Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Aces lubi Komentarz

  @Aces: Czekam, aż Sabalenkę w takiej formie zobaczymy w końcu w szlemach, bo jak na razie dosyć średnio jej te występy wychodziły. No ale za ten turniej duże brawa, w takiej formie jest w stanie wygrać z każdą zawodniczką. Iga może się cieszyć, że ostatecznie z nią nie zagrała w pierwszej rundzie, bo raczej nie miałaby szans na zwycięstwo ;)

 • Aces lubi Komentarz

  Świetny turniej w wykonaniu Sabalenki, rewelacyjna gra w finale. Petra zagrała dużo gorzej niż wczoraj, te mecze z Ash zawsze dużo zdrowia ją kosztują, dzisiaj nie grała z taką energią jak w poprzednich spotkaniach. To i tak był jednak bardzo dobry turniej w jej wykonaniu, szkoda, że nie zakończył się zwycięstwem, ale Aryna dzisiaj była po prostu lepsza i można jej tylko pogratulować kolejnego tytułu ;)

 • Aces lubi Komentarz

  O to chodziło! Walec Aryny znów się rozpędził i dziś zmiażdżył Kvitovą, jak chce to może rozbić dosłownie każdą rywalkę :)

 • Aces napisał/a komentarz do Tenis. WTA Doha: Aryna Sabalenka nową mistrzynią. Petra Kvitova bez drugiego triumfu w Katarze

  O i taką Arynę, to ja lubię. Naprawdę fajnie móc ją znowu oglądać w dobrej formie, bo w ubiegłym roku to tak sobie wyglądała (bardzo dobrze głównie w deblu), po z kolei udanym wcześniejszym sezonie, w którym wbiła do dziesiątki. Sympatycznej Petry, no jak to Petry, zawsze trochę szkoda. Ale jeśli Svieta robiła w tym turnieju niesamowitą furorę, ograła Bencić, jak Bencić, to pal licho, ale samą Igę! (tak, dobrze słyszycie, zwracając się do tych, którym umkłęta ta największa sensacja tygodnia), a Aryna ją zmogła, to sorki, ale białoruska gladiatorka po prostu już musiała wygrać :) aczkolwiek będąc w zgodzie z prawdą, Kvitova po pokonaniu liderki, nie mniej zasługiwała. No ale co do wprowadzenia remisów w tenisie, jeszcze nie zapadły ostateczne decyzje ;)

 • Aces lubi Komentarz

  Na pewno wiemy, że były inne dziewczyny zdyskwalifikowane za stosowanie Meldonium i do wyników Szarapowej nawet się nie zbliżyły. :)
  Skala talentu Rosjanki, jej charakter do walki są niesamowite. Niestety cieniem na jej karierze kładzie się sprawa z tym "dopingiem", bo przecież w czasie w którym go zażywała za takow Meldonium uznawane nie było. Moim zdaniem szczególnie dlatego, ze po powrocie z dyskwalifikacji nie osiągnęła nic czym mogłaby zamknąc buzie krytykantom, jak wiadomo złożyło się na to kilka czynników, ale jej wyniki były wodą na młyn dla wszystkich mniej przychylnych.
  Dziś Rosjanka opuszcza tour oficjalnie, ja pożegnałem się z nią już dawno dlatego jakby mniej mi dziś szkoda.
  Pewne jest, że o Szarapowej tenisowy świat szybko nie zapomnie, z resztą nie tylko tenisowy. Raczej cieżko spotkać kogoś kto o niej nie słyszał, a to tez o czymś świadczy. :)

 • Aces lubi Komentarz

  @Aces: a mnie narzuca się inne pytanie ... Jak wiele tenisistek - ciężko pracujących , równie ambitnych dziewczyn zostało pozbawionych wygranych meczów i tytułów z tego powodu, że Marija potajemnie wspomagała swoją wydolnośc bardzo silnym środkiem farmakologicznym?

