Bundesliga: Ależ powrót Ibisevicia do Hoffenheim! Stuttgart bliżej pucharów

Vedad Ibisević jeszcze w styczniu był piłkarzem i strzelał gole dla Hoffenheim. Stuttgartczycy kupili Bośniaka za 4,5 mln euro i z pewnością nie żałują. W 26. kolejce 27-latek zapewnił Die Schwaben zwycięstwo nad Wieśniakami.

Konrad Kostorz

Vedad Ibisević występował w 1899 Hoffenheim w latach 2007-2012 i niemal zawsze był najlepszym strzelcem Wieśniakiem. W styczniu przeniósł się do VfB Stuttgart, by móc realizować wyższe cele. W piątek powrócił na Rhein-Neckar Arena i został bohaterem. W 8. minucie Ibisević nie zmarnował sytuacji sam na sam z Tomem Starke po podaniu Khalida Boulahrouza i nie ukrywał radości. Holender asystował Bośniakowi również przy bramce na 2:0. Tym razem 27-latek trafił do siatki głową po kapitalnej centrze Boulahrouza.

W drugiej połowie groźnej zaatakowali podopieczni Markusa Babbela i zdobyli kontaktowego gola po tym, jak Maza wślizgiem podciął Fabiana Johnsona, a z 11 metrów precyzyjnie pod poprzeczkę uderzył Sejad Salihović. Gospodarze stworzyli dogodną okazję do wyrównania, ale na raty skutecznie interweniował Sven Ulreich. W końcówce przebieg meczu w pełni kontrolowali podopieczni Bruno Labbadii długo przetrzymując piłkę.