Polscy gracze na zagranicznych parkietach: Lampe w coraz lepszej dyspozycji

Maciej Lampe prezentuje coraz lepszą formę w lidze hiszpańskiej, gdzie jego Caja Laboral walczy o jak najwyższą lokatę przed rozgrywkami play off. Bardzo udany występ zanotowało polskie trio w lidze węgierskiej (Cymmer, Sosnowska, Dobrowolska).

Jacek Konsek

WŁOCHY

Szymon Szewczyk (Umana Wenecja) - 27 minut, 4 punkty, 4 zbiórki i 2 bloki. Drużyna naszego rodaka przegrała z Angelico Biella 75:83 i z bilansem 13-8 zajmuje 5. miejsce. Szewczyk w 21 spotkaniach notował średnio 11,1 punktu i 6 zbiórek.

Patrycja Gulak-Lipka (Basket Alcamo) - środa: 26 minut, 10 punktów, 5 zbiórek, asysta i przechwyt. Zespół naszej rodaczki przegrał z Taranto 53:75 i z bilansem 3-16 zajmuje 12. miejsce. Gulak-Lipka w 16 meczach notowała średnio 5,1 punktu i 4,2 zbiórki.

Magdalena Losi (Vassalli Vigarano, II liga) - 26 minut, 5 punktów, 4 zbiórki, 2 asysty i przechwyt. Zespół naszej rodaczki pokonał Iveco Lenzi Bolzano 63:50 i z bilansem 18-3 zajmuje 2. miejsce w grupie północnej. Losi w 19 spotkaniach zdobywała średnio 16,9 punktu i 5,9 zbiórki.

Karolina Piotrkiewicz (Iveco Lenzi Bolzano, II liga) - 31 minut, 14 punktów, 5 zbiórek, 2 asysty i 2 przechwyty. Zespół naszej rodaczki przegrał z Vassalli Vigarano 50:63 i z bilansem 8-13 zajmuje 9. miejsce w grupie północnej. Piotrkiewicz w 21 spotkaniach zdobywała przeciętnie 13,4 punktu i 10,7 zbiórki.

HISZPANIA

Maciej Lampe (Caja Laboral Vitoria) - środa: 27 minut, 21 punktów, 2 zbiórki, asysta i przechwyt. Zespół Polaka pokonał CAI Saragossa 75:65. Niedziela: 12 minut, 4 punkty i 4 zbiórki. Drużyna naszego rodaka przegrała z Lagun ARO GBC 73:81 i z bilansem 17-7 zajmuje 3. miejsce. Nasz rodak zagrał w 4 meczach. Notował średnio 9 punktów i 2,5 zbiórki.

Daria Mieloszyńska-Zwolak (Caja Rural Valbusenda) - 31 minut, 14 punktów, 8 zbiórek, 3 asysty i 2 przechwyty. Zespół naszej rodaczki przegrał z Hondarribia-Irun 68:83 i z bilansem 8-16 zajmuje 10. miejsce. Mieloszyńska w 10 spotkaniach notowała średnio 13,3 punktu i 5,4 zbiórki.

ROSJA

Michał Ignerski (BK Niżny Nowogród) - nasz rodak po raz kolejny nie zagrał w meczu ligi rosyjskiej.

Thomas Kelati (Chmiki Moskwa) - reprezentant Polski nie zagrał w sobotnim meczu ligi rosyjskiej.

CZECHY

Paweł Mróz (Basketbal Svitavy) - środa: 22 minuty, 8 punktów, 6 zbiórek, asysta i przechwyt. Zespół Polaka pokonał BK Pilzno 62:59. Sobota: 20 minut, 16 punktów, 2 zbiórki i blok. Drużyna naszego rodaka zwyciężyła Inter Bratysława 81:61 i z bilansem 15-19 zajmuje 3. miejsce w grupie walczącej o utrzymanie. Mróz w 30 spotkaniach zdobywał przeciętnie 9,7 punktu i 5 zbiórek.

NIEMCY

Robert Tomaszek (s.Oliver Wurzburg) - 13 minut, 2 punkty, 4 zbiórki, asysta i przechwyt. Zespół Polaka pokonał EWE Baskets Oldenburg 69:42 i z bilansem 17-9 zajmuje 5. lokatę. Tomaszek w 26 spotkaniach notował średnio 3,3 punktu i 2,6 zbiórki.

FRANCJA

Małgorzata Babicka (Cavigal Nice Basket 06) - 14 minut, punkt, asysta i zbiórka. Zespół Polki w ramach Pucharu Francji wygrał z Aix-en-Provence 75:70 i awansował do kolejnej fazy tych rozgrywek.

Justyna Żurowska (Basket Landes) - jej zespół nie grał w zeszłym tygodniu.

Izabela Piekarska (Union Hainaut) - 25 minut, 15 punktów i 7 zbiórek. Zespół Polki w ramach Pucharu Francji przegrał z Nantes Reze 61:71 i odpadł z dalszej rywalizacji.

WĘGRY

Katarzyna Cymmer (Cegledi EKK) - 36 minut, 12 punktów, 4 zbiórki, 4 asysty i 3 przechwyty. Zespół Polek przegrał z BSE-FCSM 62:76 i z bilansem 6-16 zajmuje 10. miejsce. Cymmer w 22 meczach notowała średnio 11,6 punktu, 5,5 zbiórki i 4,5 asysty.

Claudia Sosnowska (Cegledi EKK) - 32 minuty, 9 punktów, 11 zbiórek, 3 przechwyty i asysta. Zespół Polek przegrał z BSE-FCSM 62:76 i z bilansem 6-16 zajmuje 10. miejsce. Sosnowska w 18 meczach notowała średnio 8,6 punktu i 4,9 zbiórki.

Marta Dobrowolska (Cegledi EKK) - 32 minuty, 12 punktów, 2 zbiórki i 2 asysty. Zespół Polek przegrał z BSE-FCSM 62:76 i z bilansem 6-16 zajmuje 10. miejsce. Dobrowolska w 22 meczach notowała średnio 8,7 punktu i 2,6 zbiórki.