Nafciarze kontynuują dobrą passę - relacja z meczu Wójcik-Meble Techtrans Elbląg - Orlen Wisła II Płock

Zawodnicy Orlen Wisły II Płock niespodziewanie pokonali na wyjeździe Wójcik-Meble Techtrans Elbląg 32:28 (17:10) w spotkaniu 15. kolejki I ligi mężczyzn grupy A. Zawodnicy Bogdana Janiszewskiego sprawili już drugą sensację na przestrzeni tygodnia, po tym jak wcześniej ograli Sokół Kościerzyna. Gospodarze przerwali natomiast passę dwóch wygranych.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Po dwóch wygranych odniesionych na przestrzeni ostatnich tygodni, zawodnicy Techtransu zamierzali w sobotnie popołudnie podtrzymać zwycięską passę. Celem było nawiązanie kontaktu punkowego z bezpośrednimi rywalami elblążan w walce o utrzymanie na pierwszoligowych parkietach. Co więcej, podopieczni Ludwika Fonferka przystępowali do spotkania w roli faworytów, po tym jak w poprzedniej rundzie pokonali na wyjeździe płockie rezerwy 32:26. Tym razem goście wzięli srogi odwet.

Szczypiorniści Orlen Wisły znakomicie rozpoczęli pojedynek - po szybkich akcjach i skutecznych rzutach z drugiej linii, płocczanie prowadzili w 9. minucie 5:0. Impas strzelecki gospodarzy przełamał dopiero w 10. minucie Kamil Dukszto, jednak trafienie to nie zmieniło zbytnio oblicza rywalizacji.

Zawodnicy Bogdana Janiszewskiego podbudowani zeszłotygodniowym zwycięstwem z Sokołem Kościerzyna, w prosty i nadto skuteczny sposób zwiększali z każdą minutą swą przewagę. W 18. minucie po bramce Michała Sikorskiego było to już osiem bramek różnicy (11:3), a chwilę później po akcjach Marcina Miedzińskiego przewaga ta sięgnęła dziesięciu trafień (15:5 - 22'). Gospodarze narzekać mogli na brak szczęścia - kilkakrotnie po ich rzutach piłka lądowała na słupkach lub poprzeczce bramki rywali, jednak wysokie prowadzenie szczypiornistów z Płocka było w pełni zasłużone. Na przerwę drużyny zeszły przy stanie 17:10.

Tuż po wznowieniu gry gracze Techtransu wlali nadzieję w serca swych kibiców, po tym jak zdobywając trzy bramki pod rząd, zmniejszyli przewagę rywali do stanu 13:17 (33'). Niespełna sześć minut później po ładnej akcji najskuteczniejszego w barwach gospodarzy Grzegorza Szczepańskiego, elblążanie przegrywali już tylko 17:20 (39'). Na więcej zawodników trenera Fonferka nie było już jednak stać.

Płocczanie umiejętnie kontrolowali grę, nie pozwalając rywalom na złamanie bariery trzech bramek. Za sprawą dobrej gry Michała Obiały oraz Adama Kozłowskiego ich przewaga oscylowała wokół pięciu lub sześciu trafień, dzięki czemu w 55. minucie Nafciarze wygrywali 30:24. Wygrana 32:28 była dla zawodników trenera Janiszewskiego trzecią z rzędu i pozwoliła im wykonać kolejny krok w stronę utrzymania w lidze. Do bezpiecznego miejsca brakuje im jednak nadal aż pięciu punktów.

Wójcik-Meble Techtrans Elbląg - Orlen Wisła II Płock 28:32 (10:17)

Techtrans: Rycharski, Zimakowski - Szczepański 7, Michałów 6, Dawidowski 5, Maluchnik 4, Dukszto 2, Fonferek 2, Perwenis 1, Rutkowski 1, Długosz, Lipczyński, Spychalski, Wasilenko.

Orlen Wisła II: Dudek, Marciniak - Obiała 7, Sikorski 5, Adamski 4, Miedziński 4, Rupp 4, Kozłowski 3, Wojkowski 3, Orędowicz 2, Bożek.

Kary: Techtrans - 8 min. (Długosz, Fonferek, Maluchnik, Wasilenko); Orlen Wisła II - 8 min. (Adamski - 4 min., Obiała, Wojkowski).

Sędziowali: Robert Leszczyński oraz Marek Strzelczyk (obaj Gdańsk).