O Przetasowaniach spodziewanych i niespodziewanych

autor: scv | 2014-06-26, 10:13 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Ok, czyli moje prognozy tradycyjnie można o kant dupy rozbić.
Oczywiście Stal Rzeszów robi swoje i tylko mogę psioczyć na regulamin który zeruje dorobek zespołów w rundzie Play Off, co sprawia, że głupie zdarzenie losowe może zaprzepaścić całosezonowy wysiłek całej drużyny. w każdym razie wejście do PO z 1 pozycji raczej niczym niezagrożone.
Start - ...cóż, pogrom w Rzeszowie był spodziewany, podobnie jak bezbonusowe zwycięstwo z Bydgoszczą. Jakby trochę schodziłą para z Adamczaka (szkoda, bo lubię chłopaka), natomiast bardzo podobała mi się w Rzeszowie jazda Tarasienki - chłopak ma papiery na rajdera. 2 miejsce też raczej niezagrożone.
Motor Lublin - trzymam za nich kciuki w potyczce z Grudziądzem. jeśli wygrają za 3, to postawią się w mega uprzywilejowanej pozycji i praktycznie zapewnią miejsce w rundzie finałowej. Poza tym odkąd Lublin stał się miejscem do odbudowy rzeszowian, to jest to moja druga ulubiona drużyna, więc trzymać gaz koziołki!
GKM Grudziądz - i jak to się wszystko zmienia... dwie kolejki temu dno, teraz zaś ostra waka o Play Off. Oczywiście fanów GKM-u przestrzegałbym przed wybuchem nadmiernego optymizmu - obraz nędzy i rozpaczy został zatarty 5-oma punktami nad bardzo słąbym Lokomotiv, dlatego proponowałbym wstzrymać się przed otrąbieniem odrodzenia Jelenia, Ułamka i Kościucha. Przed nimi prawdziwa weryfikacja w postaci trudnych meczów z Lublinem i Rzeszowem. Jeżeli w tych dwóch meczach zdobędą przynajmniej 3 punkty, to bramy rundy finałowej staną przed nimi otworem. Jeśli wyjdą na 0 - to też otworem, ale tym drugim. W każdym razie czas działą mimo wszystko na korzyść Grudziądza i zdają się być faworytem w boju o czwartego do brydża.
ROW Rybnik -  5 punktów w ostatnich dwóch meczach i radykalna zmiana sytuacji. tego nie spodziewał się chyba nikt. A przynajmniej ja. Ale to jest piękne w sporcie, że potencjalny outsider może zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie. Odszczekuję to co napisałem w poprzedniej notce i gratuluję Rybniczanom hartu ducha.
Polonia Bydgoszcz - Obstawiałem 2 punkty w meczu z Orłem, a oni wywinęli 3. Brawo. Bonus z Startem spodziewany. MImo wszystko drużyna jedzie rozczarowująco. Ale utrzyma się, gdyż...

Orzeł Łódź - co się z nimi porobiło? Drużyna z dwoma tak mocnymi liderami jak Doyle i Korneliussen tak cieniuje? Gdzie jest Puzon, Lindbeck i Oezil? Zamiast zdawać by się mogło pewnych czterech punktów, Orzeł przywiózł okrąglutkie zero i chyba wraca na swoje miejsce do szeregu. A szkoda - zdawał się być zdrową drużyną i chciało mu się życzyć miejsca w PO.
Loko - 0 punktów z GKM-em nie jest sensacją, ale styl w jakim jadą Łotysze jest co najmniej żenujący. Nie będę płakał jeśli spadną.

Przerwa miesięczna to zagadka. Po niej może się polepszyć, pogorszyć, albo pozostać bez zmian:)

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.