Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • staniszewski napisał/a komentarz do Żużel. Lokomotiv - Start: Pożegnanie Juricy Pavlica? [ZAPOWIEDŹ]

  Jeśli to prawda to Start w następnym sezonie może znaleźć się w dupie. Berntzona ledwie co udało się zatrzymać na ten sezon. Jak odjedzie jeszcze kilka dobrych meczów to na następny sezon może dostać ofertę na którą się skusi. Tym oto sposobem ze Startu wypadnie dwóch zawodników którzy w poprzednich sezonach ciągnęli wynik. Jedno z tych miejsc można próbować łatać Jacobsenem, który pewnie ucieszy się jak dostanie się do pierwszego składu na stałe. Drugie miejsce można doraźnie łatać Kevinem Fajferem - ale na razie nic nie wskazuje na to aby był on w stanie być chociaż solidnym ligowcem. Żeby załatać powstałe dziury trzeba więc będzie sięgnąć głębiej do kieszenie - a tego władze Startu niestety nie lubią robić. Pozostaje jeszcze opcja przepraszania Mirka Jabłońskiego albo próba wyciągnięcia Kacpra Gomólskiego z Wybrzeża (aby wrócić do koncepcji klubu opartego na wychowankach). Mam jednak wrażenie, że obaj zawodnicy są już po drugiej stronie rzeki a zbyt daleko żaden klub ich zatrudniający nie zajedzie.

 • staniszewski napisał/a komentarz do Żużel. Rafael Wojciechowski: Wiemy, co robić. Pozwólcie nam spokojnie pracować [WYWIAD]

  Wszystko wskazuje na to, że ewidentnie coś się wypaliło. W poprzednich sezonach tyle było zachwytów nad klimatem panującym w drużynie. Pogoniono M.Jabłońskiego a dodatkowo doprowadzono do sytuacji w której w każdej kolejce jeden z seniorów jest niezadowolony bo nie mieści się w składzie. Dawno już nie słyszałem tekstów o Juricy, który jako dobry duch drużyny, jest z nią zawsze i wszędzie i postanowił podpisać kontrakt na 100 lat. Gołym okiem też widać, że zawodnicy nie są zadowoleni z przygotowania toru - coraz głośniej w ich imieniu wypowiadają się ich mechanicy (nie mają kontraktów z klubem więc mogą mówić co chcą bez żadnych konsekwencji). Obawiam się, że w następnym sezonie Start pożegna się z Berntzonem, który już ma chyba dosyć jazdy na gnieźnieńskim betonie. Trzeba więc pewnie będzie przeprosić się z Pavliciem a jak to się nie uda to nawet z Mirkiem Jabłońskim. Jeszcze gorzej będzie w formacji juniorskiej bo Stalkowski kończy w tym sezonie wiek juniora. Jeśli żaden z adeptów gnieźnieńskiej szkółki nie wystrzeli to zima znowu upłynie pod znakiem łapanki juniorów potrafiących przejechać (lepiej lub gorzej) cztery okrążenia na motocyklu żużlowym.
  Do tego dochodzą też informacje o wypaleniu R.Wojciechowskiego. Trudno się w sumie dziwić. Biznes który ten gość prowadził strasznie dostał po dupie przez koronawirusa. Ma więc pewnie znacznie większe problemy niż to czy ktoś potrafi jeździć na betonie czy nie. Poza tym, przez stale występujące w Gnieźnie ograniczenia finansowe, Start nie jest w stanie wzbić się ponad I ligę. Wojciechowski zarządza dosyć rozsądnie i nawet nie stawia zespołowi takich celów. Część kibiców nie potrafi tego zrozumieć i po raz kolejny żyje złudzeniami licząc, że po awansie do ekstraligi kasa od sponsorów popłynie szerokim strumieniem a bilety na mecze stanieją o połowę.
  Przyszły sezon może być zatem bardzo nieciekawy dla kibiców z Gniezna. No chyba, że ster klubu obejmie znowu jakiś populista, który w myśl zasady "postaw się a zastaw się" postanowi zrobić w Gnieźnie ekstraligę z pustymi kieszeniami.