 • Aces napisał/a komentarz do Tenis. Maria Szarapowa kończy karierę

  @grolo: I to jest dobre pytanie, na które także nie jest tak prosto odpowiedzieć, aczkolwiek można by wziąć pod lupę te przynajmniej najważniejsze turnieje, które wygrała i zgrubsza prześledzić, która zawodniczka miała spore szanse, aby odnieść tam sukces. Ale mówię to jednak bardziej ot tak i bez większego przekonania, gdyż wiadomo, że wyjęcie z drabinki jednej zawodniczki, całkowicie może zmienić układ meczów i tak jak np. można by gdybać, czy Halep wygrałaby Rolanda już wtedy, gdy przegrała go w finale z Szarapową (gdyby tej nie było), to nie wiadomo, czy Rumunka w ogóle doszłaby do finału, gdyby inaczej się ułożyły kolejne rundy. Natomiast faktem jest, że któreś dziewczyny mogły odnieść te sukcesy. Wiesz, bardziej byłoby to frapujące, gdyby to chodziło o Serenę i jej np. 23 tytuły wielkoszlemowe, którymi można by rozdzielić naprawdę wiele zawodniczek. Ale wiedz, że nie bagatelizuję tego w każdym razie i też o tym myślałem.

 • Aces napisał/a komentarz do Tenis. Maria Szarapowa kończy karierę

  @Thurios: Myślę, że wiesz naczym problem polega z tą rzekomą legalnością i dlaczego to powszechnie rodzi taki co najmniej niesmak.

 • Aces napisał/a komentarz do Tenis. Maria Szarapowa kończy karierę

  @Mind Control: Masz rację, że tego z jej strony zabrakło - tych wyników po powrocie, choć ich z różnych powodów można się było już nie spodziewać, jak choćby ten może jeden z najbardziej oczywistych, że była na etapie kariery tak czy inaczej schyłkowym i koło 30-tki już. Gdyby bowiem to wszystko zaszło, jakby miała np. 22, będąc po kilku latach sukcesów, następnie zdyskwalifikowana na 2, wróciła w wieku 24 lat, mając w perspektywie przed sobą kilka ładnych seznów gry na najwyższym poziomie (jaki by on nie był bez meldonium) to wtedy jakoś w miarę wymiernie przekonalibyśmy się, na co by było ją stać bez żadnych tych wspomagaczy. Ale to jest wszystko temat do gdybań. I jakkolwiek nie zostanie to odczytane przez osoby najbardziej ją krytykujące, to mnie tak po ludzku jej trochę szkoda. Jak bardzo bowiem świadomie to wszystko by się nie odbywało, to na pewno nie marzyła o tym, aby tak sobie imię zszargać i z jednej strony nadal być oficjalnie mistrzynią wszędzie tam, gdzie powygrywała, a jednocześnie z przybitą do niej wielką łapą oszustki. I pragnę na koniec podkreślić, że nie piszę tego, aby w jakikolwiek sposób ją bronić, a jedynie dostrzegam pewien tragizm i wiem, że jeśli tutaj stawać po jakiejś stronie, to mniej lub bardziej dających się wymienić z nazwiska zawodniczek, które mogły poodnosić różne sucesy, tam gdzie osiągnęła je Szarapowa, przynajmniej w części.

 • Aces napisał/a komentarz do Tenis. Maria Szarapowa kończy karierę

  Jak by ją lubić lub nie lubić, potępiać w czambuł, czy stawać za nią murem, to na pewno była zawodniczką wyróźniającą się i z całych zastępów Rosjanek, jej nazwiska na pewno się nie zapomni. I chociaż nie żywię do niej sympatii, a po wyjściu na jaw sprawy z meldonium, łatwo można było się przyłączyć do chóru osób krytykujących ją bez reszty, to niestety nigdy się nie dowiemy, jak przebiegałaby jej kariera bez wspomnianego środka. Wyczucie mówi, że tak dużo na pewno by nie osiągnęła, aczkolwiek coś z tego bogatego dorobku pewnie tak. A czy na pewno wygrałaby choć 1 turniej wielkoszlemowy? I czy zostałaby numerem 1? Myślę, że tego żadni nawet noblowscy naukowcy żadnymi eksperymentami podnad wszelką wątpliwość nie dowiodą. Pozostaje jej tylko życzyć powodzenia na dalszym - pozastoportowym etapie życia i na koniec zwrócić się do niej takim oto zdaniem: "szkoda, że zażywałaś to meldonium, a tym samym poddałaś pod poważną wątpliwość swoje osiągnięcia".

 • Aces lubi Komentarz

  Przynajmniej jedna finalistka będzie dużą niespodzianką. Jeśli Halep nie da rady Brady, to finał będzie bardzo nieoczekiwany i zwyciężczyni takoż.

