morus_WP - lubi

 • morus_WP lubi Komentarz

  Czy ktokolwiek jest zaskoczony ? ja nie ;)

 • morus_WP lubi Komentarz

  Zgadzam się, również czytam te wszystkie komentarze i myślę sobie jakie to k.rwa typowo polskie! Przecież Wisła walczy tylko o swoje racje i przedstawia swoje argumenty, bo uważa że walkower jest niesłuszny.
  Podoba mi się stanowczość kolegi z Kwidzyna, który chyba od zawsze uważa, że powinien zostać powtórzony i powiedzmy sobie otwarcie - to było by najlepsze dla polskiej piłki ręcznej.

  Jednak ja nie o tym. Chodzi mi o to, że poszczególni kibice z różnych miast - z Kielc szczególnie (lub sympatycy drużyny z Kielc z innych miast) szkalują Wisłę za obecną postawę.

  Powiedzmy sobie jasno do cholery, że jeżeli ta sytuacja dotyczyła by innych drużyn, czy to mojego GKS-u, Kwidzyna, Kielc, czy nawet Koziebród lub Pcimia Dolnego, to każdy z tych zespołów zachował by sie tak samo jak Wisła.
  Pytanie tylko czy taki Lolek czy inny Złoty Bogdan potrafią to zrozumieć i otwarcie się do tego przyznać? Uważam, że nie bo gdyby to zrozumieli, to zwyczajnie musieli by w tym sporze stanąć po stronie Wisły. No i to ich najbardziej boli. Sprawa racji w tym sporze jest dla nich sprawą drugorzędną!

 • morus_WP lubi Komentarz

  Czytam, czytam te komentarze i śmiać mi się chce. Z czego? Z kibiców Vive.
  Wszyscy poza Wami i poza jednym kibicem z Piotrkowa uważają, że Wisła niesłusznie otrzymała walkowera i że mecz powinien być rozegrany w nowym terminie, natomiast Wy, fani Vive uważacie, że delegat, (komisarz ligi - pewnie nie do końca) i związek mają rację.
  Jest to żałosne. Przecież wszyscy wiedzą, że chodzi Wam wyłącznie o odebranie Wiśle 2 punktów przy zielonym stoliku, co będzie wyłącznie z korzyścią dla klubu, któremu kibicujecie.
  Nie macie żadnych merytorycznych argumentów, tylko w kółko, że to wina Wisły.
  Dlaczego więc nie skomentujecie słów komisarza ligi (z którym przecież się zgadzacie):
  że „Wisła ze swojej strony dopełniła wszystkich obowiązków”, podkreślam słowo wszystkich.

  Jako kibice sięgacie dna. Staczacie się po równi pochyłej. Staliście się ekipą bez honoru, bez zasad. Sprzedaliście swoją godność wachlarzom, sponsorowanemu dopingowi etc. Nawet Wasz prezes Was się wstydzi, skoro woli przemalowywać na żółto kibiców Wisły w ich hali, niż pokazywać Was żałosnych.
  Poczytajcie sobie najlepiej komentarze na oficjalnej stronie kieleckiego klubu, ale również i na tej nieoficjalnej.
  Co się z Was zrobiło? Gdzie godność kibica?
  A tak na marginesie, to z uśmiechem na ustach przeczytałem komentarze na stronie vivetargi, jak robicie w portki ze strachu przed 400 osobową grupą płockich kibiców.
  Pisać publicznie o takich rzeczach? Ale obciach. Nawet jak się tak myśli, to się o tym publicznie nie pisze. Wstyd dziewczyny, wstyd.

 • morus_WP lubi Komentarz

  Widzę, że jest tutaj sporo zwolenników rozwiązywania problemów taktyką "gabinetowo-poddywanową". Gdyby w tym naszym sporcie (w tym w Związku) funkcjonowali ludzie wybitni intelektualnie, moralnie i do tego skuteczni, to przyznałbym im rację. A mnie właśnie brakuje publicznej rozmowy o konkretach. Za dużo w naszym sporcie nieudolności i cwaniactwa by pozwolić sobie na to, by nieudolni cwaniacy rozwiązywali problemy między sobą w zaciszu swoich gabinetów. Ktoś napisał wcześniej, że Związek został przyparty do muru i by zachować twarz musi iść w zaparte. Ja przepraszam bardzo, ale to jest problem kokretnych ludzi. I ten problem KONKRETNYCH ludzi, ma wpływ na problem CAŁEJ dyscypliny. A nie powinien. To, że Wisla w spektakularny sposób walczy o punkty jest tylko przyczynkiem do pokazania jak wladze Związku walczą o wprowadzenie w Polsce ligi ZAWODOWEJ.