 • staniszewski napisał/a komentarz do Tuner Bartosza Zmarzlika pisze o żenadzie! "Żużel może nie przetrwać 5-6 lat"

  @Asphodell: Ależ pan Ryszard to doskonale rozumie i nie jestem przekonany aby chciał to zmienić :). Przecież duża część tych ogromnych pieniędzy trafia koniec końców do niego. Kluby większość kasy (często i gęsto pochodzącej zresztą z naszych podatków) przeznaczają na pensje zawodników a ci z kolei płacą tymi pieniędzmi za sprzęt i jego tuning.

 • staniszewski napisał/a komentarz do Żużel. Start - Ostrovia: Wysoki triumf gospodarzy. Adrian Gała jednym z bohaterów [RELACJA]

  @yes: A propos długiej nazwy Startu. Jestem ciekaw efektu marketingowego takiej liczby sponsorów tytularnych. Telewizja sobie z tym sprytnie poradziła i przez większość czasu używa tradycyjnych nazw klubów nie bardzo się przejmując umowami sponsorskimi. I ole ile w wyświetlanych tabelach pojawiają się pełne nazwy klubów to komentatorzy dosyć rzadko ich używają.

 • staniszewski napisał/a komentarz do Żużel. Start - Ostrovia: Wysoki triumf gospodarzy. Adrian Gała jednym z bohaterów [RELACJA]

  @surge: Pewnie masz rację. Skoro jednak ten gość ma miejsce w składzie to poziom juniorów wychowywanych przez szkółkę musi być dramatyczny. Ten klub podobno robi jakieś szkolenie już od paru lat. I cały czas posiłkuje się juniorami ściąganymi z innych klubów.

 • staniszewski napisał/a komentarz do Żużel. Start - Ostrovia: Wysoki triumf gospodarzy. Adrian Gała jednym z bohaterów [RELACJA]

  @surge: Mam takie samo zdanie. Ktoś ma ciągnąć drużynę do góry powinien prezentować się zdecydowanie lepiej. Jednego Pavlicia w tej drużynie już Start ma - Lahti miał robić punkty od samego początku a nie rozkręcać się pół sezonu. Jeśli się nie poprawi to Start będzie miał problemy w meczach wyjazdowych.

 • staniszewski napisał/a komentarz do Więcej kibiców na stadionach. Ekspert nie ma wątpliwości: Bardzo nieodpowiedni moment do zniesienia dalszych restrykcji

  Wirusolog zachowuje się jak typowy specjalista, który patrzy tylko na swój ogródek. Jakby nie patrzeć to stopniowe znoszenie restrykcji nie spowodowało jak do tej pory drastycznego skoku liczby zakażeń. Ok - bywały dni gdzie osiągaliśmy nawet 600 nowych zakażeń ale to były tylko incydenty. Poza tym kręcimy się w okolicach 300-400 zakażeń każdego dnia niezależnie od tego czy siedzimy w domach czy nie.
  Druga strona medalu jest taka, że ograniczenia powodują ogromne problemy dla niektórych branż. Wirusolodzy oczywiście mają to gdzieś ale te problemy mogą dotknąć nas nawet mocniej jak koronawirus. Zasadniczo nie ma większego znaczenia czy ktoś umrze na koronawirusa czy z głodu albo z zimna. Koniec końców będzie tak samo nieżywy. Kredyty trzeba spłacać a trudno to robić nie mając pracy. Czy wirusolodzy znajdą rozwiązanie tego problemu? Jakoś mi się nie wydaje...
  Niestety nie mamy innego wyjścia jak tylko stopniowe znoszenie obostrzeń i obserwowanie jak to wpływa na statystyki zakażeń. Wszystko wskazuje na to, że wirus z nami zostanie na dłużej i musimy się nauczyć w miarę normalnie żyć z jego obecnością. Lockdown był rozwiązaniem przy założeniu, że w krótkim czasie uda się zwalczyć wirusa. Nie udało się. Na dłuższą metę nie da się tak żyć. Stąd też uważam, że musimy stopniowo znosić ograniczenia. Lockdown zawsze można wprowadzić ale to powinna być ostateczność a nie pierwsza linia obrony.
  BTW. Chętnie poznałbym opinię wirusologów na temat tych nieodpowiedzialnych Szwedów, którzy pomimo swojej postawy mają podobną liczbę zakażeń co my :)

 • staniszewski napisał/a komentarz do #DziałoSięWSporcie. Napastnik z kasety VHS. Tak Emmanuel Olisadebe został Polakiem