 • Aces lubi Komentarz

  Też mi trochę brakuje tenisa Bianki i mam nadzieje, że wróci w końcu zdrowa, ale pewnie dużo czasu nie zajmie zanim znowu zacznie mnie denerwować swoim zachowaniem :) ona chyba problemy z kontuzjami ma juz od czasów juniorskich i trochę wygląda na to, że nie bardzo potrafią nad tym zapanować. Po Indian Wells kilka miesięcy przerwy z powodu kontuzji barku, teraz problemy z kolanem, której ona doznała już przecież prawie 4 miesiące temu. O ile z tym barkiem to można mówić, że Bianka grała wtedy tak dużo, że organizm mógł po prostu nie wytrzymać i sporo jej w tym winy, to przed Shenzhen grała już mniej, a kolano i tak nie wytrzymało. Na razie to się na szczęście nie skończyło żadnymi operacjami. Pozostaje mieć nadzieję, że będzie w pełni zdrowa na Indian Wells. Może i trochę denerwuje swoim zachowaniem, ale w tenisa gra świetnie i fajnie będzie znowu ją zobaczyć ;)

 • Aces napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  No cóż, późno bo późno, choć jeszcze nie aż tak, bo zawsze mógł być półfinał i finał i na koniec tytuł, ale i Muguruza zdecydowała, że i ona nie wygra tego turnieju. Najpierw Switolina się rozmyśliła, potem się Bencić rozmyśliła, ich śladem poszła Jastremska, nie chciała się wyłamywać Kenin, dzisiaj z kolei Pliskova powiedziała, że nie - że i ona nie ma ochoty na ten tytuł i jedyna Halepka jeszcze uparcie walczy, choć akurat ona oddając zwycięstwo wracającej do lat swojej największej świetności Sabalence, miałaby z nich wszystkich najlepsze wytłumaczenie :) No dobra, ale już tak nie żartując z nich, to od pierwszych meczów niestety rozczarowuje ten tegoroczny Dubai. Zapewne są tacy, na których na tle tych kolejnych niespodzianek, wrażenie robi Rybakina, która idzie jak burza i po części jest sprawczynią tych niespodziewanych wyników. Po tym, jak wygrała z Kenin, to nawet już nie zrobiło takiego wrażenia to, że dziś pożegnała Pliskovą, chociaż tak czy inaczej jest to niespodzianką (przynajmniej dopóki jeszcze Rybakina na dobre nie weszła na salony i regularnie nie zacznie roznosić je wszystkie, czego wykluczyć nie można, a jedyne co można, to już z przerażeniem o tym myśleć :) Rybakina... hmm... nawet nie trzeba jej jakiegoś pseudonimu nadawać, aby brzmiało groźnie. A wracając do tych wszystkich wyników, to w ich obliczu sam nie wiem, czy bardziej, czy mniej mi żal, że Donna nie występuje w tym turnieju. Żal oczywiście, ale bardziej poczucie, że pewnie znalazłaby się po stronie tych, które szybko pożegnały się z imprezą, niż miała tu odegrać kluczową rolę. Moje największe nadzieje automatycznie skierowały się więc na Sakkari, aczkolwiek i one nie doświadczyły w tym tygodniu zbyt długiego żywota - tyle jedynie to, że za porażkę z Sabelenką, z łatwością mogę Greczynkę rozgrzeszyć. No nieudany ten Dubai, tak czy inaczej. Niespodzianki są fajne, ale chyba tu ich trochę za dużo.

 • Aces lubi Komentarz

  Czyli pewnie wróci w Indian Wells, gdzie od razu będzie musiała bronić 1000 punktów. Bianka może odnosić wielkie sukcesy ale to wszystko pod warunkiem, że kontuzje nie zniszczą jej kariery.

 • Aces napisał/a komentarz do Tenis. WTA Doha: Bianca Andreescu wciąż nie jest gotowa do gry. Kanadyjki zabraknie w stolicy Kataru

