• grolo

  Episkopat mówiący że pedofil zbłądził a #LGBT to zło jest tak cyniczny jak prezes mówiący że zapłaci fakturę
  (T.Wolf)

 • grolo

  Tych, którzy próbują obrazić Małysza wypominając mu fach dekarza INFORMUJĘ, że Adam skończył potem szkołę średnia, zdał maturę i obronił dyplom na Politechnice Częstochowskiej. Oprócz tego zalicza się do kilkuosobowej zaledwie elity polskich -prawdziwych!- ekspertów od skoków narciarskich.
  Ma więc wykształcenie oraz kompetencje znacznie wyższe i znacznie bogatsze niż taki np poseł Suski, który zanim wszedł do polityki był jedynie tapicerem. A ze szkołą łączy go tylko noszenie tablic.

  • grolo Jest jeszcze inna różnica - w przeciwieństwie do Małysza poseł Suski nie zna żadnego języka obcego. Gdy sejm wysłał go na konferencję państw Europy Centralnej i Chin, całe przemówienie wygłosił po polsku. Nikt z kilkuset delegatów nic nie rozumiał. Tłumacza nie było, bo nikt wcześniej nie zgłosił, że Polskę reprezentować będzie ktoś, kto przemówienia w jęz. angielskim nie umie nawet przeczytać.
   Najpierw wszyscy siedzieli skonsternowani, potem zaczęli szeptać, w końcu zignorowali to wystąpienie. Było śmiesznie i żenująco.
   Takich to mamy teraz reprezentantów:))

 • grolo

  Powitanie na dziś : "Niech będzie OBALONY !"

 • grolo

  "Żeby dobrze rządzić przede wszystkim trzeba być kompetentnym i uczciwym(...) Bo by dobrze rządzić, trzeba być uczciwym. Uczciwość jest w naszych sercach, w naszych sumieniach." ... - KTO to powiedział? Odpowiedź w jutrzejszej Gazecie, ale trzeba ją złapać wcześnie rano...

  • grolo Hm, widzę, że komuś się nie podobają słowa Wodza... Czyżby tym, którzy tak zaciekle wierzą w każde jego słowo? - i bronią tego (jakże świetlanego!) wizerunku. Głównie przy pomocy wyzwisk i pomówień w stosunku do tych, którzy ośmielą się podać fakty niewygodne dla tej postaci (jakże świetlanej). A także przy pomocy oszczerstw na opozycję demokratyczną i wszystkich, którzy bronią podstaw demokracji w naszej ojczyźnie.

  • grolo Odp : powiedział to ten sam, kto stwierdził :
   "Gdybyśmy przyjęli założenia czysto moralne, tobyśmy nigdy niczego nie mieli"
   - Jarosław Kaczyński

 • grolo

  Krzyż mieliście na piersi, a brauning w kieszeni.
  Z Bogiem byli w sojuszu, a z mordercą w pakcie,
  Wy, w chichocie zastygli, bladzi, przestraszeni,
  Chodźcie, głupcy, do okien - i patrzcie! i patrzcie!
  ...
  Przez ser­ce swe na wy­lot po­grze­bem prze­szy­ta,
  Jak Jego pierś ku­la­mi, niech wi­dzi sto­li­ca
  Twa­rze wa­sze, zbrod­nia­rze - i niech was przy­wi­ta
  Strasz­nym krzy­kiem mil­cze­nia ża­łob­na uli­ca.
  -
  (Julian Tuwim. "Pogrzeb prezydenta")

 • grolo

  Z ostatniej chwili : Rajski wygrał Ferrari...
  ups, wygrał z Ferrarim. W Santa Margherita Di Pula 11 (Włochy). To oznacza, że przeszedł do ćwierćfinału tego itf-u.

 • grolo

  Debel Wimbledon - ależ mecz Inglota i Skugora kontra amerykański duet gwiazd Bryan/Sock. Nieutytułowani debliści kontra deblowi/mikstowi mistrzowie wielkoszlemowi.... ależ walka, aeleż się tną ... Sercem za Chorwatem i polskim Brytyjczykiem!

  • grolo Czyli będzie jak zawsze. O tytuł mistrzów wielkoszlemowych powalczą mistrzowie wielkoszlemowi...
   Bryan/Sock - Klaasen / Venus.
   Szkoda, że spuściznę po Kubocie obejmą już istniejący na tenisowym firmamencie gwiazdorzy.

  • grolo Nie udało się, szkoda. Ale walczyli zażarcie i stworzyli dramatyczne widowisko. Przy wsparciu publiczności, która do końca gorąco dopingowała ostatniego Brytyjczyka na swojej ziemi (trawie).
   Bryan/Sock - Inglot/Skugor 63 , 61 , 67 (13-11 !), 67, 64.
   Sześć obronionych piłek meczowych, heroiczny i zwycięski tiebreak 3.seta, by dwa sety póżniej przegrać w ostatnim (10-tym) gem piątego seta.
   O zwycięstwie zadecydował ten jeden nieszczęsny ostatni gem. Te trzy stracone piłki przy serwisie będą się (Dominikowi zwłaszcza!) śniły po nocach...