Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Bartek SuperDarmian lubi Komentarz

  Początkiem końca Brzęczka był rok 2018 i występy kadry w lidze narodów. Jasne, to były początki i trzeba było dać mu szanse. minęły 2 lata. Znowu liga narodów i znowu lepsze drużyny (w 2018 Włochy i Portugalia, teraz Włochy i Holandia) pokazują nam nasze miejsce w szeregu. Drużyna nie zrobiła postępów, jest tak samo rozbita dziś jak była po odejściu Nawałki. Brzęczek zmarnował bezcenny czas. Będą kolejne wielkie turnieje, ale może nie być na nich Lewandowskiego i paru innych podpór kadry ostatnich lat. To Euro to nasza ostatnia szansa na dobry wynik na wielkim turnieju. I przepadnie. Bo prowadzi nas Brzęczek a już za późno by go wymienić. Trzeba czekać na turniej finałowy mistrzostw europy czyli koniec końca.

  Wiem, że niektórzy ludzie będą bronili selekcjonera. Zwykle wszystko sprowadza się do:
  1) bronią go wyniki! Wygrał eliminacje!
  2) atakujecie go po jednym słabym meczu.

  Zripostuję oba za wczasu. Bronią go wyniki. Ale jaka jest w nich jego zasługa? Naszą kadrę tworzą zawodowcy. Ty, ja, ktokolwiek interesujący się piłką choć odrobinę umiałby wyłonić i powołać przyzwoitą kadrę z dostępnych piłkarzy. I choćbyśmy nie potrafili przygotować drużyny taktycznie do meczu to ona i tak zrobi swoje. Bo piłkarze znają swoje obowiązki, trenują w klubach prawie cały rok, wiedzą co mają robić. Więc czemu się czepiam selekcjonera skoro to piłkarze grają i graliby swoje nawet bez selekcjonera? Otóż problem tkwi w szczegółach. Nasza kadra jest złożona z piłkarzy którzy poniżej pewnego poziomu nie zejdą choćby kadrę prowadził orangutan. I na tym minimum możliwości są w stanie osiągać przyzwoite wyniki. Więc tak - w bardzo słabej grupie eliminacyjnej, nawet z takim selekcjonerem jak Brzęczek wygraliśmy bez problemów (choć nie z kompletem punktów) ale też bez stylu. To jest ważne. Nasza kadra jak grała padakę w pierwszym meczu tego selekcjonera tak grała ją i w ostatnim (w sumie w ostatnim to weszła na jakiś nowy poziom fatalności). W turnieju który się zbliża mamy być drużyną potrafiącą grać jak równy z najlepszymi. Kadra Nawałki przynajmniej przez pewien czas to potrafiła. Z naszą czasami grają jak równi drużyny które powinny od nas zbierać baty.

  Podsumowując - wyniki bronią Brzęczka bo ma takie pokolenie piłkarzy i miał takich rywali, że wyniki nie były wcale wielkim wyzwaniem. I dlatego nie są też wielkim argumentem. Ktoś się martwił, że odpadniemy na Łotwie i Macedonii? Wyniki to formalność. Liczył się styl. A tego nie było i nie ma. I nikt nie atakuje selekcjonera po jednym słabym meczu. My zagraliśmy prawie same słabe. Po prostu czasem i słabszym meczem wygrywasz.

  Potrzebujemy selekcjonera który pomoże naszym piłkarzom grać na maksimum ich możliwości. Mamy selekcjonera przy którym grają na minimum. Czasem to wystarcza. Na euro to za mało będzie.

  Po paru ostatnich sparingach media piały w zachwycie nad postępami naszej kadry. Jak nisko upadliśmy, że wiwatowaliśmy nad przyzwoitymi spotkaniami sparingowymi przeciw rywalom z co najwyżej średniej półki. Teraz zagraliśmy z rywalem z wyższej. Ale przecież włoska piłka też daleka jest od szczytu potęgi. A w tym meczu zagrali naprędce skleconą kadrą rezerwową która nie miała czasu do meczu się przygotować bo do ostatniej chwili kontuzje i covid wykluczały zawodników. A mimo to roznieśli nas 2:0, zasłużyli na więcej a my zagraliśmy TAK SŁABO, ŻE BRAMKARZ RYWALI NIE MÓGŁ OTRZYMAĆ POMECZOWEJ OCENY. Czy można było bardziej się zhańbić?

  Brzęczek Out. Powtarzam to 2 lata. W przyszłym roku się doczekam. Szkoda, że najpierw zdąży zawalić nam euro. Najbardziej żal mi Lewego. Jest w życiowej formie mógłby prowadzić nas do sukcesu na tym turnieju, ale nie może bo balast na ławce trenerskiej obciąża go za bardzo. A niestety za późno by tego sabotażystę zwolnić i dać komuś innemu przygotować kadrę do turnieju. Boniek powinien zrobić to przynajmniej rok temu. Ale zabrakło mu jaj. I teraz obaj z Brzęczkiem są odpowiedzialni za to co kadra sobą reprezentuje. Piłkarzy NIE WINIĘ. Wiem co potrafią w klubie, wiem co potrafili w kadrze z ogarniętym selekcjonerem. Wiem, że bezużyteczny trener potrafi sprowadzić na dno i najlepszą drużynę. Chwała im, że pomimo takiego selekcjonera mają wyniki jakie mają.

 • Bartek SuperDarmian napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  A to oznacza, że Wolny jedzie na PŚ. Szkoda, bo myślę że reset w PK by mu pomógł

 • Bartek SuperDarmian napisał/a komentarz do Żużel. Największe zaskoczenie sezonu. Motor Lublin wszedł z buta do PGE Ekstraligi. Szacunek dla prezesa

  @zawodowiec: Z drugiej strony Łaguta by nie był potrzebny jeśli Jonsson by nie upadł w pierwszym meczu

 • Bartek SuperDarmian napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Mam przeczucie, że Motor będzie sprzedawał bilety na ten sparing. I też się rozejdą w niesamowitym tempie.

 • Bartek SuperDarmian napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Jest jeszcze jedna opcja, a mianowicie Niżny Tagił. Ze śniegiem problemu by nie było bo tam już od 2 tygodni są minusowe temperatury. Tylko ciekawe czy zgodzą się na zamianę terminów. W Rosji byłby początek sezonu, a u nas 3 weekend zawodów (1 połowa grudnia). Lepszy rydz niż nic.

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.