• Ricardo Moniz plus piłkarze Lechii. Czy to wypali?

  To chyba dobry moment na wznowienie swojego bloga. Nastąpiła zmiana, której od lat oczekiwałem w Polskiej Ekstraklasie. Polskich dobrych trenerów mamy z pewnością kilku. Przoduję im moim zdaniem Pan Orest Lenczyk. Niewielu wyśmiewa jego przygotowania w Spale. Bo wysiłek z tych przygotowań buduję charakter. (…)

  Więcej

 • Lechia ma potencjał, lecz...

  Już bardzo dawno nic nie pisałem. Zabierałem się do tego już po meczu z Ruchem. Chłonę po dzisiejszym, otworzyłem nawet okno. Całą rundę zastanawiałem się, czemu Lechia traci frajersko punkty. O ile dziś punkt z dobrze ustawionym Bełchatowem jest sukcesem to w wielu meczach tego sezonu Lechia przegrywała (…)

  Więcej

 • Film o nieudolności i głupocie

  Gwizdy, to było słychać na PGE Arenie zaraz po gwizdku człowieka który był głównym bohaterem spotkania. Wszyscy mówią o odwadze Tomasza Wajdy. Ale dziwnym jest to, że gdy Kacprzycki dostaję z łokcia w połowie boiska i widzi to liniowy sędzia to nikt nie reaguję. A gdy w 94min Edi dodaję od siebie i (…)

  Więcej

 • Taktycznie do bólu

  Teraz już na spokojnie. Piłka nie raz była nieprzewidywalna. Nie da się pogodzić czasami emocji z obiektywizmem. My jako kibice jesteśmy tylko ludźmi, piłkarze to również tylko ludzie. Nie wiem czy piłkarze Barcelony poczuli atmosferę swoich kibiców. Ten dwumecz się sam miał wygrać? To, że Milan przechodzi (…)

  Więcej

 • Już za chwileczkę

  Był taki serial dobrze znany Polakom, gdzie śp. Pan Wojciech Siemion wypowiadał słowa: Panie majster na chwileczkę... Po czym dobijali targu. Chodzi oczywiście o Alternatywy 4. Ludzie czekali na mieszkania latami, a dostawali bubel. Już za tą chwileczkę rozpoczyna się liga nasza rodzima. Ciągnie chyba (…)

  Więcej

 • Przejrzałem na oczy

  To musiało się chyba kiedyś stać. Ostatnie informację na temat ustawiania spotkań uświadomiły mi, że wiele osób było oszukiwanych. Nie tylko traciły pieniądze, ale również czas, który potrzebny jest naszej pracy, zainteresowaniom. Lecz najważniejsze, potrzebny jest przede wszystkim naszym bliskim. Mowa (…)

  Więcej

 • Doping, a media

  Zawsze wiedziałem, że media mają siłę do przekonywania. W Polsce można zobaczyć wielki splendor po sukcesie, a wiadra pomyj po porażce. Nie odkryję Ameryki jeśli napiszę, że duża część dziennikarzy o ile można ich tak nazwać szuka taniej sensacji. Przez co potem taki przeciętny Kowalski nie ma pojęcia (…)

  Więcej

 • Aussie Open - Tomic ta nadzieja Kangurów

  Czekałem do końca finałowego meczu w Sydney. Tomic potwierdził, że w takiej formie jeszcze nie był. Pokonał Andersona który w drugim secie oddał mu przy własnym podaniu tylko 2 piłki. Wykorzystanie jednak kilku słabszych momentów poskutkowało. 6-3 6-7(2) 6-3. Od paru lat oglądam tego chłopaka, który (…)

  Więcej

 • Janowicz, zawodnik jednego turnieju? Bzdura

  Dawno nie pisane było, ale dziś będzie o Jerzym. Janowiczu, rzecz jasna. Obserwuję go od 3 lat. Czekałem z utęsknieniem na pierwszy mecz Polaka w Auckland. Jedni powiedzą, zawodnik jednego turnieju, a ja odpowiem brak doświadczenia. Musiałem ochłonąć zanim zabrałem się do opisu tego spotkania. Wiatr (…)

  Więcej

 • Kibice nie gryzą (część 2) - WYWIAD

  Seria wywiadów bez gwiazd. Myślicie, że kibic ma nie poukładane w głowie? Stwierdzam, że się mylicie.Kibice nie gryzą (część 2)Rozmowa z Pawłem, kibicem Lechii Gdańsk Zacznijmy może od spraw bieżących, bo wiele się dzieje. Odszedł Traore i Lechia musi szukać wzmocnień. Myślisz, że starczy pieniędzy (…)

  Więcej