Po dwóch kolejkach

autor: scv | 2015-04-28, 09:31 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Już nie raz udowodniłem, że kiepski ze mnie prorok, więc w ramach walki przez praktykę z własnymi słabościami, postaram się powróżyć z wnętrzności czarnego kura co wynika z początku rozgrywek i czym to się skończy.
1. Unia Leszno - Żadnego zaskoczenia, potwierdza się, że będzie cholernie mocna i nie zmienia tego fakt, że na razie potykała się z drużynami typowanymi do walki o utrzymanie. Dwie pewne wygrane, a przy okazji - doskonały poligon doświadczalny dla Skórnickiego, który ma bogaty materiał poglądowy odnośnie tego, kogo ma zastąpić Emil. Ja typowałem do tej roli THJ, choć obraz może zaciemniać fakt, iż obydwa mecze Leszno jechało u siebie, zaś Szwed akurat na wyjazdach powinien być pewniejszym punktem od któregoś z młodych Polaków. Typ na koniec sezonu zasadniczego: 2.
2. Falubaz Zielona Góra - a tu już zaskoczenie pewne jest, bo ani zwycięstwo ze Stalą, ani z Toruniem do przekonujących nie należały (w meczu z Toruniem zakładam, że osłabienia były porównywalne). Rozczarowuje jak na razie Pieszczek, Występu z Rzeszowem Jonssona nie oceniam, gdyż błędem moim zdaniem było wystawienie kontuzjowanego zawodnika. Ale zakładam, że Zielonka ma jeszcze rezerwy.Typ na koniec sezonu zasadniczego: 1.
3. Stal Rzeszów - mimo wszystko duże zaskoczenie. Początek nieco ponad stan, ale wygląda na to, że jeszcze niejednej ekipie ostro się postawią. Jak na razie nikt nie rozczarowuje, mam nadzieję, że Lampart objedzie sezon życia, zaś Mirek poważnie potraktuje walkę z Karolem o skład. Typ na koniec sezonu zasadniczego - 6-7.
4. Unia Tarnów - i kolejne zaskoczenie, zwłaszcza że na wstępie nie błyszczy Kołodziej. Po raz kolejny nie wierzyłem, że Tarnów będzie mocny i chyba po raz kolejny się mylę. Choć nie tak bardzo jak kumpel z Tarnowa, który swój zespół obstawiał do spadku, do czego jeśli nie dojdzie, to wzbogacę się o litr Jacka Danielsa. Typ na koniec sezonu zasadniczego: 4.
5. GKM Grudziądz - i kolejne pozytywne zaskoczenie. Obstawiałem, że nawet u siebie będą mieli problemy, obstawiałem, że Gollob tym razem nie podoła - a problemów nie widać, zaś Gollob podołał. Na wyjazdach nie zrobią sztycha zapewne, ale u siebie są zdolni do odniesienie 5-6 zwycięstw. Typ na koniec sezonu zasadniczego: 6-7.
6. KS Toruń - Obawiałem się, że drużyna będzie cienka jak sik pająka, ale mimo wszystko: Holder okazała się lepszy niż wynikałoby to z przedsezonowych  wróżb, Łaguta to Łaguta, Doyle robi to co do niego należy. Jeśli wrócą rekonwalescenci z chorobowego i odwyku, to Toruń może ponownie wskoczyć do walki o czwórkę. Typ na koniec sezonu zasadniczego: 3.
7. Sparta Wrocław - Ciągle drużyna-zagadka, ale mecz w Rzeszowie nieco wyjaśnił, że wybryk z Toruniem był ...no, wybrykiem.  Nie wierzę, żeby Milik był zawodnikiem na ligę, zaś kondycja Janowskiego i sugerowane przez Pączka problemy z miednicą Jensena to może być zwiastun czegoś, co chodzi za mną od początku sezonu: że Wrocław będzie miał potworny problem kadrowy i to już na początku roku, kiedy będą się ważyły losy utrzymania tej drużyny.  Potencjał jest, ale przeczucie podpowiada mi, ze Wrocław będzie pechowcem sezonu. Typ na koniec sezonu zasadniczego: 8.
8. Stal Gorzów - największe rozczarowanie i  chodzi tu o styl, a nie o wyniki (niejeden polegnie w Grudziądzu i Tarnowie wyżej). Kasprzak mimo wszystko nie ten co w zeszłym roku. Zagar - trochę bezbarwny. PUK - powrót do krwawiących lat w Zielonej Górze. Zmarzlik sam nie pociągnie tego karawanu. Jasne, że na Jancarzu wszystkie te wyliczanki mogą wziąć w łeb i pewnie Stal zamelduje się w PO, ale ku przestrodze Wernyhora-SCV wróży, że Staleczka popłynie zdrowo. Typ na koniec sezonu zasadniczego: 5.

Od razu nadmieniam, że jak typowałem ligę rok temu to trafiłem coś koło połowy, więc nie mam się za wyrocznię z górnej półki.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.