  I to jest problem, a nie czy ktoś Wisłę/Piotrkowianina/Obserwatora/Pana Trojana/Pana Prezesa z przybocznymi (niepotrzebne skreślić) lubi czy nie lubi.

 • morus_WP lubi Komentarz

  Słuchaj wypowiedzi Tuska z gazet i tv to będziesz w zimę w sandałach śmigał. Kasy nie ma, bo to państwo ledwo dyszy a nie, bo 'będą inwestycje na prowincji'. Ta 'jałmużna' co to Unia nam 'dała' to poratuje PO na kolejne dwa góra trzy lata, by jako tako połatać dziury w finansach, lecz niedługo zacznie się robić ciekawie.

 • morus_WP lubi Komentarz

  Zawody w Płocku miała prowadzić para sędziowska z Kielc.
  Gdyby to oni odwołali mecz (a według regulaminu to oni powinni zrobić), to być może podniósłby się raban, że kieleccy sędziowie przyznali walkowera drużynie z Piotrkowa, tym samy podjęli decyzję korzystną dla drużyny z ich miasta.
  W tym momencie delegat chcąc uniknąć w przyszłości podejrzeń, spekulacji wziął sprawy w swoje ręce, odstawił w cień sędziów zawodów i samodzielnie podejmował wszelkie decyzje, pomijając choćby mierzony czas przez obu panów sędziów, którzy ostatecznie byli tylko statystami całego tego zamieszania.
  --------------------------------------------------------------
  Radzę uważnie przeczytać regulamin, w którym w poszczególnych paragrafach wyraźnie, klarownie mamy rozdzielenie na sędziów zawodów (głównych) i delegata .
  Każdy, choć odrobinę inteligentny człowiek po przeczytaniu regulaminu nie będzie miał z tym żadnych wątpliwości
  Prosty przykład:
  § 16. Przebieg zawodów – sprawy porządkowe
  ust.2. Sędziowie są zobowiązani występować w koszulkach kontrastujących z kolorem koszulek obydwu zespołów.
  Zapytam malkontentów, tych którzy uważają, że delegat i sędzia zawodów to samo.
  Dlaczego w takim razie delegat w Płocku występował w garniturze?!
  ------------------------------------------------------------
  Kiedy w takim razie delegat może odwołać zawody?
  To również jasno i precyzyjnie jest napisane w regulaminie.
  § 16. Przebieg zawodów – sprawy porządkowe.
  ust. 13. Jeżeli na zawody nie przybędzie jeden lub dwóch sędziów, to zastosowanie mają następujące zasady:
  2) o ile na 15 min. przed rozpoczęciem zawodów, uwzględniając jednakże ustalenia ust. 12,
  nie przybędzie żaden z wyznaczonych sędziów, to wówczas delegat ZPRP dokonuje
  uzgodnień z osobami odpowiedzialnymi za oba zespoły mających na celu wskazanie spośród sędziów obecnych na obiekcie tych, którzy poprowadzą zawody; w przypadku nie osiągnięcia porozumienia w przedmiotowej sprawie, zawody prowadzą sędziowie wskazani przez delegata ZPRP.
  Objaśnienie
  Jeżeli na obiekcie jest tylko jeden sędzia, to wówczas wyłącznie on prowadzi zawody.
  Przy wyborze sędziów osoby odpowiedzialne za zespoły oraz delegat ZPRP winni się kierować posiadaną przez sędziów klasą wg następującej kolejności:
  a) sędziowie międzynarodowi,
  b) sędziowie związkowi,
  c) sędziowie okręgowi.
  3) jeżeli nie są spełnione warunki określone w pkt. 2 wówczas delegat ZPRP podejmuje decyzję o odwołaniu zawodów;
  ------- -------
  Mamy jasno i klarownie napisane, kiedy delegat odwołuje zawody, a kiedy robią to sędziowie!
  Regulamin jasno i wyraźnie rozróżnia sędziów i delegata.
  Nie ma żadnej wątpliwości, że w Płocku decyzję o odwołaniu zawodów podjął ten drugi, czyli niezgodnie z § 14 ust. 2 Regulaminu Rozgrywek PGNiG Superligi.
  p.s. (sorki, ale musiałem zrobić malutką korektę).

