Wenta Świnią?? I nie tylko.

autor: użytkownik usunął konto | 2014-03-28, 14:12 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
 
 Skąd ten tytuł. Skąd ten blog?? Z komentarzy, które widzę na tym portalu, słysząc opinie znajomych.

Parte ogłosiły swoje listy. Chyba największe zamieszanie wzbudził fakt kandydatury Wenty do Europarlamentu z wiadomych list. No i powiem,że liczne głosy potępiające tą decyzję, stwierdzające właśnie,że to świnia, sam usłyszalem słowa od kolegów,że stracili do Wenty szacunek i że bardzo łatwo zostać frajerem. Dodatkowo na moją argumentację: Ale chłopaki ile my tym ludziom jako kibice zawdzięczamy , bo startują także Otylia Jędrzejczak i Maciej Żurawski usłyszałem w odpowiedzi,że to już kompletnie nieważne.

Czyli widać,że bardzo wielka rzesza ludzi dała się wciągnąć w igrzyska Disneylandu, który trwa od 9 lat. Albo z nami lub przeciwko nam. Tak jakby zapomniano,że obywatele są tylko narzędziami potrzebnymi raz na 2-4 lata by wrzucić tą kartkę wyborczą. Wyborcy prowadzą taki sam jałowy i bezproduktywny spór pomiędzy sobą jak politycy.

 

A czym powinna być polityka?? Odpowiedź jest krótka : SŁUŻBĄ. Służbą wobec obywateli,a rozszerzając rozwiązywaniem problemów - od dróg, wodociągów, kanalizacji, chodników po oświatę, służbę zdrowia,obronność, oświatę itd. Powinni być rozliczani przez nas ze swoich obietnic,a nie powinniśmy stanowić dla nich mięsa armatniego do walki w cyberprzestrzeni. Politycy nie warci są tego byśmy się wzajemnie obrażali. Oni nam tak niewiele oferują byśmy tak nastawali w obronie jednego czy drugiego.

Co mam na myśli pisząc o jałowym sporze?? Poziom dyskusji, emocji. Nie rozmawia się o sprawach ważnych, kluczowych,a zajmuje się pierdołami typu np. co kto powiedział..  To samo z tym- partie są,upadają,a ludzie dalej żyją. Moim zdaniem ta czy inna decyzja konkretnej osoby nie przekreśla jego dorobku wcześniejszego. Nikt nie dał nam prawa do odsądzania od czci i wiary człowieka, nie mamy zawsze racji ,a nawet jeśli mamy- na tym polega wolność i tolerancja,że po prostu przyjmujemy to do wiadomości.

Żeby był element sportowy blogu- to ciekawy blog ostatnio wrzucił jeden z kolegów na temat konferencji w Lublinie. Uważam,że sprawa finansowania sportu to powinna być poważnie przedyskutowana. Jak finansować sport, z jakich środków i w jakiej skali,a także w jakich proporcjach sport olimpijski, niepełnosprawnych i nieolimpijski. W Polskiej polityce brakuje długoterminowej koncepcji, która byla by ustalona i realizowana z niewielkimi korektami przez kolejne rządy.

 

Teraz słyszę słowa Kraśnickiego,że kompromitacją było by wocofanie się z walki o igrzyska olimpijskie. To oczywiście w reakcji na temat referendum. Na uwagę,że inne kraje je przeprowadziły i się wycofały i nic się nie stało, była odpowiedź,że owszem,ale one nie zlożyły aplikacji,a my tak. Nawet się z nim zgadzam,tylko,że kwestia referendum i zasadności organizacji Igrzysk była podnoszona od dawna, jednak wtedy był jeden krzyk,że to super sprawa i dyskusji żadnej być nie może.  Teraz takie słowa odczytuję jako nacisk na mieszkańców,że jego wynik musi by odpowiedni,bo byłaby by klęska wizerunkowa. Podobnież jak sugestie,że trzeba przedstawić zalety igrzysk.  Od razu rzuca się pytanie: A WAD nie warto przedstawić ?? U nas niemal  wszystko robi się odwrotnie niż powinno. Zamiast najpierw debatować,robić referendum to my się zgłaszamy,a później stawiamy ludzi w sytuacji bez wyjścia.
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj: