gruby1975 - komentarze

 • gruby1975 napisał/a komentarz do Olimpia-Beskid - KPR Jelenia Góra. Spadek drużyny z Nowego Sącza

  To było jednak 5 lat ciągłości w Superlidze!
  Po raz pierwszy w dziejach sławnego miasta Nowego Sącza.
  I, znając "zaangażowanie" środowiska, "życzliwość" władz i prasy lokalnej, oraz "szczodrość" miejscowego byznesu, prawdopodobnie prędko się już nie powtórzy (co nie wyklucza jedno-dwurocznych ekstraklasowych epizodów tej czy innej dyscypliny - ale na trwalszy entuzjazm raczej nie ma co liczyć).
  I za to wprowadzenie Olimpii do Superligi oraz pięcioletnie w niej trwanie - DZIĘKUJEMY PANI LUCYNO!
  Chapeau bas!

 • gruby1975 napisał/a komentarz do MKS Olimpia-Beskid - UKS PCM Kościerzyna: wielki mecz szczypiornistek z Kościerzyny

  Strasznie dużo emocji i pytań, głównie retorycznych, dlatego odpowiem też pytaniem - to dlaczego do jasnej ciasnej sami się tymi zawodniczkami nie zajęliściie? Dlaczego sami nie poprowadziliście dalej tej Dwójki, chociażby na drugoligowym amatorskim poziomie (rok pózniej zrobiła tak Olimpia za naprawdę niewielkie, częściowo prywatne pieniądze, czyli można to było też zrobić z Dwójką)?. Ktoś złośliwy powiedziałby, że wolicie oszczędzać energię (nie robić nic), czekać aż zrobią coś nni (frajerzy) a zaoszczędzoną energię wykorzystać na hejty. Jak by powiedział Ferdek "każdy by się wymądrzał tylko robić niema komu"
  I to mój ostatni wpis "w tym temacie:": Szkoda zdrowia.
  Pozdrawiam

 • gruby1975 napisał/a komentarz do MKS Olimpia-Beskid - UKS PCM Kościerzyna: wielki mecz szczypiornistek z Kościerzyny

  Sorry, ale nie akceptuję sformułowania "wam". Nie jestem i nie chcę być żadną stroną sporu.
  Patrzę na to z pozycji kibica, który przyjechał z zewnątrz i ze smutkiem konstatuje, że energia środowiska marnuje się na jałowe spory i wzajemne pretensje zamiast skupiać się na wspieraniu naszej jedynej superligowej perełki w całej historii NS. Podtrzymuję ocenę, że Sącz nie zasługuje na drużynę superligową. Szczęśliwie znależli się ludzie, którzy na to nie zważali i nadal nie zważają.. A dotyczy to WSZYSTKICH, podkreślam WSZYSTKICH dotychczasowych Zarządów, WSZYSTKICH dotychczasowych trenerów i WSZYSTKICH zawodniczek, które grały dla OB na przestrzeni tych lat pomimo, że finansowo to ich raczej nie rozpieszczano. Wiem co mówię, bo sporo tu przez te 5 lat widziałem.
  Dlatego też, staram się nie krytykować a raczej zawsze bronić aktualnych zarządów, a zwłaszcza trenerów i zawodniczki. Widzę jak ciężko pracują i jak niewiele (i jak nieregularnie) z tego mają. Ale trwają.
  Natomiast bardzo negatywnie oceniam to co robią, a raczej nie robią, nasze lokalne media (za co płaci się "dziennikarzom sportowym"?) żenujące dla mnie jest skąpstwo sądeckich przedsiębiorców. i nie cierpię hejtów, zwłaszcza prostackich i atakujących ad personam.
  Poza tym, zachodzę w głowę - kto to jest Kataraman?

 • gruby1975 napisał/a komentarz do MKS Olimpia-Beskid - UKS PCM Kościerzyna: wielki mecz szczypiornistek z Kościerzyny

  Dokładnie.