 • morus_WP lubi Komentarz

  Panowie ogarnijmy się troszkę i pomyślmy po ludzku....
  Godz. 17.00 nie ma karateki, co robi 99% ludzi / pracowników polskich klubów ?
  Czeka jeszcze do 10 minut, potem dzwoni i okazuje się, że tego wyjazdu nie ma w grafiku bo jest wpisany na inny dzień.
  Pozostaje 50 minut na zorganizowanie ludzi (którzy są w domu lub w dowolnym innym miejscu), muszą dojechać na miejsce do stacji, przebrać się i podjechać karetką do hali. Nie wiemy gdzie mieszkają, i czy zdążą?
  Dyspozytor świadom błędu nie może wysłać innej karetki z dyżuru (procedury), bo naraża w ten sposób bieżących pacjentów. Wyślę inną karetkę do hali tylko i wyłącznie w chwili nagłego zgłoszenia (zagrożenia życia).
  Więc, świadom błędu i odpowiedzialności czeka na tych którzy dojadą z domów (może zdążą ...ma nadzieję, ...pewność?)
  Wbrew wszystkiemu te 50 minut + 15 minut zapasu może nie wystarczyć aby ekipa pogotowia znalazła się w hali.
  (Płock ma jedną stację transportu sanitarnego).
  Opieka medyczna dociera do hali ... o 18.12.36 czy może o 18.15.36. Piłkarze obu ekip są na parkiecie (nie w szatni, nie w autokarze).
  Jednoróg zgarnia wirtualne 2 punkty (zwalniając z pracy dyspozytora), kibice nie oglądają meczu, ZPRP ma problem, Europa ma się z czego śmiać a my o czym pisać.
  Tylko kto na tym skorzysta w wymierny sposób ???

 • morus_WP lubi Komentarz

  Może jestem z innej epoki niż Ty ..ale sport to dla mnie całkiem inna sfera życia od życia codziennego regulowanego kodeksami , paragrafami , przepisami. Ileś lat temu na podwórku nikt nie mierzył kolegom z innej klasy , czy bloku ile się spóźnili tylko się czekało i grało.. I to boisko weryfikowało kto był lepszy a nie stoper czy bzdurne przepisy , które mają służyć sportowi a nie na odwrót. I w dalszym ciągu takie postrzeganie sportu jest mi zdecydowanie bliższe niż Twoje.
  (b) To ma byś sfera życia , gdzie idea, honor , godność jest ponad wyrachowanie, cwaniactwo i kasę ..(b)
  Dla kibiców Wisły mam pocieszenie - powtórka meczu z Warmią dała Stali same pozytywy - to był taki potężny wykop w górę//:) i myślę , że podobnie będzie teraz - wizerunkowo , sympatia kibiców w Polsce jest po Waszej stronie.. A co się stało z Warmią?? I co się stało z stałym uczestnikiem tego forum Kibic Warmii:)??

 • morus_WP lubi Komentarz

  Mimo,że sa pewne analogie z sytuacją sprzed prawie dwóch lat tzn powtórzenie meczu Warmia Stal jednak są to dwie zdecydowanie rózne sytuacje. Powtórka meczu w Mielcu zapadła przy zielonym stoliku i załatwili to działacze - zawodnicy Warmii stali się po części ofiarami tej sytuacji. Zresztą obserwując mecz w Mielcu , mam dużo szacunku do zachowania większości zawodników Warmii w tamtym meczu. Sytuacja w Płocku to przede wszystkim sprawka zawodników i trenera , a po części ofiarami tej decyzji są działacze. Ale najgorzej tak jak w Olsztynie wyjdzie na tym prawdopodobnie klub - tak jak w Warmii nastąpi demoralizacja zawodników i sportowy zjazd w dół. Nie bez znaczenia będzie to też , jak Piotrków będzie witany na innych boiskach., Ja już przygotowuję odpowiedni gwizdek..:)

 • morus_WP lubi Komentarz

  No właśnie również chciałem porównać tę sytuację do tej z pamiętnego meczu Mielca z Olsztynem. Uprzedziłeś mnie. I właśnie też chciałem zwrócić uwagę na tę różnicę, że zawodnicy Olsztyna po męsku wyszli na parkiet bo taki był nakaz jednak widać było po nich, iż po prostu mają poczucie niesprawiedliwości i nie chcą wygrać. Natomiast to co ten Ner radzi to po prostu kpina i to ma być profesjonalny sportowiec. Myślę, że jakby się zgodzili na rozegranie meczu byliby w pewnym sensie bohaterami bo zrobiliby to zgodnie z fair play natomiast teraz wszędzie będą wygwizdywani i wyzywani. Wydaje mi się, że ta sytuacja strasznie negatywnie wpłynie na klub, a mecz i tak zostanie powtórzony bo nie widzę innej opcji. Dla mnie zachowanie Piotrkowa jest większa hańbą niż to Warmii 2 lata temu.

 • morus_WP lubi Ostro o Piotrkowianinie: Na ich miejscu wstydziłbym się wyjść na ulicę!

 • morus_WP lubi Komentarz

  Czy ktos może podać skład osobowy piotrkowianina -bez Titova, bo on jako jedyny pokazał klasę- tak żebyśmy mogli zapamiętać tych "gladiatorów" i przypominać im na wszystkich halach ich hańbę....

