stan po 6 kolejkach

autor: scv | 2015-06-01, 13:59 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
No to zerknijmy jak tam z moimi talentami prorockimi.
1) Unia Leszno - Tu bez zmian, wszystko się potwierdza. Nawet nie moge mieć małej satysfakcji z wywróżenia gorszej formy THJ, bo THJ nie jeździ. Dziś pewnie obstawiałbym ich na 1 miejsce, ale cóż - miało być 2. i ten typ może mi się sprawdzić. Ocena za dotychczasową jazdę: 5 (i wpadka z Toruniem tego nie może zmienić, bo zawsze jakaś śliwka musi się trafić choćby i najlepszej drużynie).
2) KS Toruń - Największe zaskoczenie ostatnich dni. Był typ na 3 miejsce, i oczywiście nie jest to typ z czapy. Co więcej - Anioły zdają się być głównym kandydatem do miana czarnego konia rozgrywek, co w ich wypadku oznacza perspektywę ugryzienia w PO któregoś z dwóch Dream Teamów. Ocena: 5+.
3) Falubaz Zielona Góra - i to chyba jak na razie jedna z dwóch największych niespodzianek in minus. Jak wygrywają, to bez przekonania, jak przegrywają, to z kretesem. Piach jedzie AJ, piach jadą juniorzy no i pech się czepił Grzesia Walaska. Obstawiałem 1 - i trzeba będzie trzymać kciuki, choć na dzień dzisiejszy przynajmniej dwie drużyny wyglądają lepiej. Ale PO rządzi się swoimi prawami. Ocena - 3.
4) Sparta Wrocław - i oto pierwszy na 100% wtopiony typ. Dlaczego Spartę typowałem do spadku - już pisałem, więc nie będę się powtarzał. Największym zaskoczeniem jest na razie Milik, bardzo solidnie prezentuje się Ogór - i tylko postawa MJJ jest jakimś minusem w tym układzie. Ale drużyna prezentuje się nad wyraz solidnie. Ocena - 4+. Dziś pewnie typowałbym ich na 5 lokatę.
5) Unia Tarnów - kto by powiedział, że Unia z przeciętnym Kołodziejem będzie jechała tak pozytywnie? Jestem szczerze zaskoczony postawą Buczoków, skład seniorski o dziwo bez luk niemalże. Z taką postawą mogą wygryźć z PO Spartę. ...jak zresztą typowałem na progu sezonu:) Ocena - 4, z tendencją wzrostową.
6) Stal Rzeszów - cały czas pamiętamy o co jedziemy i cieszę się, że w każdym meczu widać chęć i wiarę. Ja wiem, że mamy słabą drugą linię, ale ci na których nikt nie liczył starają się w dwójnasób i dodają ważne punkciki do dorobku  świetnie spisujących się liderów. Pewnie należy im się drobny minus za wypuszczenie z rąk punktów z Lesznem i Grudziądzem, ale z drugiej strony - kto stratę punktów z Unią lub minimalną wtopę w Grudziądzu przed sezonem traktowałby jako stratę wartą rozdzierania szat? Szóste miejsce realne. Ocena - 4.
7) GKM - pomimo czterech punktów, jak na razie zdecydowanie najsłabsza drużyna ligi. Gollob pokazał, że nie jest już materiałem na lidera. Artiom jedzie chimerycznie, zaś Buczek zdaje się potwierdzać, że ma potencjał raczej na drugą lub trzecią strzelbę w ekipie i zdecydowanie brakuje mu jakości na lidera, a jednocześnie nie może liczyć na wsparcie drugiej linii swojej drużyny. Okoniewski zdaje się być jednym z dwóch najbardziej rozczarowujących jeźdźców sezonu, o juniorach szkoda w ogóle dyskutować. Zakładałem, że przy pechu Sparty będą walczyć o uniknięcie baraży, ale na ten moment zdają się być głównym kandydatem do spadku. Ocena - 2 (bo pomimo piachu, te 4 punkty ukulali).
8) Stal Gorzów - kompromitacja. Mimo wszystko. Można psioczyć, że kiepski układ kalendarza, ale mając Zmarzlika w mistrzowskiej formie i szeroki skłąd z roku ubiegłego, powinni mieć na swoim koncie przynajmniej 2 punkty i jakieś perspektywy na bonusy, a jak na razie dodatkowy punkt zdaje się być pewny jedynie w konfrontacji ze słabiutkim GKM-em. Beznadziejna druga linia, chimeryczna linia pierwsza, coś mi mówi, że Zmarzlik nie może cały czas jechać na kosmicznym poziomie - to wszystko składa się na dość niewesoły prospekt Gorzowian. Stawiałem na miejsce 5, a tutaj może się okazać że kto w Stalowych derbach nie pokusi się o bonusa, może wylądować nawet w barażach! Jazda Kasprzaka to na dzień dzisiejszy jakiś sabotaż. Ocena - 1 + (skąd plus - wiadomo).
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.