Mistrzostwa Słowenii: Zwycięstwo Petera Prevca, wielki faworyt dopiero piąty

Peter Prevc nie miał sobie równych podczas rozegranego w Kranju konkursu o tytuł najlepszego skoczka w Słowenii. Na drugim stopniu podium stanął Nejc Dezman, a trzecie miejsce zajął Dejan Judez. Zawody odbyły się na obiekcie HS 109, znanym z organizacji letniego Pucharu Kontynentalnego.

Maciej Mikołajczyk

19-letni Peter Prevc wywalczył złoty medal mistrzostw Słowenii w skokach narciarskich. Młody członek lokalnego klubu z Kranju wygraną zapewnił sobie, uzyskując w pierwszej serii 99m, a w finale aż 108,5m. Najmniej, bo 3,6 punktu stracił do zwycięzcy jego rówieśnik - Nejc Dezman, a skład podium uzupełnił Dejan Judez, który w walce o brąz minimalnie pokonał Jure Sinkoveca.

Czołową "6" zamknęli najbardziej utytułowani uczestnicy konkursu - piąty był główny kandydat do końcowego triumfu - Robert Kranjec, a "oczko" niżej "wylądował" Jernej Damjan. Nie zachwycił również siódmy ostatecznie Anze Lanisek, gwiazda młodzieżowych mistrzostw olimpijskich w Innsbrucku.

W cieniu rywalizacji panów na "Bauhenk" odbyły się zawody dla narciarek, zakończone zdecydowaną wygraną Katji Pozun (104,5m/100,5m). Srebro przypadło trzeciej skoczkini MŚJ 2007 - Maji Vtic, która do młodszej o pięć lat rodaczki straciła w sumie ponad dwadzieścia punktów. Najniższy stopień "pudła" należał natomiast do Ursy Bogataj. Żadnej poważniejszej roli nie zdołała odegrać szósta w klasyfikacji - Anja Tepes, córka słynnego Mirana Tepesa.