  @agi12: Naprawdę szkoda, że nie gra ostatnio :( Obejrzałbym ją teraz w jakimś ciekawym meczu z dobrą rywalką np. dziś w Dubaju przeciwko Muguruzie, która jest aktualnie w bardzo dobrej formie. Ale co poradzić. Powiem Ci, że nie spodziewałem się, że tak szybko przytrafią się jej kontuzje. Owszem, w ubiegłym roku bardzo dużo grała na początku (pamiętasz pewnie, jak jej liczyliśmy te mecz; 30 czy ileś, najwięcej ze wszystkich zawodniczek, które się liczą) i mogło to rodzić jakieś obawy, czy zaraz nie przypłaci tego nie tylko naturalnym przemęczeniem, dla tak intesywnego wysiłku. Bo jak chodzi o grę, to nie wydało się, że kontuzja mogłaby być wynikiem jakiegoś nadmiernie forsującego organizm stylu. Bianka fajnie porusza się po korcie, co nie ukrywam, że teraz gdy nie gra, jest jedną z pierwszych rzeczy, które sobie w odniesienie do niej przypominam, Ręki przy zagraniach sobie nie urywa, ogólnie grę ma w miarę zbalansowaną, jak chodzi o atak i grę w obronie, więc te kontuzje w jakimś stopniu są zaskakujące, szczególnie gdy przypomimy sobie (co może być pewną analogią) sytuację zdrowotną Bencić (chociaż akurat ona to przynajmniej część tych kontuzji w wyniku - jak ktoś by tutaj zręcznie napisał, wnoszenia na kort nieco zbyt dużej wagi). Ale Bianka, choć najszczuplejsza nie jest, to dla mnie pewne zaskoczenie, że tak szybko jej organizm zaczął się trochę buntować. W ubiegłym roku pewnie bym napisał, a i chyba nawet to uczyniłem, trochę poddając pod wątpliwości, na ile zaczęła mnie grać, bo np. chciała pocieszyć się kolejnymi sukcesami, a na ile było to uzasadnione, jak jest teraz, gdzie raczej nikt z nas nie ma wątpliwości, że jakby nic jej nie dolegało, to na pewno by zagrała i w Australii, i w Dubaju, i w Katarze. Ale na pewno będzie chciała zrobić wszystko, aby wystąpić w tym jednak najważniejszym dla niej turnieju na tym epatie sezonu, gdzie do obrony przed nią pełna pula za to bardzo fajne ubiegłoroczne zwycięstwo w Indian Wells. I wrócę na koniec do myśli, od której zacząłem, że naprawdę szkoda, czy wręcz bardzo mi żal, że nie można było jej obejrzeć we wspomnianych turniejach, a wiesz, że mówię to mając ciągle jakieś mieszane uczucia co do niej. Ale też szczerze przyznam, że teraz jak nie gra, to praktycznie wspominam tylko to, jak fajnie grała, a nie jakie tam na korcie robiła teatrzyki, czy coś :) Bo co do tego ostatniego, to ona pod koniec roku zaczęła to ograniczać i już tak nie denerwuje. Ale obym tego nie wypowiedział w złą godzinę i przy pierwszym turnieju, w którym wystąpi, przypomni o sobie o drama queenowaniu, jakby to nazwała Angie Kerber :) Ale poważnie, oby wróciła w pełni zdrowa jak najszybciej.

 • Aces napisał/a komentarz do Tenis. WTA Dubaj: Kim Clijsters wróciła do gry. Belgijka uległa Garbine Muguruzie

