Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Tomasz Sznabel lubi Komentarz

  Miałem przyjemność 2011 grać na turnieju Oldboyów w Hamburgu przeciwko panu Sławkowi. Jako że w przeszłości byłem bramkarzem ale IV ligowym, to powiem wam jedno, nikt nie zrobił na mnie tak dobrego wrażenia, klasa sama w sobie. A do do tego technika i siła strzału, ruch i zwinność, jako oldboy, tylko podziwiać.

 • Tomasz Sznabel lubi Komentarz

  No tak, czytając komentarze - każdy ma swoje wybory :-)
  Ja wolę wierzyć, że trener wie, co robi. A poza tym kibice wiedzą tylko tylko, ile widzą podczas meczów. A trener ma przegląd tego, co na zgrupowaniu, na treningach, informacje od sztabu (wydolność), itd.
  Ale też bawiłem się w spekulacje i bodajże 2 dni temu napisałem, że Kochanowski prezentuje się w tej chwili najsłabiej ze środkowych. W kwestii przyjmujących zastanawiałem się, czy Kwolek dlatego gra mniej, bo trener mniej jest do niego przekonany. Ja nie byłem do tego tak przekonany (pisałem jeszcze wcześniej o naprawdę dobrej grze Bartka) i stawiałem (w układzie: 4 środkowych + 4 przyjmujących), że będzie to Artur. Widać, ostatnie dni pokazały trenerowi, że warto jednak na postawić na Szalpuka :-)
  Warto pamiętać jedno - ci, którzy nie zagrają w "Wagnerze" i turnieju kwalifikacyjnym, to świetni siatkarze, którzy mieli swój udział w sukcesach reprezentacji (np. w LN). Oraz - że nadal takie szanse będą mieli. Trener po prostu musiał dokonać wyboru, zobaczymy czy słusznego.

 • Tomasz Sznabel lubi Komentarz

  Ciemniaków ze Sportowych Faktów wszystko zaskakuje. Przecież raczej jasne było, że Bednorz nie utrzyma szczytu formy przez pół sezonu. Grał w Lidze Narodów, grał turniej finałowy, kiedyś musi odpocząć. Kłos zaczął przed turniejem finałowym, wszedł na wysoki poziom to na kwalifikacje może być naprawdę przydatny. W aktualnej dyspozycji okazał się lepszy od Kochanowskiego, który - szczerze mówiąc - słabo wygląda w tym sezonie reprezentacyjnym. A i przypominam pseudopatriotom i szowinistom, że Leon jest takim samym Polakiem, jak choćby Bednorz, o którego się tak niektórzy dopominają. Poza tym zaraz po kwalifikacjach gramy Mistrzostwa Europy i Puchar Świata. Ci, których zabrakło teraz, będą mieli kolejne szanse. Jedna grupa nie wytrzyma tyle grania bez rotacji.

 • Tomasz Sznabel napisał/a komentarz do Kwalifikacje Tokio 2020. Vital Heynen znów zaskoczył. Reprezentacja Polski bez Bednorza i Kochanowskiego

  No cóż, trener chyba podjął spore ryzyko, nie zabierając najpierw Kaczmarka, a potem Bednorza(zwłaszcza!). Siatkarzy, którzy w meczach z najlepszymi, o dużą stawkę, pokazali, że nie pękają i w ataku i na zagrywce. Moim zdaniem to odważna decyzja. Ale zobaczymy, nie pozostaje nic innego jak zaufać trenerowi i poczekać na kwalifikacje.

 • Tomasz Sznabel napisał/a komentarz do Aleksiej Spiridonow zabrał głos ws. skandalicznego wpisu. "Nie rozumiem, dlaczego mam być ukarany"

  O sprawie z Wroną słyszałem. A możesz przypomnieć jakim postem Kłos obraził Spiridonowa? Bo wydaje mi się, że nie tym, pod którym się Spiridonow wypowiedział.

 • Tomasz Sznabel napisał/a komentarz do Aleksiej Spiridonow zabrał głos ws. skandalicznego wpisu. "Nie rozumiem, dlaczego mam być ukarany"

  Z tym, że Spiridonow powołując się na sytuację Kubiaka dokonuje autodestrukcji, bo samemu stosuje określenia "zgniły naród" wobec Polaków. Nie poniósł jeszcze żadnych konsekwencji.
  Samo użycie słowa "ku...a", wobec rywala, który poza rywalizacją na parkiecie niczego mu nie zrobił(Spiridonow nie przedstawił żadnego zarzutu), jest naganne. A dodawanie do tego słowa "Polska k...a", wobec reprezentanta kraju, moim zdaniem obraża naród, który ten zawodnik reprezentuje.

