MŚ: Magdalena Neuner znokautowała rywalki, dobra dyspozycja Polek

Magdalena Neuner nie dała najmniejszych szans swoim rywalkom w biegu sprinterskim na dystansie 7,5 km, który rozegrany został w Ruhpolding w ramach biathlonowych mistrzostw świata. Srebrny medal zdobyła Daria Domraczewa, a trzecia była Vita Semerenko.

Łukasz Witczyk

Magdalena Neuner przystąpiła do tegorocznych mistrzostw świata bardzo zmotywowana. - Chcę zakończyć swoją karierę zdobywając medale we wszystkich sześciu konkurencjach. Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby te medale były złote - powiedziała przed rozpoczęciem mistrzostw najlepsza biathlonistka tego sezonu. Dla światowego biathlonu zakończenie kariery przez Neuner będzie niewątpliwie wielką stratą. W Ruhpolding liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nie dała szans rywalkom i sięgnęła po 11 w karierze złoty medal mistrzostw świata.

Neuner strzelała jak natchniona i nie popełniła żadnego błędu na strzelnicy. Podobnym wyczynem mogła pochwalić się między innymi druga w sprincie Daria Domraczewa, która mimo szybkiego biegu do zwyciężczyni zawodów straciła ponad 15 sekund. Niespodziewanie brązowy medal wywalczyła Vita Semerenko, która również bezbłędnie strzelała i do Neuner straciła blisko 38 sekund.

Dobrze w sobotnim biegu sprinterskim zaprezentowały się reprezentantki Polski, które w komplecie uzyskały awans do biegu pościgowego. Najlepiej z nich spisała się Magdalena Gwizdoń, która bezbłędnie strzelała i zajęła 17. pozycję. Jeden raz na strzelnicy pomyliła się Weronika Nowakowska-Ziemniak, ale dzięki dobremu biegowi Polka sklasyfikowana została na 20. miejscu. Jedną lokatę niżej zajęła Krystyna Pałka, która również była bezbłędna. 30. lokatę zajęła Agnieszka Cyl.