  Prezydent Kwaśniewski był chyba jedyną osobą w Polsce, która wierzyła, że w nadaniu obywatelstwa chodziło o coś więcej niż wzmocnienie kadry :D Nauczka na przyszłość - warto rozsądniej wybierać :)

 • staniszewski napisał/a komentarz do Żużel według Jacka: Po co nam tyle imprez poza ligą? Czas to zatrzymać, bo prosimy się o problemy! [FELIETON]

  Ja bym dla zasady z kalendarza powywalał te wszystkie turnieje "O puchar wójta", które nikogo nie interesują. Bardzo często zawodnicy startują w tych turniejach pod groźbą kar za śmieszne pieniądze a na trybunach zasiada tysiąc osób. Kończy się masowym treningiem i testowaniem sprzętu. Jeśli koronawirus ma być pretekstem do anulowania tych imprez to tym lepiej. Pora, żeby ktoś zaważył, że w naszym kraju liczy się tylko liga i GP. Jestem w stanie jeszcze zrozumieć imprezy młodzieżowe bo tam liczy się aspekt szkoleniowy. Cała reszta jednak nie ma żadnego sensu.

 • staniszewski napisał/a komentarz do Żużel. Apator - Start. Pokaz mocy Aniołów. Oliver Berntzon ratował honor gości [RELACJA]

  @FeciuStartGN: Uważam, że Start pojechał grubo poniżej swoich możliwości. Pavlic był cieniem samego siebie, Gała też szczególnego szału nie robił. Jacobsen, który miał go zastąpić zrobił 3-kę na nieszczęściu Musielaka - poza tym nie pamiętam, żeby w ogóle startował. Reszta też przez większość meczu zaliczała wtopy. Nawet Berntzon dał się raz przywieźć na 1:5 ale patrząc na formę kolegów aż wstyd mu to wypominać.
  Zgadzam się jednak, że porażka w tym meczu była zakładana z góry - kibice nie muszą się więc szczególnie przejmować. Zawodnicy pokazali w przeszłości, że potrafią się otrząsnąć z dużo większego łomotu (pamiętne 68:22 w Rybniku) - jest więc nadzieja na to, że w kolejnych meczach będzie dużo lepiej. Zwłaszcza, że skład ma dużo większe możliwości niż dzisiaj pokazał.

 • staniszewski napisał/a komentarz do Żużel. Start Gniezno dopełnił formalności. Wszyscy zawodnicy podpisali aneksy

  Litości. Jak można coś takiego napisać. Rozumiem, że jak podpisywali kontrakty w zeszłym roku to robili to dla żartu i wcale jeździć nie chcieli? Powiedzmy to sobie szczerze. Zawodnicy ustąpili przed szantażem. Zawodnicy też przecież nie są milionerami i mają swoje potrzeby. W tej sytuacji jednak nikt ich nie pytał o zdanie.

 • staniszewski napisał/a komentarz do NBA. Craig Hodges ma pretensje do Michaela Jordana. Uważa, że powiedział za dużo

  @Przemo Florczak: Michael to ma sporo to powiedzenia we wszystkich tematach, które go nie dotyczą bezpośrednio. Jak trzeba było nasrać na kolegów z drużyny to był pierwszy do zwierzeń. Jak trzeba było się odnieść do jego działalności to nagle ta chęć znacznie spadła. Last dance jak dla mnie to wielka żenada. Gość przytulił ogromną kasę a w zamian dostajemy zbiór powszechnie znanych materiałów. Te trzymane w sejfie materiały nie wnoszą nic nowego do sprawy. Mamy więc tu wielki skok na kasę. I w sumie trudno się dziwić bo legenda zaczyna blaknąć.

 • staniszewski napisał/a komentarz do Żużel. W PGE Ekstralidze miliony, a na zapleczu setki tysięcy. Czy nowa umowa z telewizją to sukces?

  Lata mijają a mentalność prezesów naszych klubów się nie zmienia. Trzeba być skrajnie naiwnym aby wierzyć, że prezesi przejmują się jakością w jakiej będą przeprowadzane transmisje telewizyjne czy tym czy raz w tygodniu będzie magazyn ligowy. 20 lat temu ówczesne PTV (poznański oddział TVP) robiło retransmisje z dwóch kamer i nikomu to nie przeszkadzało. Dzisiaj jest dokładnie tak samo. Z punktu widzenia klubów najlepiej byłoby gdyby ktoś płacił grubą kasę a następnie robił transmisje live dla 20 osób. Każda inna opcja to strata dla klubu, który mniej zarobi na biletach. Stąd też przez palce trzeba patrzeć na wypowiedzi żużlowych oficjeli. Dobro kibiców nie ma tutaj żadnego znaczenia.

