Denise Herrmann najlepsza w kwalifikacjach, trzy Polki w turnieju finałowym

Denise Herrmann zwyciężyła w kwalifikacjach sprintu stylem dowolnym w Szklarskiej Porębie. Niemka nieznacznie wyprzedziła Ingvild Flugstad Oestberg z Norwegii oraz Anne Kylloenen z Finlandii. Czwarta w kwalifikacjach była główna rywalka Justyny Kowalczyk w walce o Kryształową Kulę - Marit Bjoergen.

Łukasz Witczyk

Justyna Kowalczyk w kwalifikacjach zajęła 24. miejsce ze stratą ponad 4 sekund do Niemki. Oprócz naszej najlepszej biegaczki w turnieju finałowym wystąpią Agnieszka Szymańczak, która w kwalifikacjach została sklasyfikowana na 21. pozycji oraz Sylwia Jaśkowiec, która zajęła 27. lokatę. Z walki o punkty Pucharu Świata odpadły pozostałe nasze reprezentantki, które sklasyfikowane zostały na końcowych pozycjach.