Podsumowanie

autor: scv | 2014-09-10, 14:49 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
No dobra, sprawdźmy, jaki ze mnie prorok.
1. Stal Rzeszów: poważną wtopę zaliczyłem z Sówką, o którym pisałem "Trzeci sezon pod żurawiem, więc on już jest nasz - i mam nadzieję, że to będzie dla niego kapitalny sezon. Paradoksalnie - jest to dla mnie chyba najpewniejszy punkt skąłdu, osoba co do której jestem neimal pewien, że będzie robił te swoje 10 punktów na mecz". Łukasz zawiódł, zrobił duży krok w tył. W tej dyspozycji nie tylko na EE, ale i na 1 lige jest za słaby. Mam nadzieję, że się podniesie.
WYnik Stali nieco przerósł moje oczekiwania, gdyż obstawiałem ich raczej na 2 pozycji.
2. GKM Grudziądz - Przeszacowałem Ułamka, również Jeleń robił mniej, niż oczekiwałem. Ładnie wywróżyłem, że Nermark wypadnie ze skąłdu po góra 3 meczach. Stawiałem ich na 3 iejscu, ale wtedy jeszcze nie wiadomy był status Okonia...hola, hola, dalej niewiadomy jest statut Okonia. Co nie zmienia faktu, że jeździł lepiej niż zakłądalem.
3. Orzeł Łódź - tutaj wtopa po całości. Lindbeck zgodnie z planem nie zachwycił, ale nie przewidziałem skoku formy Doyla. Poza tym nie przewidziałem że dokoptują Korneliussena ...a nawet gdybym wiedział, to i tak stawiałbym ich na 6-7 miejscu.
4. Start Gniezno - wtopa kolejna. Dla mnie był to pewniak do spadku i nie ma co teraz analizować, czy któraś z moich wróżb wypaliła, gdyż pomyliłem się całkowicie.
5. Polonia Bydgoszcz - ...wstyd mi, ale stawiałem ich na lidera. Zakłądałem, że mają silnych Polaków, znakomitego Woźniaka (akurat to się sprawdziło) i wsamraśną na drugi front gwardię zagraniczną. Ale raczej wyszło inaczej.
6. Lokomotiv Gaugapils - zgodnie z planem 6 miejsce. Zgodnie z planem świetny Lebiediew. Puodzuks, Bogdanow i Kilokarpia chimeryczni, też zgodnie z planem. Nuda panie.
7. Row Rybnik - Tutaj pogratuluję sobie paradoksalnie tego, że typowałem ROW na 4 pozycję. Bo naprawdę niewiele im brakło, a każdy ich skreślał. Udało się mi wytypować Worynę na odkrycie ligi, Szczepanika namaściłem na solidnego lidera ligowego... i tyle:) Totalnie zmaściłem wierzac w Stachyrę i Harrisa.
8. Motor Lublin - szkoda, ale też wtopiłem. Koziołki miały być na spokojnym 5-6 miejscu z Orłem. Jedyne plusy to prawidłowe wskazanie Lamparta jako odkrycie drużyny i pewny punkt obok Miśkowiaka. Watt i Woodward nie budzili moich emocji, ale zakłądałem, że spokojnie utrzymają 1 ligę nad Bystrzycą. nie utrzymali.

Jakie będą Play-Offy? Mam nadzieję,że objechane w pełnych składach przede wszystkim i bez kontuzji po ich zakończeniu. Z czwórki jedynym słabszym ogniwem zdaje się być Start, który i tak osiągnął więcej niż większość znawców się spodziewała. Co do reszty - niewiadoma. GKM ładnie jeździł w drugiej rundzie, na końcu rozjechał Start, ale... czy to Start był taki słaby, czy GKM taki mocny? W Bydgoszczy nie poszaleli za bardzo.
Orzeł  pokonał mocny Rzeszów, ale czy aby na pewno Rzeszów jechał na 100% mołżiwości? Oczywiście nie da się dyskutować z faktami - Orzeł jest w cugu, ale mecz ze Stalą pokazał, że nawet pewniakowi Korneliussenowi może zdarzyć się wpadka. Jesli Doyle i Mads pojadą po swoje i będa mieli wsparcie w Lindbecku i przynajmniej jednym Polaku, to będą faworytem konfrontacji półfinałowej.

No i STal. Całą rundę mam z nimi problem - czy aby na pewno ich wyjazdy to wszystko na co ich stać, czy też zblazowane przyzwolenie dla harcowników z Rybnika, Łotwy i Łodzi, na które mogli sobie pozwolić spoglądając w tabelę? Mimo wszystko - chyba faworyt PO. Ale mam nadzieję, że dwie drużyny z 1 ligii wylądują w przyszłym roku w EE....

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.