2. Bundesliga: Matuszczyk już gra w pierwszym składzie, remis w meczu na szczycie

Wygląda na to, że Adam Matuszczyk postąpił słusznie, przenosząc się z FC Koeln do Fortuny Duesseldorf. 22-latek już w drugiej wiosennej kolejce 2. Bundesligi znalazł się w wyjściowej jedenastce kroczącej do ekstraklasy drużyny Norberta Meiera.

Konrad Kostorz

Adam Matuszczyk przygodę z Fortuną rozpoczął na ławce rezerwowych. Przed tygodniem w pojedynku z FC Ingolstadt (1:1) pojawił się na murawie dopiero w 80. minucie. W tamtym spotkaniu czerwoną kartką ukarany został pomocnik Andreas Lambertz, dzięki czemu dla kadrowicza Franciszka Smudy zwolniło się miejsce w środku boiska u boku Adama Bodzka.

22-latek tradycyjnie nie był najbardziej widoczny na boisku, ale dwukrotnie - w 36. i 65. minucie - groźnymi strzałami z dystansu zmusił do wysiłku bramkarza Orłów, Okę Nikołowa. Matuszczyk został zdjęty z boiska jako pierwszy spośród graczy Fortuny w 72. minucie krótko po tym, jak gola zdobył po świetnym podaniu Alexa Meiera Benjamin Koehler. Wypożyczony z FC Koeln Polak spisał się jednak lepiej niż poprawnie.

Ostatecznie zespół z Duesseldorfu rzutem na taśmę zremisował i utrzymał prowadzenie w tabeli po 21. kolejkach z punktem przewagi nad Eintrachtem i Greuther Fuerth.

Fortuna Duesseldorf - Eintracht Frankfurt 1:1 (0:0)
0:1 - Koehler 69'
1:1 - Langeneke 90+1' (k.)

Czerwona kartka: Roesler /90+2' za drugą żółtą/ (Fortuna).