Anglia: Chelsea znów wygrała, Liverpool ponownie przegrał

Drugie zwycięstwo jako menedżer Chelsea Londyn odniósł Roberto Di Matteo. W sobotniej 28. kolejce Premier League pokonał, nie bez problemów, Stoke City 1:0. Zawiódł Liverpool, przegrywając z Sunderlandem.

Bartosz Zimkowski

Sporo zmian w podstawowym składzie dokonał Roberto Di Matteo. Na ławce usiedli m.in.: David Luiz, Daniel Sturridge, Juan Mata, Fernando Torres czy Michael Essien. Od pierwszej minuty zagrali za to Frank Lampard oraz John Terry.

Już w 25. minucie czerwoną kartkę dostał Ricardo Fuller i sytuacja The Potters mocno skomplikowała się. Od pierwszej minuty mocno byli atakowani przez graczy włoskiego szkoleniowca. Jeszcze przed przerwą boisko opuścił Raul Meireles, a zastąpił go Mata. W przerwie Di Matteo dokonał kolejnej zmiany - David Luiz za Branislava Ivanovica. Taka Chelsea miała rzucić się na bramkę Asmira Begovica.

Ataki trwały, lecz dopiero 22 minuty przed końcem padł pierwszy gol. Didier Drogba wykorzystał podanie Maty z najbliższej odległości i ponad 40-tysięczna widownia na Stamford Bridge celebrowała. Do końca meczu atakowała Chelsea, ale gola już nie strzeliła.

The Blues zwyciężyli 1:0 i to druga wygrana Chelsea pod wodzą Di Matteo. Włoch znów nie stracił bramki, lecz na prawdziwy test przyjdzie jeszcze czas. Londyńczycy zrównali się ilością punktów z Arsenalem, który swoje spotkanie zagra w poniedziałek.

Zawiódł Liverpool. Przegrał bowiem drugi mecz z rzędu. Tym razem The Reds nie sprostali Sunderlandowi. Na ławce rezerwowych usiedli m.in. Andy Carroll, Stewart Downing oraz Steven Gerrard. Ten ostatni wrócił po drobnej kontuzji, której doznał w meczu reprezentacji Anglii z Holandią. Na boisku pojawił się na ostatnie 21 minut. Wówczas Liverpool przegrywał 0:1, a gola zdobył Nicklas Bendtner. Duńczyk wykorzystał podanie Fraizera Campbella. Podopieczni Kenny'ego Dalglisha po zwycięstwie w Pucharze Ligi przegrali po raz drugi z rzędu. Z pewnością nie tego oczekują fani Liverpoolu.