 • morus_WP lubi Komentarz

  Jeśli związek w piątek przyznana walkowera Piotrkowianinowi to do końca sezonu będzie się ciągnął ogromny smród w naszej lidze, ponieważ te punkty uzyskane przy zielonym stoliku mogą mieć ogromne znaczenie zarówno w walce o mistrzostwo, jak i w walce o utrzymanie.
  Wtedy dopiero będzie syf.
  Dlatego dla dobra tej dyscypliny, ducha sportu mecz powinien być rozegrany w innym terminie i wierzę, że tak się stanie, tym bardziej, że klub w tej sytuacji nie zawinił.

 • morus_WP lubi Komentarz

  Powtarzam jeszcze raz. Fani Płocka się nie cieszą a ŚMIEJĄ z debilizmu:
  1. kieleckich zawodników: Zorman, Stojkovic, Musa, Buntic;
  2. kieleckich pracowników klubu: artysta plastyk;
  3. kieleckich kibiców; KKV - kibice Iskry.
  Nie piszcie że się cieszymy, ja przynajmniej radości z zaistaniałej sytuacji nie odczuwam a ogarnia mnie śmiech podobny do tego jakbym oglądał kabaret (gdyby ktoś nie rozumiał).

 • morus_WP lubi Komentarz

  Nie zgadzam się, bo w meczu z Turcją w Olsztynie (22.03.2009) był najskuteczniejszym zawodnikiem i otrzymał nagrodę dla "najlepszego zawodnika meczu. Tkaczyk w tym czasie nie grał, miał przerwę od kadry po operacji kolana. Moje zdanie jest takie, że Kubisztal tej kadrze jest potrzebny szczególnie wobec absencji Rosińskiego, na czym w dalszej kolejności skorzystał Bielecki i wszedł do kadry jako zmiennik Jureckiego. W przypadku gdyby Rosiński był zdrowy, to wówczas Kubisztal grałby na pół lewym z Jureckim. To najbardziej optymalne rozwiązanie.

 • morus_WP lubi Komentarz

  Komentarz usunięty przez użytkownika

 • morus_WP lubi Komentarz

  Nie wiem jak innych ale mnie to zdjęcie nie boli wcale,wręcz przeciwnie-w pewnym sensie można czuć dumę,że to właśnie naszych przeflancowali żeby było się czym chwalić w reklamie:)I jest tak jak piszesz-to zdjęcie to flegma na twarze ale nie płockie tylko kieleckie.Ta żenada idealnie wpisuje się w ciąg zdarzeń które trwają od dłuższego czasu inicjowane przez "ktosia" który to "ktoś" usilnie i wytrwale pracuje nad tym żeby mottem kieleckiego klubu stało się -"przypałowy klub dla przypałowców".Nie wiem czy to Bertusowi odbiło,czy otacza się jakimiś dziwnymi ludźmi ale brnie w taką żenadę że tego nawet nie chce się wyśmiewać.Co numer odwalą to ma się wrażenie że większej żenady odpalić nie można a oni wciąż zaskakują.Po gumowych ryjach,irracjonalnej i pozbawionej wszelkiej logiki wojnie z własnymi kibicami,maltretowaniem zawodników dwudziestogodzinnymi podróżami tylko po to żeby lansować się autokarem pana Wzorka teraz przemalowują na reklamach kibiców z jednej drużyny na drugą.Ogarnijcie się bo chcę mieć za rywala normalny klub z normalną atmosferą a nie taką popelinę.

 • morus_WP lubi Komentarz

  Licz minusy i wyciągnij wnioski.
  PS: Miłego zapi.... do 67 roku życia. Mam nadzieję, że w nowym roku ze dwa razy podniosą podatek VAT, żeby ci się żyło lepiej.

 • morus_WP lubi Vive "wypożyczyło"... płockich kibiców!

 • morus_WP lubi Komentarz

  Ło Jezusicku,jakież święte oburzenie!Ktoś śmiał nie tarzać się przed galaktikos Wenty "bo im się należy".Co się niby należy?Szacunek należy się każdemu o czym oczywiście wy zapominacie,nawet wasi grajkowie ("jesteśmy lepsi") poprzez trenera który skacze przy linii jak pchła na grzebieniu po prezesika który już totalnie odjechał.Poza tym śmieszy ta hipokryzja że niby na hali panuje chamstwo.A gdzie nie panuje?Przejść się korytarzem podstawówki jeden z drugim i posłuchaj jakim językiem mówią dziesięcioletnie szczyle.Albo nawet posłuchaj młodszych bajtli na placu zabaw.A potem ich tatusiów i mamuś jak klną za kierownicą lub w miejskich autobusach.Chamstwo jest na halach bo jest wszędzie.