Niespodzianka w Zduńskiej Woli

Do niespodzianki doszło w Zduńskiej Woli. W spotkaniu otwierającym 19. kolejkę zmagań futsalowców FT Gatta Active przegrała we własnej hali z Cleareksem Chorzów. W spotkaniu, które było transmitowane przez jedną z telewizji, było niezwykle emocjonująco.

Michał Piegza

Ciekawie było w Zduńskiej Woli w meczu otwierającym 19. kolejkę ekstraklasy futsalu. Clearex wygrał z faworyzowaną FT Gattą Active 7:5. Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla chorzowian, którzy w ciągu trzynastu minut zdobyli cztery gole.

Wynik 0:4 motywująco zadziałał na gospodarzy, którzy zabrali się do odrabiania strat. Do przerwy FT Gatta Active strzeliła dwa gole, ale straciła kolejnego. Prawdziwy pościg rozpoczął się po przerwie. Trzeci zespół ligi z wyniku 2:6 doprowadził do rezultatu 5:6.

Gospodarze ambitnie dążyli do zdobycia gola dającego remis, ale w końcówce, za sprawą Krzysztofa Salisza, goście pogrążyli gospodarzy i zwyciężyli 7:5.

Dzięki wygranej w Zduńskiej Woli Clearex znacznie przybliżył się do gry w czołowej ósemce. Trzeba pamiętać, że zgodnie z terminarzem chorzowianie za ostatni mecz sezonu otrzymają punkty walkowerem (FC Siemianowice Śląskie wycofał się z rozgrywek).

FT Gatta Active Zduńska Wola - Clearex Chorzów 5:7 (2:5)
(Szymczak 14', 18', Marciniak 18', 26', Adamski 34', Stanisławski 35' – Grecz 2', Popławski 11', 17', Wojciechowski 11', 13', Seget 24', Salisz 40'.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)