Domachowska w turnieju głównym

Marta Domachowska awansowała do turnieju głównego wielkoszlemowego Australian Open. Polka pokonała w decydującym meczu Japonkę Ayumi Moritę. Sztuka ta nie udała się natomiast Urszuli Radwańskiej, która spotkanie o awans przegrała w dwóch setach.

Adam Naruszewicz

Marta Domachowska straciła w trzech meczach kwalifikacyjnych zaledwie 12 gemów, z czego 7 przeciwko dzisiejszej rywalce - Ayumi Moricie. Polka musiała na początku drugiego seta odrabiać stratę podania, jednak wyszła ze stanu 1:3, na 5:3 i ostatecznie zwyciężyła w całym spotkaniu 6:3, 6:4.

Domachowska nie może narzekać na brak szczęścia w losowaniu. Polka zagra w I rundzie turnieju głównego przeciwko Francuzce Mathilde Johansson.

Sukcesu Domachowskiej nie powtórzyła niestety grająca nieco później na tym samym korcie Urszula Radwańska. Polka uległa Niemce Julii Schruff 3:6, 0:6 i tym samym nie dołączy do swojej siostry, która ma zapewnione miejsce w turnieju głównym.