 • gruby1975 napisał/a komentarz do MKS Olimpia-Beskid - UKS PCM Kościerzyna: wielki mecz szczypiornistek z Kościerzyny

  To trzeba by chyba Olimpię przenieść poza Galicję. Ktoś chętny?

 • gruby1975 napisał/a komentarz do MKS Olimpia-Beskid - UKS PCM Kościerzyna: wielki mecz szczypiornistek z Kościerzyny

  Co do blamażu - pełna zgoda.
  Utwierdzam się jednak w przekonaniu, że Nowy Sącz na Superlige nie zasługuje.
  Po raz pierwszy w historii miasta Nowego Sącza powstała tu Superliga ( głównie zresztą za sprawą "Pani 3w1" jak w swojej uprzejmości nazywasz - bo jakoś nikomu innemu się to dotychczas nie udało, i sądząc po ogólnej mizerii śądeckich sportów zespołowych, zapewne prędko się nie uda).
  I niemal od samego początku trwa balansowaie na superligowej linie przy zupełnej niemal obojętności naszych prowincjonalnych (niestety) mediów, galicyjskim skąpstwie miejscowych milionerów i kibicach, wśród których więcej hejtu, niż dopingu.
  Widać naszej galicyjskiej duszy bliższe są sporty proste, nieskomplikowane takie jak kopanina, popisy strongmenów czy naparzanie w klatkach.
  Ale dobre i to, że przez pięć lat mogliśmy regularnie oglądać w Sączu najlepsze zawodniczki z Polski i nie tylko.
  Więc jak już nie pomagacie, to przynajmniej nie dołujcie tej Olimpii swoimi hejterskimi wpisami.
  A same miasto i okolice - piękne

 • gruby1975 napisał/a komentarz do Piłkarki ręczne Ruchu bez trenera

  Dziwne zdjęcie - Czego te piłkarki się najadły, że tak wyglądają?

 • gruby1975 napisał/a komentarz do Wicemistrz Polski nie wystąpi w Koszalinie

  Ciekawe zdjęcie - kto to jest ta wysoka brunetka z brodą?

 • gruby1975 napisał/a komentarz do PGNiG Superliga Kobiet: Monika Kobylińska najlepszą strzelczynią pierwszej rundy

  10 miejsce to Leśniak, Kalska i Balsam. I po 52 bramki , nie 51.
  Tak trudno poprawnie przepisać ze strony zprp?

 • gruby1975 napisał/a komentarz do MKS Olimpia-Beskid - Vistal Gdynia: dobry mecz "Góralek", ale znów porażka

  Stokłosa-Elbląg , Bartkowska-Kobierzyce, Nosal, Janik, Wielocha -Olimpia. I jeszcze jedna-dwie pukają do SL. Na wiosnę dojdą jeszcze 2-3 kolejne szesnastolatki.
  Brak wiedzy jakoś nie przeszkadza w wygłaszaniu kategorycznych krytyk sądeckich trenerów. Dlatego jeszcze kilka faktów dot. efektów szkolenia O.B.:
  W klasyfikacji najlepszych strzelczyń SL po 1 rundzie w pierwszej dziesiątce mieszczą się aż trzy olimpijki - dwie, które 3 miesiące temu przyszły z niższych lig i jedna, która za poprzednich trenerów grzała ławę. Ktoś je doprowadził do takiego poziomu. Już świetne, choć młode bramkarki niemal od podstaw wyszkolone w Olimpii, Pozostałe zawodniczki, które grają w Olimpii też przyszły z drugiej, a nawet z amatorskiej ligi - i robią szybkie postepy. Daj nam dobry Panie Boże taką jakość szkolenia w innych sądeckich klubach a przestaniemy być sportową pustynią
  Nie jakość szkolenia jest problemem O.B. a mała liczba zawodniczek. A to już jest pochodna "szczodrości" sądeckiego środowiska byznesmenów, kibiców, władz miejskich.