Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • gulyas_istvan napisał/a komentarz do Oficjalnie: Luka Cindrić odchodzi z PGE VIVE Kielce

  Luka stronił od kontaktu z mediami i kibicami, stąd niepomyślny odbiór jego postawy i osoby w oczach niektórych. Ja myślę, że taka nagonka na Lukę jest stanowczo przesadzona. W meczach, w których grał zawsze prezentował wysokie zaangażowanie, a jego gra decydowała o ważnych zwycięstwach. Właściwie dopiero wczoraj i dziś zagrał miernie lub słabo w tzw. meczach o stawkę (nie liczę meczu w Opolu, gdzie wszyscy zagrali nie na miarę oczekiwań).

  O jego odejściu zadecydowało kilka spraw i zbiegów okoliczności. Kluczowe było obniżenie kontraktu o 25% z powodu kryzysu finansowego kieleckiego klubu. Wykorzystała to Barcelona, która w momencie, gdy Luka podpisywał kontrakt z Vive (czerwiec 2017 roku) nie była zainteresowana jego transferem. Warto wspomnieć, że Cindrić jest wielkim fanem Blaugrany, co można sprawdzić w licznych wywiadach udzielonych przez niego dla czołowych bałkańskich mediów (mówił o tym w latach 2016, 2017, 2018).

  Cindrić to z pewnością zawodnik o genialnych umiejętnościach. Zachowując proporcje przypomina Tałanta Dujszebajewa z czasów kariery zawodniczej. Uważam, że biorąc pod uwagę czyste umiejętności na dziś jest nawet lepszy od nieodżałowanego Ivano Balicia. Jednak aby był uważany za co najmniej tak samo dobrego musi dołożyć jeszcze trochę pucharów do gabloty - przede wszystkim na płaszczyźnie reprezentacyjnej. Czasu ma jeszcze dużo, jeśli nie będą przytrafiać się mu poważne kontuzje to przed nim jeszcze 10-12 lat gry na najwyższym poziomie.

  Czy był najlepszym obcokrajowcem w historii naszej ligi? Pretenduje do tego tytułu, jednak w ostatnich latach w naszej lidze występowało wielu wybitnych szczypiornistów, którzy przede wszystkim grali w Polsce dłużej niż 1 sezon. Nenadić, Strlek, Zorman, Stojković, Aguinagalde, Nikcević, Ghionea, Cupić, Bombac, Dujszebajew, Janc, Reichmann itd. Siłą rzeczy wielu z nich wygrało więcej trofeów w barwach polskich drużyn niż Luka.

 • gulyas_istvan napisał/a komentarz do Tałant Dujszebajew na celowniku FC Barca Lassa. Bertus Servaas: Kontakt był, trener zostaje

  Myślę, że każdy, kto uczył się choćby podstaw języka rosyjskiego wie, że literę L czyta się mniej więcej tak jak Ł (tzw. "ł przedniojęzykowe", słyszalne choćby w gwarze lwowskiej). Stąd wziął się Tałant, a nie Talant w polskich mediach.

 • gulyas_istvan napisał/a komentarz do Oficjalnie: Luka Cindrić odchodzi z PGE VIVE Kielce

  Nie przyszedł na prezentację drużyny w Kolonii jako jedyny zawodnik Vive. Inni odchodzący - Cupara, Mamić, Jurecki byli obecni.

 • gulyas_istvan napisał/a komentarz do Liga Mistrzów: PGE VIVE Kielce - FC Barca Lassa. Bez triumfu, bez wstydu

  Uważam, że w tym sezonie już był najlepszym kołowym w Europie. Nie dostał wyróżnienia z tego powodu, że jest nowicjuszem w tej stawce. Powinien dostać statuetkę "rookie of the year" lub coś w tym rodzaju.

