Zagłębie bliżej III ligi, pierwsza bramka Klofika - wyniki sobotnich spotkań gr. zachodniej II ligi

Zaledwie pięć bramek strzelili piłkarze w sobotnich spotkaniach grupy zachodniej II ligi. Żadnych goli nie oglądaliśmy na boiskach w Kluczborku i Legnicy.

Adrian Dudkiewicz

Zawodnicy nie rozpieścili kibiców podczas 22. kolejki. Świetnie zapowiadały się chociażby pojedynki w Legnicy i Chojnicach, ale w nich zobaczyliśmy tylko jedną bramkę. Natomiast największy zawód swoim sympatykom sprawiła Miedzianka. Podopieczni Bogusława Baniaka zaledwie podzielili się punktami z solidną Bytovią Bytów.

- Jeżeli nie stwarzamy sytuacji przy takim zespole jak Bytovia to jest za mało, aby wygrać takie spotkanie. Rywale zagrali naprawdę perfekcyjnie w obronie. My mieliśmy więcej sytuacji w końcówce drugiej połowy. Za mało argumentów i armat z przodu miał mój zespół. Brakowało na przykład Zbigniewa Zakrzewskiego, choć wejście Marcina Garucha ożywiło grę Miedzi - podsumował zawody opiekun gospodarzy.

Zdecydowanie więcej emocji było na boisku w Chojnicach. Tam oglądaliśmy nawet bramkę. Tuż po przerwie Szymon Kaźmierowski, który strzałem z najbliższej odległości pokonał Matuesza Struskiego. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, bowiem w końcówce tyszanie rzucili się do odrabiania strat. Czerwoną kartkę zobaczył na pięć minut przed końcem Adam Ligiezna.

Po raz kolejny swoich sympatyków rozczarowało Zagłębie. Sosnowiczanie w spotkaniu za sześć punktów przegrali z Rakowem Częstochowa 0:1 i są już właściwie o krok od spadku do regionalnej III ligi. Coraz lepiej wygląda za to sytuacja Energetyka ROW, który podzielił się punktami z MKS Kluczbork. - Punkt na wyjeździe jest naprawdę cenny, choć powinniśmy ten mecz wygrać, bo mieliśmy kilka bardzo ciekawych sytuacji - ocenił mecz trener gości Ryszard Wieczorek. Natomiast w Gdyni na trzy minuty przed końcem komplet punktów dla Calisii uratował nowy nabytek Patryk Klofik.

WYNIKI SOBOTNICH SPOTKAŃ 22. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

MKS Kluczbork - Energetyk ROW Rybnik 0:0

Czarni Żagań - Ruch Zdzieszowice 0:1 (0:1)
0:1 - Bukowiec 50'

Miedź Legnica - Bytovia Bytów 0:0

Bałtyk Gdynia - Calisia Kalisz 0:1 (0:0)
0:1 - Klofik 87'

Chojniczanka Chojnice - GKS Tychy 1:0 (0:0)
1:0 - Kaźmierowski 48'

Nielba Wągrowiec - Chrobry Głogów 0:1 (0:0)
0:1 - Sylwestrzak 50'

Zagłębie Sosnowiec - Raków Częstochowa 0:1 (0:0)
0:1 - Czerwiński 34'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!