Tomasz Gruszczyński strzelił dwa gole na inaugurację Nationaldivisioun

Tomasz Gruszczyński od kilku sezonów jest czołowym napastnikiem luksemburskiego klubu Football 1991 Diddeleng. Piłkarz wyjechał z Polski z matką, kiedy miał 12 lat. Do Francji sprowadził ich wówczas ojciec, który niegdyś był zawodnikiem Victorii Wałbrzych. Gruszczyński junior uczęszczał do szkółki piłkarskiej FC Metz.

Wojciech Święch

W swojej dotychczasowej karierze występował też w takich drużynach jak: Amnéville, Hagondange oraz Malencourt. Kilka lat temu znalazł się on w Zagłębiu Lubin, ale dostał wtedy propozycję z Luksemburga.

W niedzielę zainaugurowano nowy sezon luksemburskiej ekstraklasy (Nationaldivisioun). Zespół Football 1991 Diddeleng zagra przed własną publicznością z Jeunesse Esch. Kibice zgromadzeni na trybunach do przerwy zobaczyli dwa gole. W obu przypadkach do siatki rywali trafił Gruszczyński - najpierw w 9., a potem 29. minucie spotkania. Kwadrans po przerwie było już 3:0. Wówczas golkipera gości pokonał Semir Louadj. Wynik podwyższył Laurent Pellegrino, który skierował futbolówkę do własnej bramki. Więcej goli w tym pojedynku nie padło.

Football 1991 Diddeleng - Jeunesse Esch 4:0 (2:0)
1:0 - Gruszczyński 9'
2:0 - Gruszczyński 29'
3:0 - Louadj 60'
4:0 - Pellegrino (sam.) 80'