Kw. Ligi Mistrzów: Rangersi już za burtą

Już na etapie 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów doszło do sensacji. Ekipa Glasgow Rangers, która w poprzednim sezonie była finalistą Pucharu UEFA już odpadła z eliminacji, a jej pogromcą okazał się zespół FBK Kowno. Mistrzowie Litwy w rewanżu zwyciężyli 2:1.

Adam Kiołbasa

Pojedynek dobrze się zaczął dla wicemistrzów Szkocji, bowiem Thomson dał im prowadzenie w 33. minucie. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Radzius, a w samej końcówce szalę zwycięstwa na korzyść Kowno przechylił Pilibatis.

Blisko wywalczenia awansu był klub FK Ventspils, który już w 6. objął prowadzenie, a od 16. grał w dziesiątkę. Pomimo to jednak gospodarze jeszcze przed przerwą zdołali podwyższyć na 2:0. Po zmianie stron jednak kontaktową i zarazem dającą awans bramkę zdobył Bjoernsson.