 • gulyas_istvan napisał/a komentarz do Tałant Dujszebajew na celowniku FC Barca Lassa. Bertus Servaas: Kontakt był, trener zostaje

  Nie wszyscy muszą grać i trenować w Barcelonie. Przypominam, że to Talant Dujszebajew stworzył potęgę Ciudad Real, którego Barcelona nie mogła przez kilka lat zdetronizować. Tamta drużyna ze Sterbikiem, Rutenką, Stefanssonem, Zormanem, Metliciciem, Fernandezem, Dinartem, Abalo i innymi wciąż pozostaje moją ulubioną w historii dyscypliny.

  Gdyby najważniejsze dla Talanta były pieniądze to wybrałby w przeszłości ofertę PSG zamiast Kielc. Powinniśmy to wszyscy docenić, że jeden z najwybitniejszych trenerów w historii piłki ręcznej (a wcześniej szczypiornistów) pracuje w Polsce.

 • gulyas_istvan napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Vardar to prawdziwe kozaki. Veszprem widocznie ma kompleks bycia wiecznym drugim, skoro kolejny raz zawodzą w finale.

 • gulyas_istvan napisał/a komentarz do Liga Mistrzów: PGE VIVE Kielce - FC Barca Lassa. Bez triumfu, bez wstydu

  Na wstępie podejmę ważny temat nt. kondycji społeczności fanów piłki ręcznej portalu sportowefakty.pl.

  Plemienne dyskusje między kibicami Kielc i Płocka widoczne i dominujące na tym portalu są do bólu żenujące. Z grubsza - jedni atakują drugich, używając tych samych metod i identycznych sposobów argumentacji, nie widząc zarazem, że nie tworzy to żadnej nowej jakości dla szczypiorniaka i dyskusji na jego temat.

  Nafciarze wytykają Kielcom chamstwo na dekoracji Michała Daszka, Kielczanie wypominają Nafciarzom znacznie większe wybryki. Na serwisie nafciarze.info moderator usuwa komentarze wspominające szkalowanie Dujszebajewa i Wenty jako trenerów polskiej kadry na meczu w Płocku. Oplucie Mirzy Dżomby w Płocku też nie miało miejsca.

  Jedni wygarniają drugim, że ich drużyna jest wspierana przez sędziów. W zależności od błędów arbitrów w danym meczu to albo Petrochemia, albo Servaas mają mieć ich w swojej garści. Kali jeść, Kali pić.

  Apeluję więc o jedno - jedni i drudzy skończcie waść i wstydu oszczędźcie.

  Dzisiejszy mecz obnażył braki Vive w tym sezonie - mierną grę obronną i słabość bramkarzy. Kulała też gra kombinacyjna, tylko kilkukrotnie zespół z Kielc zaprezentował udane i efektowne krzyżówki. Słaby mecz zagrały gwiazdy drużyny - Alex Dujszebajew, a w szczególności Luka Cindrić, który pożegnał się z kieleckimi fanami w złym stylu. Zawodnik odmówił wyjścia na piątkową prezentację drużyny w Kolonii, nie chciał też kontaktować się z mediami jako zawodnik Vive.

  Tematem na odrębną dyskusję jest poziom sędziowania arbitrów z Portugalii w tym meczu. Podyktowali masę kar indywidualnych, których mogli uniknąć, co wpłynęło negatywnie na ducha gry. W kilku sytuacjach, gdy Kielce dopadały Barcelonę podejmowali stronnicze decyzje na korzyść zespołu z Katalonii. Szczytem było puszczenie gry z ewidentnymi krokami w wykonaniu Duarte. Trzeba wreszcie powiedzieć sobie otwarcie, że poziom patologii w środowisku sędziowskim w piłce ręcznej jest jeszcze wyższy niż w piłce nożnej.

 • gulyas_istvan napisał/a komentarz do Bertus Servaas: Karlsson w VIVE? Stanowczo zaprzeczam

  Typowy Bert. Wyprowadza w pole dziennikarzy, pozostając wiernym zasadzie, że pieniądze i interesy lubią ciszę. Karlsson prawdopodobnie zagra w Kielcach, a jego transfer przeprowadza Sasa Bratić (co jest kluczowe).

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.