 • Tomasz Sznabel napisał/a komentarz do Aleksiej Spiridonow zabrał głos ws. skandalicznego wpisu. "Nie rozumiem, dlaczego mam być ukarany"

  Oczywiście Kubiaka bronić nie należy. Poniósł karę zasłużenie.
  Natomiast linia obrony jaką przyjął Spiridonow moim zdaniem jest tyleż karkołomna, co żałosna. Przede wszystkim wydaje mi się, że sportowiec, który nawet nie jest już czynnym reprezentantem kraju, ale bierze udział w rozgrywkach międzynarodowych(Liga Mistrzów), jest zobowiązany do stosowania zasad fair play wobec rywali(każdy sportowiec!). Pisanie słowa "ku...a" pod adresem sportowego rywala, zwłaszcza nie podpierając żadnymi argumentami np. oskarżającymi Kłosa o coś co nie spodobało się Spiridonowi, moim zdaniem może być odczytywane nie tylko jako zachowanie niegodne sportowca, reprezentanta kraju, ale też stosowanie brudnej gry psychologicznej wobec rywala, przygotowującego się do ważnych meczów Kadry. Dodanie słowa "Polska" do "ku...a" to już nacechowanie narodowe.
  Co ważne, Spiridonow wypowiedział już wcześniej słowa "zgniły naród", któremu bodajże "nie należy się organizacja mistrzostw". Nie poniósł za to żadnej odpowiedzialności.
  Nie mam jakiegoś problemu z uszczypliwymi memami Spirodonowa, zazwyczaj niskich lotów, ale nie wulgarnymi. Także z jego zachowaniem podczas meczów. Bo wtedy są emocje, a część polskiej publiczności w początkowej fazie pamiętnego meczu z Rosją w 2014 też nie zachowywała się do końca ok.
  Ale problem ze Spiridonowem polega na tym, że on wyzywa w wulgarny sposób Polskę i polskich reprezentantów, na chłodno, przez media. Na to nie może być zgody, dlatego nie wyobrażam sobie, żeby w końcu nie poniósł kary.

  W pamiętnym meczu z mistrzostw świata 2006 - Polska - Rosja 3:2 - również było gorąco. Rosjanie, przyzwyczajeni do tego, że poza Brazylią i może czasem Włochami, Serbią, wszystkich nawet nie pokonują, ale zmiatają z parkietu, nagle dostali nokaut. W efekcie chyba tylko Abramow potrafił w mediach jakoś wziąć to na klatę. Było to za dużo już np. dla Połtawskiego, będącego w wielkiej formie, a tutaj nagle zatrzymanego. Ale to są sportowe emocje i można ich wyrażanie podczas meczu lub zaraz po nim, tłumaczyć. Ale nie postawę Spiridonowa. Całe szczęście on jest tylko marginesem. Trener Alekno, Wierbow(wspaniała wypowiedź po zaciętym meczu Zenita Kazań z Treflem), czy szereg innych znakomitych rosyjskich siatkarzy, w ostatnich kilkunastu latach, będąc nawet świadomi swojej siły, potrafili z szacunkiem wypowiadać się o naszej Kadrze czy klubach.
  Fajnie, że powstała tam młoda Kadra, świetnych zawodników i wierzę, że też wspaniałych sportowców, otwartych na świat, którzy nie będą brali przykładu ze Spiridonowa.


 • Tomasz Sznabel napisał/a komentarz do Final Six Ligi Narodów. Vital Heynen: Boli mnie, gdy słyszę kłamstwa

