WTA Montreal: Domachowska przegrywa w deblu

Marta Domachowska i Nadia Pietrowa nie wystąpią w ćwierćfinale debla turnieju WTA w Montrealu (Kanada, Tier I, pula nagród $1.340.000). Polsko-rosyjska para uległa Tatianie Puczek (Białoruś) i Anastazji Rodionowej (Rosja).

Adam Naruszewicz

Marta Domachowska odpadła tym samym z rywalizacji w zawodach w Montrealu. Zarówno w singlu jak i w deblu dotarła do drugiej rundy. Nieco lepszy wynik osiągnęła jej deblowa partnerka - Nadia Pietrowa, która we czwartek odpadła w trzeciej rundzie singla.

W spotkaniu gry podwójnej Polka i Rosjanka nie miały z przeciwniczkami większych szans. W całym meczu, w połowie polska para zdobyła zaledwie dwa gemy - oba w decydującym secie spotkania. W pierwszym Domachowska i Pietrowa wygrały zaledwie dwanaście piłek. Spotkanie trwało około 50 minut.

Kolejnym turniejem Marty Domachowskiej będą Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Zaraz po chińskich zawodach nasza tenisistka powróci do Ameryki Północnej, aby zagrać w wielkoszlemowym turnieju US Open.

Wynik meczu II rundy debla

Tatiana Puczek / Anastazja Rodionowa (Białoruś, Rosja, 5) - Marta Domachowska / Nadia Pietrowa (Polska, Rosja) 6:0, 6:2