znacznie lepiej. Impel Gwardia Wrocław awansowała z kolei do najlepszej szesnastki Pucharu Challenge kobiet.

Teraz pozostaje tylko oczekiwać korzystnego losowania i trzymać kciuki za awans polskich ekip do kolejnych etapów rywalizacji!