Kolejna wygrana wrocławian - relacja z meczu Śląsk Wrocław - Orlik Brzeg

Kolejny krok w drodze do awansu do I ligi poczynili piłkarze ręczni Śląska Wrocław. Wrocławianie w ramach 19.kolejki II ligi Grupy 1 piłkarzy ręcznych pewnie pokonali na własnym parkiecie, ostatnią w tabeli, drużynę Orlika Brzeg 39:21. Po tym meczu Śląsk Wrocław nadal pozostaje liderem rozgrywek.

Łukasz Majda

Mecz od samego początku ułożył się po myśli drużyny gospodarzy. Twarda i nieustępliwa gra w obronie spowodowała, że szczypiorniści Śląska już po 10 minutach spotkania prowadzili z drużyną z Brzegu 6:1. Kolejne minuty I połowy to jeszcze bardziej zdecydowana przewaga drużyny lidera rozgrywek - świadczył o tym między innymi fakt, że przez ostatnie 12 minut pierwszej części spotkania goście zdobyli zaledwie jedną bramkę. W tym fragmencie meczu bardzo dobrze spisywał się skrzydłowy drużyny gospodarzy, Łukasz Kłos, który raz po raz skutecznie wykańczał kontrataki swojej drużyny. Ostatecznie I połowa spotkania zakończyła się zdecydowanym prowadzeniem Śląska 23:6.

Druga część meczu to już zupełnie inny obraz gry. Zdecydowanie lepsza gra drużyny gości oraz troszkę słabsza postawa drużyny gospodarzy spowodowała, że spotkanie bardziej się wyrównało. Duża w tym zasługa, rozgrywającego bardzo dobre zawody, Łukasza Daniela, który w całym spotkaniu zdobył aż 8 bramek dla swojej drużyny. Pomimo to szczypiorniści z Wrocławia cały czas kontrolowali wynik i zdołali jeszcze  powiększyć swoją przewagę do 18 bramek. Ostatecznie po 60 minutach gry gospodarze w pełni zasłużenie wygrali całe spotkanie 39:21.

Całe spotkanie podsumował opiekun gospodarzy, Tomasz Folga, który powiedział, że - Niestety nie da się przy takim zespole być przez cały mecz maksymalnie skoncentrowanym. Minimalne błędy w drugiej części spotkania zarówno w obronie i ataku spowodowały, że ostatecznie na tablicy widniał taki a nie inny wynik.

W najbliższej kolejce Śląsk Wrocław podejmie na własnym parkiecie drużynę Pogoni Oleśnica. Smaczku temu spotkaniu dodaje fakt, że w poprzednim sezonie zarówno trener Tomasz Folga jak i znaczna część zawodników drużyny Śląska reprezentowała barwy drużyny z Oleśnicy.

Śląsk Wrocław - Orlik Brzeg 39:21 (23:6)

Śląsk Wrocław: Marcin Schodowski, Rafał Sapała, Marcin Młoczyński - Grzegorz Celek 3, Bartosz Żubrowski 4, Marcin Gałat 2, Kamil Herudziński 2, Piotr Sendra, Bartłomiej Krawczyk 4, Paweł Furmanowski 1, Maciej Torchała 3, Przemysław Niciński 4, Artur Szabat 7, Daniel Piłat 2, Łukasz Kłos 5, Bartosz Czyżewski 2.

Orlik Brzeg: Konrad Sobczyk - Patryk Krawczyk 1, Kamil Adwent, Mateusz Włodek, Dawid Podgórski, Łukasz Daniel 8, Jarosław Kołodziejczyk 4, Alan Cuper, Marcin Orzycki 6, Konrad Betka 1, Marcin Wełeszczuk 1.