Zapowiedź meczu GKM-Stal

autor: scv | 2015-05-20, 14:49 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Jedziemy do Grudziądza w mieszanych nastrojach. Z jednej strony bardzo ładnie postawiliśmy się Unii Leszno, podczas gdy gospodarze najbliższego spotkania pojechali bardzo słąbe spotkanie z naszymi sąsiadami z Tarnowa, ale z drugiej strony - pomimo różnicy stylu, obydwie drużyny walczą o przetrwanie i mają na koncie dokładnie tyle samo punktów.
Czego spodziewać się? Zerknijmy na liczby.
1. Larsen - rok temu w Grudziądzu zrobił 13 pkt z dwoma banusami w sześciu biegach, ale na meczu z Lesznem nie popisał się. Byłbym zadowolony z dorobku w okolicy 7-8 punktów.
2. Baran - dwa lata temu zanotował występ na poziomie 7 pkt z dwoma bonusami (Runda zasadnicza). Boję się o występ Karola i gdyby udało mu się kulnąć z 4 pkt, to na ten moment brałbym to w ciemno.
3. Lampart - 12 pkt w 6. biegach w ubiegłym roku świadczy o tym, że Pantera może w końcu zabłysnąć na wyjeździe. 7 punktów kupuję bez reszty.
4. Hankock - nie doszukałem się ligowych doświadczeń Grega, ale wiele wskazuje na to, że zarówno forma jak i sprzęt są u Jankesa na swoim miejscu. Powiedzmy, że 13 punktów zdaje się realne.
5. Kildemand - dwa lata temu zanotował wynik na poziomie 13 pkt w 7 biegach. Tor Grudziądzki nie należy do najlepszych w kwestii mijanek, ale w meczu z Gorzowem Gollob pokazał, że duża chodzi, więc może z 10 pkt nie byłoby pobożnym życzeniem?
6. K. Rempała - bezdoświadczeń ligowych na Grudziądzkim owalu. Niemniej liczę na ładny występ Krystiana, gdyż ostatni mecz pokazał, że tarnowianie czuli się tam jak u siebie, zaś jak fajnie Krystian na Mościcach potrafi jeździć, pokazywał nie raz. Liczę że będzie regularnie woził rywali z formacji juniorskiej, 3 pkt.
7. Czaja - bez ligowych doświadczeń w Grudziądzu. Artur na razie rozczarowywuje, ale w końcu musi nadejść przełąmanie. Może to jest ten mecz? Lepszej okazji nie będzie. Junioró powinien wozić, więc załóżmy że 4 pkt.

Wyszło 48 punktów. Jest to wynik możliwy, ale równie dobrze może być w drugą stronę - konia z rzędem temu, kto postawi dużą kasę za niezły wynik Larsena, Barana czy Dawida. Ciężko oczekiwać, że Łaguta pojedzie taki piach jak w ostatnim meczu. Nieobliczalni u siebie są Okoniewski z Jeleniewskim, a i Nowak może popsuć szyki naszym młodzieżowcom. Mecz będzie cięzki, ale wartogo wygrać - zwycięstwo w tym meczu pozwoli rrealnie myśleć o utrzymaniu, ba, nawet o uniknięciu baraży (jeśli MJJ nie dogada się ze sprzętem, to może w nich wylądować Wrocław, a i Gorzów źródła swej pozycji w lidze doszukuje się prawdopodobnie raczej w relacjach interpersonalnych, będących pochodną sytuacji finansowej w klubie) i powalczeniu o 5 miejsce. A Grudziądz jedzie z nożem na gardle, bo jesli nie wygrają z nami, to nie ozostanie już im nikt, w spotkaniu z kim byliby faworytami.
Rozsądek podpowiada jednak 46-44 dla GKM i obym się mylił.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.