Czeczeńcy górą - relacja meczu Tauron Stal Mielec - Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn

Podopieczni trenera Ryszarda Skutnika nie zawiedli swoich kibiców i bez większych kłopotów pokonali Warmię-Anders Group-Społem Olsztyn 28:23 umacniając się tym samym na 4. miejscu w tabeli PGNiG Superligi.

Łukasz Luciński

- W Kwidzynie był niewypał, zespół wyglądał zupełnie inaczej, aniżeli w dwóch wcześniejszych meczach. Liczymy jednak na zwycięstwo, na treningach chłopcy wyglądają bowiem bardzo dobrze - stwierdził przed meczem szkoleniowiec Stali Mielec Ryszard Skutnik, który liczył na dwa punkty w starciu z zespołem ze stolicy Warmii i Mazur.

Czeczeńcy rozpoczęli spotkanie wręcz koncertowo, gdyż po dziesięciu minutach od pierwszego gwizdka sędziego prowadzili… 7:0! Duża w tym zasługa byłego zawodnika olsztyńskiej siódemki Adama Wolańskiego, który między słupkami wyprawiał niemal cuda. Strzelecką niemoc gości z Olsztyna przełamał dopiero Michał Bartczak, który skutecznie egzekwował rzut z linii siedmiu metrów. W kolejnych minutach na boisku trwała bramkowa wymiana ciosów. Ostatecznie na przerwę zawodnicy obydwu ekip schodzili przy stanie 15:9 dla miejscowych, a wynik tej partii ustalił Dariusz Kubisztal.
Podopieczni Ryszarda Skutnika bez większych problemów pokonali Warmię Podopieczni Ryszarda Skutnika bez większych problemów pokonali Warmię
Nieco problemów mielczanie napotkali na początku drugiej odsłony, kiedy to kilkoma bardzo dobrymi interwencjami popisał się Kazimierz Kotliński, a jego koledzy z zespołu za sprawą bramek Marcina Malewskiego, Mateusza Jankowskiego oraz Michała Bartczaka zdołali zniwelować stratę do zaledwie trzech oczek (15:12 w 36. minucie). Na więcej nie pozwolili im zawodnicy Stali, którzy już po chwili prowadzili różnicą siedmiu bramek (19:12 w 42. minucie).

Gospodarze byli wyraźnie lepszą drużyną i do ostatniego gwizdka sędziego to oni dyktowali warunki, olsztynianie z kolei nie byli w stanie zagrozić swoim rywalom. Ostatecznie spotkanie w Mielcu zakończyło się wynikiem 28:23. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania został natomiast Paweł Ćwikliński, który dziewięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Tauron Stal Mielec - Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn 28:23 (15:9)

Stal: Wolański, Kiepulski, Lipka - Wilk 2, Albin 2, Janyst 2, Sobut 1, Szpera 4, Babicz 4, Kubisztal 2, Gawęcki 2, Gliński 5, Chodara 4, Jędrzejwski