Primera Division: Wymęczone zwycięstwo Realu, piękna bramka Ronaldo (wideo)

Wielkie problemy z pokonaniem Rayo Vallecano mieli piłkarze Realu Madryt. Królewscy ostatecznie skromnie wygrali po golu piętką Cristiano Ronaldo. W samo południe punktami podzieliły się za to zespoły Villarreal i Athletic Bilbao.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Bardzo umotywowani na spotkanie z liderem wyszli zawodnicy Rayo Vallecano. W małych derbach stolicy Królewscy przez długi czas nie potrafili narzucić swojego stylu gry, a golkiper miejscowych praktycznie nie musiał wykazywać się swoimi umiejętnościami. W pierwszej połowie najlepszą sytuację mieli miejscowi, po tym jak Piti fantastycznie minął Alvaro Arbeloę i trafił w słupek!

Gola na wagę zwycięstwa zdobył Cristiano Ronaldo, który z 10. metrów pokonał Joela strzałem piętką. Bramka nie podłamała mających serię trzech zwycięstw z rzędu piłkarzy Rayo. W świetnej sytuacji fatalnie skiksował Michu, a fantastycznie na korner strzał Jose Manuela Casado sparował Iker Casillas. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, ale mimo to powinni doprowadzić do wyrównania. W doliczonym czasie gry stojący metr od pustej bramki Emiliano Armenteros nie trafił jednak w futbolówkę!

Rayo Vallecano - Real Madryt 0:1 (0:0)
0:1 - Cristiano Ronaldo 53'

Rayo Vallecano: Joel - Tito, Pulido, Arribas, Casado (82' Tamudo), Javi Fuego, Movilla (70' Trashorras), Michu, Piti (60' Lass), Armenteros, Diego Costa.

Real Madryt: Casillas - Arbeloa, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo (81' Granero), Xabi Alonso, Khedira, Oezil, Kaka (61' Coentrao), Cristiano Ronaldo, Higuain (76' Callejon).

Żółte kartki: Diego Costa, Javi Fuego, Arribas (Rayo) oraz Sergio Ramos, Marcelo, Xabi Alonso, Pepe (Real).

Czerwona kartka: Michu /88', za faul/ (Rayo).

***

Świetne widowisko stworzyły ekipy Athletic Bilbao i Villarreal. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do Żółtych Łodzi Podwodnych, które wykorzystały tylko jedną sytuację. Baskowie lepiej prezentowali się po przerwie, kiedy to na placu gry pojawił się najlepszy strzelec ekipy, Fernando Llorente. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2, a wynik ustalił Nilmar, który zdobył swojego pierwszego gola od 24 września ubiegłego roku.

Villarreal CF - Athletic Bilbao 2:2 (1:0)
1:0 - Senna 11'
1:1 - Llorente 62'
1:2 - Susaeta 66'
2:2 - Nilmar 68'

Skrót meczu Rayo Vallecano - Real Madryt (bramka od 0:54):

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)