 • staniszewski napisał/a komentarz do Żużel. Ostra riposta prezesa ZKS Stali na słowa Curzytka: On kłamie. Chcemy 120 tysięcy i ani grosza więcej (wywiad)

  @fan Lwów: Też to tak widzę. Chłopaki powinni najpierw coś pokazać. Rozumiem, że nie ma zbyt dużo wartościowych juniorów ale mam wrażenie, że podobnych w wielu klubach jest na pęczki. Ktoś robiąc taką aferę wokół braci robi im tylko krzywdę.

 • staniszewski napisał/a komentarz do Żużel. Transfery. Ile płaci się teraz w pierwszej lidze? Apator Toruń rozbił bank. Pozostałe kluby też wydały więcej

  Jestem zdania, że spadek Apatora to bardzo dobra wiadomość dla 1 ligi. Apator to klub z ogromną marką w naszym żużlowym światku. Każdy domowy mecz zgromadzi więcej kibiców niż rywalizacja z jakąkolwiek inną drużyną. Każdy klub odjedzie też mecz na Motoarenie - dzięki temu telewizja w połowie terminów będzie mogła pokazać jakiś mecz niezależnie od pogody. Swoje dołoży też tutaj typowo polska zawiść. To się nie może nie udać :) W przyszłym sezonie każda porażka albo remis Apatora będzie szczytem marzeń kibiców większości klubów 1 ligi.

 • staniszewski napisał/a komentarz do Żużel. Transfery. Hity i kity. Rafael Wojciechowski ma głowę na karku. Kot w worku w składzie Startu

  @Goldi: Mam podobne zdanie. Start kilka razy tracił punkty przez jego błąd techniczny zakończony spektakularnym upadkiem. Ale z drugiej strony wszyscy zyskują na jego występach w Gnieźnie. GTM póki co nie wychował nikogo lepszego a sam zawodnik też raczej przyszłości w Polonii nie miał. Stąd też nie ma co marudzić. Jak ktoś nie ma to co lubi to musi lubić to co ma :)

 • staniszewski napisał/a komentarz do Żużel. Rafael Wojciechowski: Przychodzą momenty zwątpienia. Marzeniem ekstraliga i coś więcej niż utrzymanie (wywiad)

  @AMON: Takich mamy wychowanków, że w pierwszym składzie pojedzie w nowym sezonie dwóch juniorów wychowanych przez Polonię Bydgoszcz (która dopiero zdołała się wygrzebać z długów) :D Start do tej pory nie dorobił się żadnego wychowanka który potrafiłby więcej niż utrzymanie się na motocyklu przez cztery okrążenia. Nie liczę tutaj K. Fajfera bo on w barwach GTM-u tylko zdał licencję (zresztą chwilę po powstaniu klubu - nie ma więc fizycznej możliwości, żeby GTM go wyszkolił). Resztę należy pominąć milczeniem.
  Mam nadzieję, że w przyszłości coś się zmieni bo na razie budowanie składu na wychowankach oznacza zatrudnianie wychowanków SKS-u :) Jeszcze 10 lat i znalezienie "wychowanków" może się nie udać.

 • staniszewski napisał/a komentarz do Żużel. Start Gniezno zaskoczył. Jurica Pavlic i Adam Fajfer w sztabie szkoleniowym!

  Eeeh czyli prowizorki trenerskiej ciąg dalszy. Złapano chyba tych którzy najwolniej uciekali :) Pierwszej drużyny jak wiadomo - trenować nie trzeba. Sami mistrzowie świata... Juniorom trzeba kogoś znaleźć żeby głupio nie wyglądało. Jak dla mnie to pokazuje tylko jak w tym klubie podchodzi się do kwestii szkolenia. Jak czynny zawodnik może zajmować się szkoleniem młodzieży? Przecież on ma na głowie własne występy i sam powinien mieć do dyspozycji trenera. W żużlu oczywiście wszystko stoi na głowie i po osiągnięciu wieku seniora trener w zasadzie już tylko przeszkadza.

