Puchar Anglii: Kolejne wielkie rozczarowanie Chelsea!

Chelsea Londyn znów zawiodła na całej linii. W piątej rundzie Pucharu Anglii zaledwie zremisowała z pierwszoligowym zespołem Birmingham City 1:1. Powtórka odbędzie się na St Andrews.

Bartosz Zimkowski

Na Stamford Bridge nie jest najlepsza atmosfera, a rywal z The Championship miałby być idealnym do przełamania się. Tymczasem Andre Villas-Boas przeżył kolejne wielkie rozczarowanie. Już w 20. minucie londyńczycy stracili bramkę. Obrona gospodarzy nie potrafiła wybić piłki z własnego pola karnego i w zamieszaniu potężnym strzałem do siatki trafił Murphy. Chwilę później The Blues wywalczyli rzut karny, ale ten zmarnował Juan Mata. Jego uderzenie zdołał wybić na słupek bramkarz Birmingham.

W przerwie Villas-Boas dokonał zmiany. Z boiska zszedł Fernando Torres, a zastąpił go Didier Drogba. W 61. minucie padło wyrównanie. Z prawego skrzydła bardzo precyzyjnie dośrodkował Ivanović, a Daniel Sturridge uderzył głową nie do obrony. Chelsea do końca meczu atakowała zaciekle, lecz nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i tylko zremisowała z Birmingham. Powtórka odbędzie się na St Andrews.

***

Srogo zawiódł również Arsenal Londyn. Kanonierom niemal na pewno w kolejnym sezonie nie uda się sięgnąć po jakieś trofeum. Tym razem zatrzymali się na piątej rundzie, gdzie lepszym zespołem okazał się Sunderland. Między słupkami Kanonierów stanął nie Wojciech Szczęsny, a Łukasz Fabiański. Polak nie zdołał jednak zachować czystego konta.

Zaczęło się jednak bardzo obiecująco dla Kanonierów. Londyńczycy raz po raz atakowali bramkę Czarnych Kotów i gol wisiał w powietrzu. Tymczasem pięć minut przed przerwą Fabiański skapitulował. Do bezpańskiej piłki w polu karnym Arsenalu dopadł Kieran Richardson i to on trafił do siatki gości.

W drugiej połowie Arsenal atakował bardzo nieporadnie. Na nic zdały się zmiany dokonane przez Arsene'a Wengera. Zamiast bramki dla londyńczyków znów cieszyli się fani gospodarzy. Do własnej siatki trafił Alex Chamberlain. Arsenal nie był już się w stanie podnieść i przegrał na Stadium of Light 0:2. W ćwierćfinale zagra Sunderland.