Wielki powrót Li

Chinka Na Li uczciła swój powrót do tenisa po kontuzji zwycięstwem w turnieju WTA Gold Coast Championships z pulą nagród 175 tysięcy dolarów. Azjatka w finale turnieju w trzech setach pokonała reprezentantkę Białorusi Wiktorię Azerenkę.

Jarosław Kowal

25-letnia Chinka, która powróciła do rywalizacji po sześciomiesięcznej przerwie, przegrała pierwszego seta, aby ostatecznie wygrać mecz 4:6, 6:3, 6:4. Całe spotkanie trwało dwie godziny i jedenaście minut. Tym samym Azarence nie udało się wywalczyć swojego pierwszego tytułu w karierze, a Li triumfowała w zawodach WTA po raz drugi.

Zwycięstwo chińskiej tenisistki w całej imprezie można uznać za małą niespodziankę, biorąc pod uwagę fakt, że Li na swojej drodze do finału pokonała najwyżej rozstawioną tenisistkę, Czeszkę Nicole Vaidisovą, a w półfinale turniejową czwórkę - Szwajcarkę Patty Schnyder.