ATP Marsylia: Środa dla faworytów, Tsonga i Tipsarević w ćwierćfinale

Pewny awans do kolejnej fazy turnieju w Marsylii zanotowali Jo-Wilfried Tsonga i Janko Tipsarević, którzy bez straty seta pokonali w drugiej rundzie swoich rywali.

Piotr Cerlak

W ramach drugiej rundy rozgrywanego w Marsylii turnieju rangi ATP Tour 250 rozegrano w środę 6 pojedynków.

W pierwszym z nich, z niewielkimi problemami zwyciężył Ołeksandr Dołgopołow (ATP 18), który w trzech setach pokonał Lukáša Rosola (ATP 79) wynikiem 2:6, 7:6(1), 6:3.

W drugiej kolejności na kort wyszli Francuz Édouard Roger-Vasselin (ATP 95) oraz Włoch Flavio Cipolla (ATP 87). Lepszy okazał się pierwszy z nich, zwyciężając pewnie 6:3, 6:0.

Następny mecz to także pojedynek reprezentanta gospodarzy - Michaëla Llodry (ATP 50) - ze Szwajcarem Marco Chiudinellim (ATP 192). W tym spotkaniu także niespodzianki nie było i po dwóch tie-breakach zwyciężył Llodra.

Kolejny pojedynek, to mecz sygnowany jako hit dnia. Po obu stronach siatki stanęli gospodarze, pierwszym z nich był Nicolas Mahut (ATP 84), a jego rywalem był ulubieniec francuskiej publiczności, a jednocześnie najwyżej rozstawiony w turnieju zawodnik, Jo-Wilfried Tsonga (ATP 6). Faworyt tego meczu także nie zawiódł. Tsonga zwyciężył 6:3, 6:2 i bardzo szybko zameldował się w ćwierćfinale.

Po pojedynku Francuzów na korcie głównym pojawił się kolejny z turniejowych faworytów. Janko Tipsarević (ATP 9) nie oddał nawet seta kwalifikantowi z Belgii, Davidowi Goffinowi (ATP 164).

W ostatnim już spotkaniu dnia swoje siły mierzyli doświadczony Ivan Ljubičić (ATP 42) oraz Słowak Karol Beck (ATP 94). W tym meczu również niespodzianki nie było - po dwóch setach, stosunkiem 6:4, 7:6(1) wygrał Chorwat.