Twierdza nadal niezdobyta - relacja z meczu Śląsk Wrocław - Pogoń Oleśnica

Szczypiorniści wrocławskiego Śląska wygrali kolejne spotkanie w ramach rozgrywek II ligi piłkarzy ręcznych Grupy 1. Sposobu na podopiecznych Tomasza Folgi tym razem nie znaleźli zawodnicy Pogoni Oleśnica. Zwycięstwo 30:20 (17:12) jest kolejnym krokiem w stronę upragnionego awansu do I ligi.

Łukasz Majda

Początek spotkania zapowiadał, że piłkarze ręczni Śląska Wrocław po raz kolejny odprawią kolejny klub z kwitkiem inkasując im bardzo dużą liczbę bramek. Bardzo dobra postawa w obronie i skuteczna gra w ataku m.in. Kamila Herudzińskiego i Daniela Grobelnego spowodowały, że gospodarze już po 11 minutach prowadzili 9:2. Wtedy o czas poprosił opiekun drużyny gości. Przerwa ta zdecydowanie pobudziła drużynę Pogoni, która zaczęła odrabiać straty. Kapitalna gra w bramce Mikołaja Krekory i dobra postawa obrotowego Michała Rzepeckiego spowodowała, że po 25 minutach na tablicy widniał wynik 14:12 dla gospodarzy. Ostatnie minuty I połowy należały jednak do wrocławian, którzy dzięki rzuconym w końcówce bramkom odskoczyli rywalom na 5 bramek, kończąc pierwszą odsłonę meczu wynikiem 17:12.

II połowę szczypiorniści z Wrocławia rozpoczęli od mocnego uderzenia. Błędy w ataku drużyny z Oleśnicy i skutecznie wyprowadzane kontrataki drużyny Śląska spowodowały, że już po kilku minutach gry podopieczni trenera Tomasza Folgi powiększyli swoją przewagę do różnicy 9 bramek. Od tego momentu gra zdecydowanie bardziej się wyrównała a przewaga drużyny gospodarzy przez praktycznie całą drugą część meczu oscylowała w granicach ośmiu, dziewięciu bramek. Ostatecznie po 60 minutach gry piłkarze ręczni Śląska wygrali cały mecz 30:20 zdobywając kolejne 2 punkty.

Po tym spotkaniu drużyna ze stolicy Dolnego Śląska z 34 punktami na koncie nadal jest liderem rozgrywek w swojej grupie.

Śląsk Wrocław - Pogoń Oleśnica 30:20 (17:12)

Śląsk Wrocław: Marcin Schodowski, Rafał Sapała - Grzegorz Celek 4, Bartosz Żubrowski 3, Daniel Grobelny 6, Marcin Gałat, Kamil Herudziński 7, Piotr Sendra 2, Bartłomiej Krawczyk 3, Maciej Torchała, Przemysław Niciński 1, Artur Szabat 2, Daniel Piłat, Łukasz Kłos 2, Bartosz Czyżewski.

Pogoń Oleśnica: Mikołaj Krekora, Piotr Piwnicki, Krystian Szmidt - Maciej Krekora, Krzysztof Węcek, Michał Rzepecki 5, Krzysztof Grela 1, Adam Bagiński, Łukasz Piwnicki 5, Grzegorz Woś 1, Eryk Sawicki 7, Wojciech Paryna 1, Sebastian Janus, Wojciech Żarecki.