 • staniszewski napisał/a komentarz do Żużel. Andriej Kudriaszow transferowym niewypałem. Start pozbył się solidnej podpory (noty)

  @Alinoe Alinoe: Kevin odszedł tylko dlatego, że skończył wiek juniora. Jego dyspozycja z tego sezonu nie daje nadziei na jakiekolwiek punkty w rywalizacji z seniorami. Stąd też nie bardzo jest inne wyjście niż odpalenie Kevina. Być może w drugiej lidze się otrzaska i w przyszłości będzie można znowu o nim pomyśleć. Na tą chwilę jednak nie bardzo jest o czym rozmawiać.
  Przypadek Mirka jest w sumie podobny. Po awansie do 1 ligi znacznie obniżył loty i nie widać niestety żadnego progresu. Co gorsza jego aktywność medialna daje spore wątpliwości co do tego czy starty na żużlu są ciągle jego priorytetem.
  Też wolałbym, że na jego miejsce wskoczył inny wychowanek. Cały problem polega niestety na tym, że takich zawodników nie ma. Kacper Gomólski zostaje w Gdańsku a innych wychowanków prezentujących sensowny poziom nie znam.
  I tu jest duże wyzwanie dla władz GTM-u. Klub startuje w lidze już 3 lata. Jedynym wychowankiem który wystartował w lidze jest Kevin Fajfer. I powiedzmy sobie szczerze - jest to tylko papierowy wychowanek - licencję zdawał chwilę po powstaniu klubu więc siłą rzeczy szkolić musiał się przed powstaniem GTM-u. O innych wychowankach jak na razie szkoda w ogóle pisać. Startowali tylko w zawodach młodzieżowych i tak szybko jak zaczęli karierę tak szybko ją zakończyli (wcześniej rzecz jasna opublikowali kilka postów na Facebooku w kevlarze).

 • staniszewski napisał/a komentarz do Żużel. Zawodnicy pytają gdzie kasa, a prezes Wandy zapadł się pod ziemię. Czy to koniec żużla w Krakowie?

  @m0drzew: Niby racja. Tylko wtedy okazałoby się, że nie ma chętnych do prowadzenia klubów. Przecież na żużlu raczej żaden klub nie zarabia. Można by więc w zasadzie zaorać naszą ligę.A bez ligi zostają nam tylko zawody o złotą patelnię i można by zgasić światło.

 • staniszewski napisał/a komentarz do Żużel. Zawodnicy pytają gdzie kasa, a prezes Wandy zapadł się pod ziemię. Czy to koniec żużla w Krakowie?

  Trudno się nie uśmiechnąć czytając teksty o honorowym spłacaniu. Polonia odjechała pierwszy przyzwoity sezon od kilku lat i już zaczyna się machanie szabelką. Ciekawe z czego spłacane były te długi przy tak tragicznych wynikach sportowych w ostatnich kilku latach. Jakoś nie pamiętam, żeby karnety schodziły na pniu i nie było wolnych miejsc na meczach rozgrywanych przez Polonię. Istnieje oczywiście możliwość, że prezes klubu załatwił takich świetnych sponsorów, że klub bez wyników zarabiał grube pieniądze rocznie. Bądźmy jednak poważni - trudno w to uwierzyć (nie ten poziom rozgrywkowy - nie te pieniądze). Dużo bardziej prawdopodobne jest, że to całe "honorowe spłacanie" odbywało się pieniędzmi miasta, które pochopnie podżyrowało Polonii kredyt. Jedyne o co musiały się troszczyć władze klubu to to, żeby w każdym sezonie wyjść mniej więcej na zero aby nie zwiększać zadłużenia.
  I nie żebym miał coś przeciwko Polonii. Jesteśmy w takiej sytuacji w której każdy klub jest na wagę złota. I trzeba tym klubom dobrze życzyć bo bez nich żużel skończy jak jakieś "Autorodeo". Nie róbmy jednak z ludzi idiotów. Polonię od Wandy różni tylko i wyłącznie wysokość dotacji otrzymywanych od lokalnych władz. Łatwo być honorowym gdy długi spłaca się cudzymi pieniędzmi. Gdy trzeba wyciągnąć swoje jest to znacznie trudniejsze.

  A co Wandy to strasznie mi ich szkoda. W takich miastach jak Kraków żużel jest sportem drugiej kategorii. Każde bankructwo klubu to spore ryzyko, że nowy zwyczajnie nie powstanie. Mam nadzieję, że tym razem tak się nie stanie i po roku karencji nowy klub przystąpi do rozgrywek.

