Pełna kontrola i historyczny awans! - relacja z meczu St. Petersburg HC - Orlen Wisła Płock

Orlen Wisła Płock bez najmniejszych problemów pokonała St. Petersburg HC 32:24 (16:12) w 10. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Mistrzowie Polski odnieśli największy sukces w historii klubu, awansując do najlepszej szesnastki w Europie!

Paweł Nowakowski

Świetny początek spotkania zanotował lewoskrzydłowy Orlen Wisły Płock - Adam Wiśniewski, rzucając aż cztery z pięciu początkowych bramek zdobytych przez mistrzów Polski! Podopieczni Larsa Walthera w ataku grali konsekwentnie i z wyrachowaniem skutecznie punktowali  rywala - 8:5 (13').

Dobrej gry Wisły nie zmąciły nawet dwuminutowe wykluczenia. Nafciarze konsekwentnie powiększali prowadzenie, które na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy, po pięknej dwójkowej akcji Christiana Spanne z Muhamedem Toromanoviciem wynosiło pięć trafień - 12:7 (20'). Spory wkład w taki obrót spraw miał również Marcin Wichary, który efektowną obroną rzutu karnego zakończył pierwszą odsłonę.

Po zmianie stron mistrzowie Polski szybko wybili Rosjanom jakiekolwiek nadzieje na osiągnięcie korzystnego rezultatu - 20:13 (35'). Z każdą upływającą minutą przewaga Nafciarzy rosła w oczach, a po bramce w 41 minucie Christiana Spanne płocczanie prowadzili już 25:14!

Kompletnie rozbity Sankt Petersburg był bezradny, nie znajdując jakichkolwiek sposobów na sforsowanie dobrze funkcjonującej defensywy mistrzów Polski. Po jednostronnym pojedynku, Orlen Wisła Płock pokonała St. Petersburg HC 32:24 i po raz pierwszy w historii awansowała do najlepszej szesnastki w Europie!

Losowanie par 1/8 finału Ligi Mistrzów odbędzie się we wtorek 28 lutego o godzinie 11.00 w duńskim Hörsholm. Portal SportoweFakty.pl przeprowadzi relację LIVE z tego historycznego dla polskiego szczypiorniaka wydarzenia.

Zobacz zwycięstwo Nafciarzy w Sankt Petersburgu ->

Potencjalny rywal Wisły w TOP 16: FC Barcelona Intersport, BM Ateltico Madryt, THW Kiel lub AG Kopenhaga.

St. Petersburg HC - Orlen Wisła Płock 24:32 (12:16)

St. Petersburg HC: Shitsko, Bogdanov - Shindin 7 (1k), Nasyrov 4, Pronin 4 (1k), Polyakov 2, Pyshkin 2, Sanashkin 2 (2k), Gaboev 1, Chezlov 1, Samarskiy 1, Vyshnevsky.

Orlen Wisła Płock: Wichary, Seier - Spann 7, Eklemović 6, Wiśniewski 6, Toromanović 4, Kavas 3, Kubisztal 2, Olsen 1, Syprzak 1 (1k), Chrapkowski 1, Paczkowski 1, Kwiatkowski, Twardo, Dobelsek, Zołoteńko.

Kary:

St. Petersburg HC - 8 minut (2x Vyshnevsky, Polyakov, Samarskiy)

Orlen Wisła Płock - 12 minut (2x Kwiatkowski, Zołoteńko, Paczkowski, Spanne, Toromanović)