Serie A: Niesamowity mecz Cavaniego! Zmarnował karnego i zdobył 2 gole (wideo)

W hicie 28. kolejki Serie A Udinese Calcio gościło SSC Napoli. Bianconeri długo prowadzili 2:0, ale w końcówce sprawy w swoje ręce wziął Edinson Cavani i mecz zakończył się podziałem punktów. Wcześniej Urugwajczyk doznał groźnej kontuzji i fatalnie wykonał rzut karny.

Konrad Kostorz

W wyjściowym składzie gości zabrakło Ezequiela Lavezziego i Marka Hamsika i ich absencja była widoczna gołym okiem. Uczestnicy Ligi Mistrzów grali słabo i nie zagrażali Samirowi Handanoviciowi. W 26. minucie brutalnie sfaulowany został Edinson Cavani i wydawało się, że nie wróci do gry. Urugwajczyk zacisnął jednak zęby i wszedł na murawę. Zamieszanie związane z urazem gwiazdy Napoli wykorzystali gospodarze - Diego Fabbrini zagrał przed bramkę do Giampiero Pinziego, a ten uprzedził Morgana De Sanctisa i posłał piłkę do pustej siatki.

Po zmianie stron dał o sobie znać Antonio Di Natale. Dwukrotny król strzelców Serie A zdobył 19. bramkę w sezonie (lider klasyfikacji strzelców Zlatan Ibrahimović ma na koncie 20 goli), dobijając strzał w poprzeczkę Pinziego. W 60. minucie bezsensowny faul na własnej połowie popełnił Fabbrini i otrzymał drugą żółtą kartkę, a Azzurri wzmocnieni Hamsikiem i Eduardo Vargasem rzucili się do ataków.

Kwadrans przed końcem Maurizio Domizzi zagrał ręką w polu karnym i arbiter podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Cavani i uderzył w sam środek bramki, a Handanović z łatwością odbił futbolówkę przed siebie. Gwiazdor SSC zrehabilitował się w 81. minucie, gdy idealnie przymierzył z 17 metrów z rzutu wolnego. Słoweński golkiper nie próbował nawet interweniować. Cavani pokazał klasę chwilę później, gdy mocnym strzałem po ziemi w długi róg doprowadził do remisu po podaniu Blerima Dzemialiego. W końcówce Handanović popisał się kapitalną interwencją po strzale Juana Zunigi.