Mistrzowski złoty set - podsumowanie medalowych zmagań Młodej Ligi

Triumfatorem drugiej edycji Młodej Ligi została Delecta Bydgoszcz, która w finałowej rywalizacji pokonała Skrę Bełchatów. Do wyłonienia mistrza potrzebny był złoty set. Brązowe medale wywalczyli siatkarze Asseco Resovii Rzeszów, którzy dwukrotnie wygrali z Jastrzębskim Węglem.

Agnieszka Niedziałek

o 1. miejsce:

03.03.2012 Delecta Bydgoszcz - Skra Bełchatów 3:1 (25:14, 25:16, 15:25, 26:24 )

10.03.2012 Skra Bełchatów - Delecta Bydgoszcz 3:0 (25:19, 26:24, 26:24), złoty set: 10:15

Bydgoszczanie wykorzystali atut własnej hali w pierwszym pojedynku finałowym. W dwóch pierwszych odsłonach rozgromili rywali. W trzecim do głosu doszła Skra, ale w czwartym secie ponownie lepsi okazali się goście i do Bełchatowa jechali z zaliczką w postaci wygranej nad stawianą przez większość sezonu w roli faworyta do tytułu Skrą. Młodzi bełchatowianie potwierdzili te aspiracje, wygrywając rewanż w trzech setach. Druga i trzecia partia zakończyły się jednak grą na przewagi. O tym, kto zostanie mistrzem decydował więc złoty set, w którym lepsi okazali się gracze Delecty. Tym samym bydgoszczanie, którzy przed rokiem zajęli trzecie miejsce, teraz wygrali całe rozgrywki. Bełchatowianie powtórzyli osiągnięcie z sezonu 2010/2011.

o 3. miejsce:

04.03.2012 Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (13:25, 14:25, 18:25)

11.03.2012 Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:23, 25:16, 25:17)

W meczach o brązowy medal rywalizacji była dużo bardziej jednostronna niż w finale. Zdecydowanie lepsi okazali się rzeszowianie, którzy dwa razy wygrali w trzech setach. W meczu w Jastrzębiu nie pozwolili przeciwnikom w żadnym z setów zdobyć więcej niż 18 punktów. Tym samym triumfatorzy inauguracyjnej edycji rozgrywek sprzed roku tym razem cieszyli się z trzeciego miejsca. Jastrzębski Węgiel po raz drugi z rzędu zajął miejsce tuż za podium.