WTA Dubaj: Radwańska odpadła z debla

Agnieszka Radwańska i Daniela Hantuchová przegrały z Su-Wei Hsieh i Shuai Peng 3:6, 4:6 w I rundzie turnieju Dubai Duty Free Championships rozgrywanego na kortach twardych w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie).

Polka i Słowaczka, które w ubiegłym sezonie triumfowały w Miami, z drugiego kolejnego turnieju odpadły po pierwszym meczu (w ubiegłym tygodniu w Dausze, gdzie w I rundzie miały wolny los). Obu zawodniczkom pozostała rywalizacja w singlu, w którego drabince po wycofaniu się Petry Kvitovej nastąpiły przetasowania. Radwańska na początek miała się zmierzyć z Sabiną Lisicką, lecz zacznie od konfrontacji z kwalifikantką lub szczęśliwą przegraną, podobnie jak Hantuchová.

W I secie Hsieh i Peng od 3:3 zgarnęły trzy gemy. W trzecim i siódmym gemie II partii Radwańska oddała podanie. Polka i Słowaczka z 2:5 zbliżyły się na 4:5 (Hantuchová w dziewiątym gemie obroniła piłkę meczową), lecz w pogoń ruszyły zbyt późno. Po 76 minutach pożegnały się z turniejem. Hsieh i Peng wykorzystały trzy z siedmiu break pointów oraz zgarnęły 29 z 40 punktów przy swoim premierowym podaniu.

Dubai Duty Free Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 2 mln dolarów
poniedziałek, 20 lutego

I runda gry podwójnej:

Su-Wei Hsieh (Tajwan) / Shuai Peng (Chiny) - Daniela Hantuchová (Słowacja, 3) / Agnieszka Radwańska (Polska, 3) 6:3, 6:4