Pogoń Sereny nie wystarczyła. Andreescu mistrzynią US Open 2019!

autor: xPetardax | 2019-09-08, 00:21 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Bianca Andreescu została wielkoszlemową mistrzynią US Open w swoim 4. starcie w WS, Kanadyjka pokonała Serenę Williams 6:3, 7:5 i po tym turnieju awansuje na 5. miejsce w rankingu WTA.

W I secie Williams została przełamana już w pierwszym gemie, popełniając 2 podwójne błędy pod koniec gema. Kanadyjka utrzymywała przewagę i grała jak z nut. Świetnie funkcjonował jej pierwszy serwis, szybko i skutecznie kończyła wymiany, krótko mówiąc to ona dominowała. W 7. gemie miała nawet 5 bp na 5:2. Ale w 8. gemie mogła stracić przewagę, lecz obroniła bp świetnym serwisem. Następnie utrzymała swój serwis i pokusiła się o kolejnego breaka i tym samym seta 6:3.

II partia to kontynuacja złej passy Williams przy swoim serwisie. Przegrała trzy kolejne gemy serwisowe, a Andreescu do stanu 5:1 straciła go tylko raz (przy 2:0). Przy stanie 5:1 miała meczbola, ale Williams obroniła go fantastycznym returnem i od tego momentu zaczeła się jej pogoń. Przełamała rywalkę dwukrotnie (przy 5:3 do zera) i sama dwukrotnie utrzymała podanie i mieliśmy 5:5. To nie załamało 19-latki, która pewnie wygrała swój serwis, a potem wykorzystała trzecią piłke meczową (wygrywający return). Pierwszy WS stał się faktem, a sama może być już prawie pewna występu w WTA Finals!!

Teraz pozostaje czekać na rozstrzygnięcie finału mężczyzn. A ja gratuluję Biance wygranej oraz nieprawdopodnego sezonu.

|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.