  Swoją drogą, wydaje mi się, że w tle tego absurdalnego zamieszania, wykreowanego przez prezesa PZPS są równie niezrozumiałe decyzje działaczy FIVB. System kwalifikacji na Igrzyska, w połączeniu z innymi imprezami(mistrzostwa kontynentów, Liga Narodów, rozgrywki ligowe i pucharowe) powoduje, że zawodnicy, zwłaszcza z topu, są przeciążeni. Ponadto turnieje kwalifikacyjne, czy Puchar Świata obniżają rangę mistrzostw kontynentu.
  Wydaje mi się, że to mistrzostwa Europy powinny być pierwszym etapem kwalifikacji. Odbywają się w idealnym momencie: na rok przed igrzyskami. Wydaje mi się, że medaliści tej imprezy, a przynajmniej jej finaliści mogliby stać się pierwszymi uczestnikami Igrzysk i mieliby święty spokój, na który sobie zapracowali. Podobnie na innych kontynentach. W ten sposób na rok przed igrzyskami mielibyśmy już 10-12 reprezentacji. Pozostałe mogłyby zagrać jakiś turniej albo serię turniejów interkontynentalnych o kolejne miejsca.
  Wydaje mi się, że ten wypróbowany w innych dyscyplinach(a nie wiem czy też nie w siatkówce, dawniej) system byłby sprawiedliwy i zlikwidowałby absurd jakim jest np. sytuacja, gdy mistrza Europy mogłoby zabraknąć na turnieju olimpijskim.

 • Tomasz Sznabel otrzymał brązowy medal w kategorii Guru Dnia

 • Tomasz Sznabel otrzymał brązowy medal w kategorii Mistrzowski Komentarz

 • Tomasz Sznabel lubi Komentarz

  Vital Heynen ma fantastyczny pomysł na wszystko co robi, na początku wydaje się to być nieskoordynowaną entropią, która po sukcesie daje odczucie, że temu człowiekowi po prostu się to udało. Tak było z reprezentacją Niemiec, klubem Noliko Maaseik, teraz z reprezentacją Polski. Tylko jak się człowiek głębiej zastanowi i przyjrzy temu pozornemu chaosowi to się nagle okazuje, że w ciągu dwóch sezonów człowiek ten otrzaskał w boju około 30 zawodników, którzy już nie będą sikać w majtki w najważniejszych meczach w razie gdy ktoś ulegnie kontuzji. Okazuje się, że daje poprowadzić do sukcesu kadrę w finałach VNL Jakubowi Bednarukowi, na Uniwersjadzie jest Paweł Woicki, no więc człowiek również otrzaskuje kadrę trenerską. Doświadczenie w ważnych meczach jest bezcenne i nie da się go zdobyć grzejąc ławę lub nie odpowiadając za drużynę. Vital przede wszystkim jest fantastycznym psychologiem, umiejącym wyciągnąć każdego z kłopotów vide Bartosz Kurek MVP MS 2018. Atmosfera w kadrze też jest fanastyczna, wg słów samych zawodników, więc entropia przeradza się w harmonię.
  A prezes Kasprzyk to stary zrzęda ze skostniałego układu związkowego.

 • Tomasz Sznabel napisał/a komentarz do Final Six Ligi Narodów. Vital Heynen uzgodnił wyjazd z zawodnikami i PZPS-em, ale... nie z prezesem związku

  Moim zdaniem prezes związku jest od kierowania instytucją, a nie od wchodzenia w buty pionu szkoleniowego. Sytuacja jest kuriozalna, bo to dzięki decyzjom Belga, które zbudowały naszych siatkarzy w tych wszystkich meczach, a trenerowi Bednarukowi pozwoliły na zyskanie większej pewności siebie, nieocenione doświadczenie i świetną przygodę, osiągnęliśmy taki sukces. Wydaje mi się, że jeśli prezes w takiej sytuacji pierze brudy publicznie, nawet jeśli z czymś się nie zgadza, to powinien zastanowić się czy na pewno nadaje się na tę funkcję.

 • Tomasz Sznabel napisał/a komentarz do Final Six Ligi Narodów. Vital Heynen uzgodnił wyjazd z zawodnikami i PZPS-em, ale... nie z prezesem związku

  No i mamy cały "ogromny problem" naszych komentatorów i prezesów związku:
  Belgijski trener ośmielił się pominąć "nad-procedurę" przy podejmowaniu decyzji.
  W pięknym stylu zbudował morale młodych siatkarzy, dodał więcej pewności siebie trenerowi Bednarukowi, wszelkie decyzje konsultował ze sztabem i zawodnikami.
  Ale zapomniał o Hegemonie...

  Szkoda, że nawet w związku siatkarskim, który osiąga tak wielkie sukcesy(dzięki systemowi szkolenia i zagranicznym trenerom głównie), nadal tkwi beton i nasze piekiełko...

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.