Poznań góruje nad Kaliszem - podsumowanie spotkań w II lidze mężczyzn

W najciekawszym meczu kolejki MKS Poznań bo bardzo emocjonującym spotkaniu pokonał dotychczasowego wicelidera grupy dolnośląskiej, MKS Kalisz. Poznańscy szczypiorniści awansowali po tej wygranej na drugie miejsce i to oni teraz będą gonić Śląsk Wrocław, który dużymi krokami zmierza na zaplecze ekstraklasy.

Bartosz Krysztofiak

Grupa I

Podziałem punktów zakończył się pojedynek w Kościanie, gdzie miejscowa Tęcza zremisowała w zasadzie wygrany mecz z OSiR-em Komprachcice. Podopieczni Rafała Szatkowskiego przez kilkadziesiąt minut dominowali na parkiecie, o czym mogło świadczyć już sześciobramkowe prowadzenie. Gospodarze z każdą minutą zaczęli jednak opadać z sił, co skrzętnie wykorzystywali przyjezdni. Komprachciczanie szybko odrobili straty. W ostatnich sekundach rzutem na taśmę remis drużynie OSiR-u zapewnił Łukasz Skonieczka.

Awans o jedno oczko w ligowej tabeli zanotowały Zagłębie Lubin oraz Pogoń Oleśnica, które wykorzystały potknięcie Tęczy Kościan. Lubinianie rozgromili na wyjeździe Orlika Brzeg. Mecz rozgrywany był w bardzo szybkim tempie a obydwie drużyny zdobyły łącznie 77 bramek. Piąte zwycięstwo w sezonie odnieśli szczypiorniści Pogoni Oleśnica. Przed własną publicznością pokonali Żagiew Dzierżoniów. W ekipie Tadeusza Jednoroga dzieje się coraz gorzej. Dzierżoniowanie do tego spotkania przystąpili w zaledwie sześcioosobowym składzie, bowiem część zawodników nie miała ważnych badań lekarskich. Pomimo braku osób do grania Żagwiści zaprezentowali się nie najgorzej, jednak nie byli w stanie wywieźć z Oleśnicy chociażby punktu.

Szansę na zbliżenie się do czwartej Sparty Oborniki wykorzystali piłkarze ręczni Olimpu Grodków, którzy wywieźli komplet z województwa Lubuskiego, pokonując w Zielonej Górze akademików. Grodkowianie dzięki temu zwycięstwu do czwartego miejsca mają tylko jeden punkt straty. Pewne dwa punkty po raz kolejny zdobyli szczypiorniści Śląska Wrocław. Wrocławianie po bardzo dobrej grze przez niemal całe 60 minut we własnej hali ograli beniaminka z Polkowic.

Niedzielnym hitem zakończyła się 18 kolejka w grupie dolnośląskiej. W Poznaniu spotkały się dwie walczące o awans drużyny. MKS Poznań podejmował MKS Kalisz. Był to mecz z typu meczu o cztery punkty. Obydwie drużyny przystąpiły do tego spotkania bardzo skoncentrowane i z myślą o wygranej. Mecz od pierwszej do ostatniej minuty był bardzo wyrównany i zacięty, w którym nie zabrakło ostrych starć a sędziowie pokazali aż trzy czerwone kartki. Po końcowej syrenie wielka radość panowała jedynie w zespole Domana Leitgebera, który został samodzielnym wiceliderem i w walce o miejsca dające awans znajduje się w lepszej sytuacji.

18. kolejka - 25/26.02.2012

MKS Poznań - MKS Kalisz 23:24 (11:12) Orlik Brzeg - Zagłębie II Lubin 31:46 (14:23) Tęcza Kościan - OSiR Komprachcice 27:27 (14:10) AZS UZ Zielona Góra - Olimp Grodków 26:31 (13:16) Pogoń Oleśnica - Żagiew Dzierżoniów 37:29 (17:14) Śląsk Wrocław - UKS PR 2 Polkowice 42:19 (16:10) Sparta Oborniki Wlkp. - pauza

Grupa IV

Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli szczypiorniści Zagłębia Sosnowiec. Sosnowiczanie na wyjeździe pokonali MOSiR Arcom Bochnia. Podopieczni Krzysztofa Adamuszka w dwumeczu przeciwko MOSiR-owi okazali się dwukrotnie lepsi. Niespodziewanej porażki na własnym parkiecie doznali zawodnicy KSZO Odlewni Ostrowiec Św. Ekipa pod wodzą Pawła Grecaka musiała uznać wyższość akademików z Politechniki Świętokrzyskiej. Kibice miejscowych przecierali oczy ze zdumienia po końcowej syrenie a ostrowieckim szczypiornistom uciekła póki co szansa na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Udanie za porażkę w pierwszej rundzie zrehabilitowali się szczypiorniści Wisły Sandomierz. Wiślacy w Kielcach dziesięcioma bramkami pokonali rezerwy wicemistrza Polski, Vive Targi II Kielce pozostając tym samym na pozycji wicelidera.

Fatalnie w tej serii spotkań zaprezentowała się Juvenia Rzeszów, która miała ogromne szanse na zbliżenie się do miejsc dających bezpieczne utrzymanie w drugiej lidze. Niestety zawodnicy Jakuba Bobera nie potrafili zdobyć punktów w starciu z najsłabszym zespołem ligi, Orłem Przeworsk. Przeworszczanie w porównaniu do piłkarzy Juvenii znakomite zawody rozegrali w pierwszej części meczu, w której stracili zaledwie pięć bramek. Wywalczona przewaga po pierwszych 30 minutach pozwoliła kontrolować przebieg spotkania i odnieść trzecie zwycięstwo w sezonie. Na czwarte miejsce w ligowej tabeli awansowali zawodnicy KSSPR-u II Końskie, którzy przed własną publicznością zwyciężyli Siódemkę Chełmek.

19. kolejka - 25/26.02.2012

MOSiR Arcom Bochnia - Zagłębie Sosnowiec 25:28 (11:14) Vive Targi II Kielce - Wisła Sandomierz 34:44 (14:18) Orzeł Przeworsk - Juvenia Rzeszów 31:18 (15:5) KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - AZS Politechnika Św. 25:26 (13:12) KSSPR II Końskie - Siódemka Chełmek 36:29 (13:11) Control Process Tarnów - pauza