  No nie było tak źle, pomijając to, że trochę za często trafiła gdzieś koło ramy z forhendu i tym samym podarowała parę punktów, raz w nie aż tak istostnych, a raz w nieco ważniejszych momentach. Drugi set był do wzięcia przy odrobinie więszej dokładności, może i szczęścia, aczkolwiek w tym meczu to ostatnie nie odgrywało jakiejś roli. Pierwsze odczucia natomiast takie, jak ją ujrzałem po tych kilku latach przerwy (wcześniej tam może raz czy dwa mignęła u Matsa i Barbary, ale jakoś szczególnie nie przyglądałem jej się), że BUUUM - że trochę " maszyna" z niej się zrobiła taka narawdę ;) jakolwiek figury modelki nigdy nie miała. No ale może ten powrót do tenisa po części w ramach... no już nie będę kończył, bo i tak już mówię to wszystko zbyt otwarcie :) W każdym razie jak grać nie zapomniała, chociaż przy siatce tak sobie z kontrolowaniem zagrań. Kilka weszło fajnie, a kilka wyraźnie bardzo niepewnych. I czego mi jeszcze brakowało ze strony Kim, to trochę więcej forhendu po linii, żeby Garbinkę trochę bardziej poruszać, gdyż na wymiany krosowe Hiszpanka była dobrze przygotowana. I jeśli Kim miała faktycznie jakiś pomysł, czym by się tu dobrać do dzisiejszej rywalki, którą ponoć mniej lub bardziej uważnie oglądała przez ostatnie lata, to niespecjalnie dało się jakiś zauważyć. Inna oczywiście sprawa, że gra się często, jak przeciwnik pozwala, a co by nie mówić, to jednak Muguruza jest na dzisiaj lepszą tenisistką, od początku roku w bardzo dobrej formie i tak po prostu nie pozwoliła za bardzo Kim na jakieś ewentualne wdrażanie uprzednio przygotowanych planów taktycznych na ten mecz. Wynik taki, jaki można było chyba najbardziej się spodziewać. Trochę walki i mimo że blisko było doprowadzenia do trzeciej partii, to jednak przez praktycznie cały czas czuło się, że nawet jeśli Garbi nie ma pod pełną kontolą wydarzeń, to na końcu będzie lepsza o te kilka najważniejszych piłek. Jak chodzi natomiast o przyszłość Clijsters, to chyba nie ma się co spodziewać czegoś spektakularnego. Nawet wygranie jakiegoś małego turnieju będzie sukcesem, zaś z każdych pojedynczych zwycięstw powinna być zadowolona (jeśli takowe oczywiście nadejdą, a niewątpliwie trochę szczęścia by się jednak przydało w losowaniu, jakkolwiek bez rankingu, nie mówiąc o jakimkolwiek rozstawieniu, non stop może wpadać na kolejne czołowe zawodniczki). Od dziki kart na pewno się nie opędzi, więc przynajmniej nie musi się martwić o możliwość następnych startów. Szkoda, że nie rozpoczęła od Australian Open, bo tam teoretycznie była większa szansa, że na otwarcie trafi, na którąś z rywalek na dziś bardziej w jej zasięgu, czy nawet ewidentnie słabszą i tym samym 1-2 mecze może by przeszła. W Dubaju zamiana Bertens na Muguruzę, to właściwie gorzej jeszcze tylko. No to tak na gorąco tyle moich refleksji. Nieźle zagrała, ale jakoś nie napawają wielkim optymizmem jej kolejne występy i jestem tylko ciekawy, czy po kilku ewnetualnych porażkach nie zrazi się bardzo szybko, bezwzględu na to, że nie ma wielkich oczekiwań i wiadomo, że nie chodzi tu o żadne powroty na szczyt rankingu, czy też sprzątanie sprzed nosa szlemów tym, które najbardziej na nie polują, czy też coraz bardziej dochodzą do głosu. Tak czy inaczej życzę powodzenia Belgijce (przez moment chciałem napisać Australijce, ale związek z Lleytonem to już historia i se ne vrati).

 • Aces napisał/a komentarz do Tenis. WTA Dubaj: powrót Kim Clijsters. Belgijka zagra z Garbine Muguruzą

  Chciałoby się powiedzieć, że dopiero po meczu się okaże, dla której los nie był łaskawy w związku z tą zmianą. Byłem co prawda ciekawy kolejnego starcia Muguruzy ze Swtoliną i czy ta pierwsza znowu - podobnie, jak przed paroma tygodniami, nie pozostawi tej drugiej cienia złudzeń, która obecnie prezentuje lepszą dyspozycję. Niemniej cóż; owego elektryzującego starcia nie będzie, ale w zamian (na papierze przynajmniej, zaznaczyć to trzeba) prawdziwy hit tygodnia, a być może miesiąca. I chociaż chciałoby się powiedzieć..., to z uwagi na kompletną niewiadomą na co obecnie będzie stać Kim, to jakkolwek może przedwcześnie, ale już jej współczuję (aczkolwiek po cichu licząc, że nie będziej takowej potrzeby i że nawet jeśli nie wygra, to tanio skóry nie sprzeda, co by nie było wyrażnej faworytce tego spotkania). Bo grać na pewno nie zapomniała, a ciekawi najbardziej, jak po takiej przerwie fizycznie podoła, szczególnie, że Garbi dość szybkie tempo narzuca i ręki zbyt często nie zwalnia. Hmm... a może gładkie zwycięstwo Belgijki? :)

 • Aces napisał/a komentarz do Tenis. WTA Hua Hin. Magda Linette złamie kolejną barierę. Polka awansuje w rankingu WTA