 • staniszewski napisał/a komentarz do Żużel. Kolejny klub kończy działalność. Żużlowcy boją się, że zabraknie dla nich pracy

  @-Stan-: Też uważam, że koszty zabijają ten sport. Żużlowcy przez lata kariery ujeżdżają brudnymi busami po Europie aby cały zarobiony hajs przelewać na konta tunerów i po zakończeniu kariery skończyć na taksówce (w wersji optymistycznej). Kluby też nie są w stanie wyjść na swoje. Gdyby nie dotacje samorządowe i pasjonaci gotowi ładować kasę w żużel to już dawno mielibyśmy tylko jedną ligę. Mam wrażenie, że dla prezesów klubów najlepiej by było gdyby można sezon zaczynać od playoff-ów. Byłaby wtedy spora szansa na zakończenie sezonu po dwóch meczach. Zadziwia mnie brak refleksji nad tym stanem rzeczy. Jakoś NBA potrafiła przez kilka miesięcy nie grać bo właściciele klubów stwierdzili, że gaże zawodników są zbyt wysokie. U nas karnawał trwa w najlepsze. Zawodnicy pierwszej drużyny biorą kilka milionów rocznie a szkółka wyjeżdża na tor w za dużych kaskach bez ubezpieczenia na sprzęcie sprzed 10 lat.

 • staniszewski napisał/a komentarz do Żużel. Kolejny klub kończy działalność. Żużlowcy boją się, że zabraknie dla nich pracy

  @PABL0: U nas też sporo ich zamknięto. Swego czasu istniały np tory w Śremie i Inowrocławiu. I pewnie wiele innych torów w małych miejscowościach. Dzisiaj po tych torach(i klubach) nie ma już śladu.

 • staniszewski napisał/a komentarz do Liga Europy. Glasgow Rangers - Legia Warszawa. Jeden gol wyrzucił Legię z pucharów

  Legia zagrała tak aby uniknął kolejnego wpie*****. I ten cel udało się osiągnąć. Należałoby więc pogratulować. Była przecież spora szansa aby doczołgać się do dogrywki a pewnie i do karnych (które jak wiadomo rządzą się swoimi prawami). A co do napastnika to bym nie przesadzał. Już nie takich cwaniaków widziałem, którzy postawieni na szpicy nie poradzili sobie z taktyką "laga na napastnika". Są pewnie tacy piłkarze, którzy mogliby dać sobie radę w takiej sytuacji. Nie widzę ich jednak w kadrze Legii ani w żadnym zespole naszej ligi.
  To co możemy teraz zrobić to się wyluzować. Pora zacząć się przygotować na ligowy klasyk. Jedni pocisną drugim, że są prowincją a drudzy, że pierwsi brali obiecujących piłkarzy do wojska (w czasach, które połowa stadionu zna tylko z opowieści). Puchary europejskie (czy raczej eliminacje do nich) to epizod, który trwa tak krótko, że nie ma co się nim przejmować. Skupmy się na tym co ważne i dowalmy sąsiadowi ;)

 • staniszewski napisał/a komentarz do Żużel. Start Gniezno nie potrzebuje rewolucji. Rafael Wojciechowski ma koncepcję składu

  Moim zdaniem Start ze swoim składem robi wynik ponad stan. Drugi sezon z pierwszej lidze znajduje się w czubie tabeli. A przecież skład na kolana nie rzuca. Złożona z "betoniarzy" ekipa u siebie świetnie sobie radzi a i na wyjazdach nie jednemu sprawia problem. Wydaje mi się jednak, że wiele wyżej ta drużyna nie podskoczy. Pytanie jednak czy musi to robić. Kasy na ekstraligę chyba nie ma a awansować tylko po to, że spektakularnie zbankrutować nie ma sensu. Zwłaszcza, że po potencjalnym awansie trzeba by wymienić większość składu. Póki co Start powinien się skupić na szkoleniu młodzieży. Na razie niestety wygląda to bardzo słabo. Może się okazać, że po tym sezonie karierę skończy Kevin Fajfer - jedyny wychowanek GTM-u (i to też tylko na papierze bo licencję zdał chwilę po powstaniu klubu), który miał okazję wystartować w lidze. Pozostali to dziedzictwo poprzednich klubów.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.