Górnik Zabrze - Metalurg Zaporoże 1:2 w meczu sparingowym

W spotkaniu sparingowym rozegranym podczas zgrupowania w Hiszpanii, Górnik Zabrze przegrał z, zajmującym 7. miejsce w ekstraklasie ukraińskiej, Metalurgiem Zaporoże 1:2 (1:2). Jedynego gola dla drużyny Ryszarda Wieczorka zdobył testowany napastnik Eduardo Alberto Escobar.

Szymon Mierzyński

Argentyńczyk trafił do siatki w 18. minucie meczu, wykorzystując niepewną interwencję bramkarza rywali, który po mocnym strzale Tomasza Moskala wypuścił piłkę przed siebie. Escobar popisał się skuteczną dobitką.

Górnik Zabrze - Metalurg Zaporoże 1:2 (1:2)
bramka dla Górnika: Escobar 18'

Skład Górnika: I połowa: Pesković - Pavlenda, Hajto, Danch, Magiera - Malinowski, Gierczak, Brzęczek, Madejski - Moskal, Escobar; II połowa: Nowak - Pavlenda, Hajto (70' Krzysztoporski), Danch, Papeckys - Kizys, Gierczak, Bajić, Stachowiak - Jarka, Ruszkul.