  Powiem tak. Byłem fanem Agi i Aga bardzo szybko pokonała kolejne granice. Do Top10 wbiła mając albo już skończone 19 lat, albo niecałe, ale w każdym razie w pozytywnym znaczeniu nie dała zbyt długo czekać na kolejne jej awanse. W owej dziesiątce utrzymywała się bardzo długo. Przyzwyczaiła do tego i poniekąd sprawiła, że o ile oczywiście człowiek widział, ile musiała ciągle regularnie wygrywać, aby być tak wysoko, tym niemniej z czasem doszła świadomość, że jak ktoś jest naprawdę dobry, to do takiego miejsca po prostu dochodzi, a te owe granice przestały być już jakieś magiczne, czy nieosiągalne.
  I powiem dalej tak. Od ładnych kilku lat bardzo kibicuję Donnie Vekić. Ona gdy się pojawiła, to wokoło mówiło się, że wielka kariera przed nią i bardzo szybko zostanie czołową tenisistką świata. Rzeczywistość pokazała jednak, że aż tak szybko to nie nastąpiło i dziś nadal można powiedzieć, że tak ostatecznie do tego nie doszło. Niedawno dopiero - w zeszłym roku pod koniec przekroczyła granicę pierwszej dzwudziestki, wcześniej oczywiście będąc bardzo blisko tego, ale brakowało ciut lepszych wyników. Bo gdy już wydawało się, że tego dokona dochodząc w miarę wysoko w jakimś turnieju, to za chwilę przyszedł nieco słabszy wynik, strata punktów i osobiście powoli traciłem nadzieję, że uda jej się to w końcu. No ale udało, choć zawsze to słowo "udało" może budzić mieszane uczucia, bo to nie udało się, tylko po prostu zasługa ciężkiej i konsekwentej pracy i wylewania kolejnych potów na treningach. W tym momencie na pograniczu Top20 jest też inna tenisistka, którą lubię, Maria Sakkari i na jej przykładzie też obserwuję, że nie jest to jednak wcale takie łatwe, jak wcześniej wspomniałem przy mówieniu o Adze, że można się do tego przyzwyczaić i z czasem nie traktować już tego, jako coś niezwykłego, tudzież szalenie trudnego. A jednak takie łatwe to nie jest, jakkolwiek ostatnio Muguruza pokazała, że mimo iż zeszły rok miała w większości mało udany, by nie powiedzieć, że po prostu słaby (przez kilka miesięcy nie potrafiła wygrać pojedynczego meczu) to doszła teraz w Australii do finału i dzięki temu wróciła do Top20 - w okolice, które praktycznie nie powinna była nigdy opuścić na obecnym etapie kariery. No ale w jej przypadku mowa o byłej liderce, mistrzyni wielkoszlemowej, zawodniczce z wielkim potencjałem, gdzie na dobrą sprawę obecne miejsce jest zapewne tylko przystankiem w drodze do powrotu do pierwszej dziesiątki, a tam zapewne coraz wyższych lokat. Innym z kolei przykładem może być Benić, która tak jak szybko awansowała do Top10, tak głównie przez kontuzję wyleciała z pierwszej setki, jeśli nawet nie bodajże i z drugiej. A dziś natomiast jest znowu w pierwszej dziesiątce, czy nawet w piątce - z wielkimi aspiracjami na zapewne zostanie numerem 1. A gdy mowa o tym ostatnim, to chyba nie ma lepszego przykładu, jak ten związany z tenisistką, która w przyszłym tygodniu ponownie powróci na korty. Mowa oczywiście o Kim Clijsters, która była kiedyś liderką, w 2007 poraz pierwszy zakończyła karierę, by wrócić po dwuletniej przerwie i po jakimś czasie na chwilę, bo na chwilę, znowu otworzyć jeden z tygodni jako numer 1. To z kolei staje po stronie wspomnianego wcześniej poczucia, że znalezienie się wysoko w rankingu nie jest wcale takież znowu trudne. No ale... :) Nie jest, jak się jest naprawdę dobrym. Dobrą, jak była Kim, dobrą jak była Aga i dobrą, jak jeszcze trochę innych zawodniczek.
  No ale po co ja tak o nich? gdzie teraz mogę już zdradzić, że ów komentarz od początku miał być poświęcony Magdzie. Ano po to, może nie żeby coś uświadomić, bo wytrawni kibice doskonale to wiedzą i czują, ale bardziej po to, aby powiedzieć, że jeśli Linetka za niedługo, czy w ogóle, awansuje do kilkukrotnie wspomnianej tutaj najlepszej dwudziestki, to będzie to naprawdę bardzo duże osiągnięcie! Ono oczywiście na jednych zrobi może większe wrażenie, na innych mniejsze, inni powiedzą "e, już dawno powinna była", a wszystko w zależności od tego, czemu nie bez powodu poświęciłem w części niniejszy wpis. Magda niedawno wreszcie złamała granicę Top50, a dzięki znakomitemu temu tygodniowi także Top40. O ile awans do trzydziestki powinien jej przyjść w miarę z "rozpędu", jeśli oczywiście utrzyma taką formę dobrą, o tyle potem będzie to wymagało od niej już naprawdę dobrych wyników, gdzie mogą być nimi choćby tylko ćwierćfinały, ale dużo większych jednak turniejów, jak choćby taki Dubaj, który zaraz startuje, czy zbliżające się powoli Indian Wells i Miami - największe imprezy zaraz po wielkich szlemach. Byłoby świetnie, gdyby Magda... (i tu zakończę, jednocześnie zostawiając to zdanie otware :)

