TKH Toruń - Stoczniowiec Gdańsk 5:3 w sparingu

W czwartek po wyrównanym spotkaniu TKH Toruń zrewanżował się Stoczniowcowi za dwie poprzednie porażki w Gdańsku i wygrał pierwsze spotkanie tego sezonu w hali Tor-Toru.

Ireneusz Gostański

W środku lata, kiedy temperatura na zewnątrz hali przekraczała 20 stopni 'C kibice toruńskiego hokeja mieli okazje oglądać na żywo i na dodatek na lodzie swoich ulubieńców. Mecz był bardzo wyrównany lecz na lodowisku nie oglądaliśmy ładnej gry. Najczęściej zagrania jednej jak i drugiej drużyny bywały niecelne, a próby rozegrania krążka kończyły się stratą. Pierwszego gola ku radości 5-osobowej grupy fanów Stoczni wbili gdańszczanie. Ich radość nie trwała jednak zbyt długo, gdyż chwilę później było już 1:1. Stoczniowiec prowadził w tym meczu jeszcze tylko jeden raz, kiedy to w pierwszej minucie trzeciej tercji gola zdobył Roman Skutchan. Od tego momentu bramki strzelali tylko gospodarze, a ostateczny wynik strzałem z dystansu ustalił znany i lubiany w Toruniu Vladimir Buril.