 • Aces lubi Komentarz

  Pięknie Madziu, brawo :)

 • Aces lubi Komentarz

  Trofeum solidne, nie jakiś tam pucharek :D

  A mi jest tym bardziej miło że zawsze w Madzię wierzyłem i wreszcie od ponad roku jest ona w tym miejscu w którym powinna być i gra to co naprawdę potrafi.

  Brawo Madzia!!!

 • Aces lubi Komentarz

  Spokojnie, nie zanudzasz mnie, wiesz, że lubię czytać Twoje komentarze ;)
  Pozostaje mi tylko zgodzić się z tym co napisałeś o Switolinie. Też nie bardzo potrafię sobie wyobrazić, że zostanie ona w przyszłości liderką rankingu, o szlema przy jej stylu gry też może być ciężko. Chociaż miesiąc temu też bym nie powiedziała, że Kenin stać w tej chwili na wygranie szlema, więc jest dla Eliny nadzieja ;)
  Kim, Na Li, już prawie 10 lat minęło od tego ich finału, a człowiek nadal pamięta tę przemowę Clijsters ;) Fajne to były czasy i chociaż z Belgijek zawsze mnie jakoś bardziej przyciągał tenis Henin, to miło znowu będzie zobaczyć Kim na korcie, bo zawsze to była tenisistka, którą darzyłam dużą sympatią.
  Również życzę miłego wieczoru ;)

 • Aces lubi Komentarz

  Brawo Magda! Drugi tytuł do kolekcji i cenne punkty w walce o ranking olimpijski. Powodzenia w kolejnych turniejach! :)

 • Aces lubi Komentarz

  Pięknie Madziulka :) Wbrew obawom, zwycięstwo nad utalentowaną Szwajcarką bez większych problemów. W live rankingu Madzia wyprzedza m.in. Goerges, Stephens i notuje życiową pozycję 33 WTA. Brawo!!

 • Aces lubi Komentarz

  Zasłużone zwycięstwo i dzisiaj, i w całym turnieju :). Najwyższe miejsce w karierze i coraz bliżej rozstawienia w dużych turniejach. Walka o 1. rakietę Polski trwa w najlepsze. Brawo Magda!

 • Aces napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Bardzo cieszy, że Magda wygrała, bo zasłużyła na to naprawdę dobrze grając przez cały tydzień. Natomiast sam finał ot taki no... mało atrakcyjny, co tu się oszukiwać. Dużo ciekawsze było to wczorajsze spotkanie, a dzisiaj z kolei rywalka nie zawiesiła poprzeczkę zbyt wysoko i chyba też nie do końca była fizycznie dysponowana. Magda zagrała swoje, kilka bardzo fajnych zagrań, świetnie jedno minięcie, dobrze serwowała, wynik oddaje różnicę między nią a rywalką. Oby tak radosnych chwil z udziałem Linetki w tym sezonie było jak najwięcej.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Tom.

Pobudka!!! ;) Typujemy na blogu Kolegi Szakalucha Australian Open 2020 :)
Zapraszamy, pierwszy szablon już podany, tak że można od razu zaczynać !!! :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Tom.

Cześć!. :) O 17:00 startujemy z typerkiem USO i nową edycją Sezonowego Typerka!!! Zapraszam!!! :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.